Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

«Пологи – це неймовірна подія», – вважає Лихолап Наталя.

Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:

«ISIDA test drive» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:

А також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.

Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA test drive», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.

Наприкінці 2017 року клініка ISIDA ініціювала унікальний проект під назвою «Найважливіший день», мета якого – з допомогою безлічі реальних історій показати і довести, що пологи – це унікальний, дуже зворушливий і красивий момент у житті сім'ї.

За допомогою цього проекту клініка ISIDA спробувала переконати майбутніх мам, які не наважуються на материнство, не відкладати народження дитини під тиском страхів, пов'язаних із виношуванням і народженням малюка. Розвінчуючи міфи про вагітність і пологи, клініка ISIDA допомагає майбутнім мамам зробити перший крок назустріч «Найважливішому дню» у своєму житті.

Пропозиція клініки ISIDA описати досвід своїх пологів знайшла відгук у серцях мам, діти яких з'явилися в пологовому будинку ISIDA. Розповідь однієї з мам, Лихолап Наталі, ми з дозволу Наталі і з вдячністю їй публікуємо зараз на нашому сайті.

пацієнтка Лихолап Наталія в клініці

«Я довго не могла зважитися завести дітей, відкладала це «на потім». Усе думала про те, що для дитини потрібні нормальні умови в цьому світі, а точніше – стабільність сім'ї та фінансового становища, - згадує Наталя. – Зважилася несподівано. Просто в одну мить порахувала, що час настав. Чоловік підтримав.

І ось планування вагітності і більша частина терміну вагітності позаду, очікуються пологи. Я не «сиділа на валізах», чекаючи початку, і не боялася. Але народжувати я теж не була готова. Відкладала це на потім, начебто це від мене залежало:). Я просто знала, що прийде цей день і мені треба буде попрацювати, а результатом роботи буде моя дочка.

Перейми почалися вночі замість сну

Їх не можна переплутати ні з чим, тому я була готова їхати до пологового будинку, коли перейми стануть доволі частими. Для себе я вирішила чекати інтервалу в п'ять хвилин. Коли вранці прокинувся чоловік, то інтервали між переймами становили від чотирьох до шести хвилин. Чоловік переконав мене зібратися і поїхати до пологового. Я ж була не проти посидіти вдома ще. У пологовому будинку на огляді я зрозуміла, що було помилкою чекати п’ятихвилинного інтервалу, слід приїжджати раніше. Але в моєму випадку все обійшлося.

Перейми тривали довго

Після огляду та оформлення ми (партнерські пологи) опинилися в пологовому залі. Перейми тривали довго, розкриття відбувалося повільно. Коли я зрозуміла, що мені не вистачає сил терпіти, і в найменш болючій позі (на фітболі) я просто засинаю і можу впасти, я лягла і попросила епідуральну анальгезію. Загалом значну частину переймів я провела, лежачи на боці та засинаючи між переймами.

До «епідуралки» в навантаження йшов окситоцин. Після процедури я планувала хоча б випити чаю і трохи відпочити, але дочка вирішила інакше. Невдовзі пологовий зал швидко заповнився людьми в масках, усі метушилися навколо мене – я народжувала. Мене почало тужити. Лікар просила зачекати: акушер готувалася. Найяскравіше, що мені запам'яталося під час пологів, – це те, що я не могла розпізнати, хто ховається під масками і халатами. Я знала, що це та лікар і та акушер, які допомагали і стежили за мною під час переймів, але я їх не впізнавала! Мене це дратувало і веселило водночас, при цьому ще й відволікало від неприємних відчуттів:)

Фіолетове тільце

Мої потуги тривали 15 хвилин. Коли я побачила фіолетове тільце, я злякалася і вирішила відвести погляд до закінчення процесу. Я була так шокована кольором шкіри дитини (хоча на курсах розповідали про це), що забула звернути увагу на її плач і навіть не зрозуміла, коли саме вона повністю народилася. Але вона заплакала, чоловік щось сказав – і я зрозуміла, що впоралася. Через якийсь час і дочка порожевіла.

Пологи – це чудова подія

Я часто чула, як жінки після пологів заявляли, що більше не підуть на це, і сама була готова до такого. Але, поки мене зашивали (слухатися акушера мені вдавалося не завжди, за що я заробила кілька несерйозних розривів), я вже заявила лікарю та чоловікові, що готова народжувати знову хоч зараз.

Пологи – це неймовірна подія. Це народження нового життя, безцінний досвід, звісно, і стрес, але водночас це дивовижне пізнання свого організму й абсолютно неймовірні емоції. Щойно я відчула дочку у себе на грудях, усі негативні спогади зникли, а момент народження дочки я пам'ятатиму все життя.

Уже вдома я з ностальгією згадую вагітність і період перебування в пологовому будинку, подумую про другий раз.

Лихолап Наталія з донькою

Моя стратегія підготовки до пологів

Моєю стратегією було не читати історій про пологи, не читати статті в інтернеті і не дивитися блогерів, які розповідають про малоприємні результати. Я не хотіла йти в пологи, набивши голову чужим досвідом і проблемами. Мені треба було пройти цей етап у житті самій. Замість цього ми з чоловіком ходили на курси для майбутніх батьків і набиралися знань із догляду за немовлям, а ще я вивчала техніки правильного дихання на переймах і потугах. Вважаю вірною свою стратегію, оскільки моя голова не була забита непотрібною інформацією, і це дозволило мені спокійно чекати пологів і пройти цей етап у житті.

Окремо хочу зауважити, що я була проти партнерських пологів, оскільки я не люблю, коли мене бачать, чіпають або жаліють, коли мені погано. Чоловік теж не був у великому захваті від цієї ідеї, але вирішив, що може бути мені корисним. Я піддалася на цей аргумент, але з умовою, що при оглядах і безпосередньо під час пологів він вийде з палати. Звісно, щось пішло не так – і чоловік навіть примудрився пообідати, поки мене оглядав лікар у тій же палаті. Він і справді допоміг, це була і підтримка, і допомога. Тепер я не сумнівалася б, а одразу б вирішила, що пологи – це партнерська робота.

ISIDA, дякую за маленьке диво, яке сопе у своєму ліжечку. Ми разом зробили це.»

Проект «Найважливіший день»

У рамках проекту «Найважливіший день» клініка ISIDA провела серію фото- і відеозйомок реальних пологів, зробила інтерв'ю з мамами про перший день життя малюка. Дивіться відео, заходьте на спеціальну платформу , на якій за допомогою спеціального гайдлайна викриваються міфи та страхи, пов'язані з пологами.

Дізнайтеся також думку про пологи в клініці ISIDA лідерів думок – пацієнток клініки ISIDA – щасливі мами поділилися на сторінках Facebook (флешмоб #day_isida_ua #тотсамыйдень) своїм найпотаємнішим спогадом про день народження малюка.