Насамперед лікар повинен викликати у пацієнтки довіру. Адже навіть із близькими людьми жінка не завжди може поділитися тим, що слід розповісти своєму акушеру-гінекологу – і про статеве життя, і про те, як відбуваються менструації. Так лікар збирає анамнез. А вдало зібраний анамнез – це вже третина правильної постановки діагнозу.
Звичайно ж, лікар має бути добрим фахівцем. Але й психологічні якості для акушера-гінеколога є важливими. Потрібно бути терплячим, спокійним. Якщо жінка прийде у поганому настрої, лікар має вміти її заспокоїти. Я зі своїми пацієнтками будую взаємини на рівних. Завжди розповідаю, для чого роблю призначення, наприклад: «Здайте такий аналіз, щоб виключити таку патологію» або: «Проведемо лікування, щоб не викликати тяжких наслідків».
Проте, буває, що й фахівець добрий, і робить він усе правильно, а не лежить у пацієнтки до нього душа. Намагатися пристосуватися не треба! Вважаю, що успіх лікування багато в чому залежить від взаємної симпатії лікаря та пацієнта. У клініці ISIDA нормальна практика, коли жінка за своїм бажанням переходить від одного акушера-гінеколога до іншого – у пошуках свого лікаря. Наші пацієнти мають право вибору.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.