Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Народити без болю

Про медичні і світоглядні аспекти епідуральної анестезії розповідає Олег Чечельницький, завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії клініки ISIDA.

Пологи пов’язані з небувалим сплеском емоцій… Олеже Євгеновичу, що, на Ваш погляд, переважає у жінок, які готуються до цієї відповідальної події: страх перед болем або небажання втручатися в природній процес? Згідно з нашими опитуваннями, проведеними серед пацієнток, які вперше готувалися стати мамами, тільки 25% спочатку налаштовувалися на знеболення. Решта були переконані, що справляться самостійно. Однак бувають і зовсім інші настрої. Справа в тому, що переживання під час пологів дуже індивідуальні. Приблизно у 30% породілей негативних спогадів практично не залишається, але більше половини добре пам’ятають біль. А занадто сильні травми приводять до того, що дитина тільки і чує: «Ти мені так важко дістався, а тепер погано вчишся!» Таким чином, у майбутніх мам складається негативний сценарій. Бувають навіть випадки свідомої відмови від материнства або вимога кесарева розтину під загальним наркозом – щоб уникнути болю. Тому нав’язаний суспільством страх необхідно подолати.

Що пропонує ISIDA?

Народити без болю

Найголовніша задача підготовки вагітних до пологів є позбавлення стресу і страху перед пологами. Інтенсивність болісних відчуттів знижується і сприймається як стерпна, коли жінка відчуває себе в безпеці (важливу роль при цьому грає присутність партнера), довіряє медичному персоналу і налаштована на сприятливе завершення процесу. Але якщо пацієнтка боїться або в якийсь момент відчула, що не в силах справитися зі своїми відчуттями, вона може в будь-який момент скористатися правом на знеболення.

Чи не є проблеми з артеріальним тиском протипоказанням для епідуральної анестезії?

Навпаки, підвищений тиск – це як раз той випадок, коли процедуру проводять за медичними показаннями. А знижений – дуже легко привести в норму, так що знеболення також можливе.

Коли ще потрібно втручання анестезіологів?

У кожної людини свій больовий поріг, і межа переходу болю в патологічний теж у кожного своя. Під впливом сильного болю мати може впасти в неадекватний стан, шок. Величезний викид стрес-гормонів різко звужує судини, в тому числі, і у плаценті, в результаті, в процесі пологів дитина буде страждати від нестачі кисню і поживних речовин. Тому знеболення може стати медичним показанням не тільки для жінки, але й для малюка.

На тематичних форумах можна зустріти різні відгуки про відчуття мам після проведення анестезії. Одні вважають, що змогли повною мірою відчути диво народження, при цьому не відчуваючи сильного болю, інші кажуть, що взагалі нічого не відчували. Чим зумовлена така різниця? Рівнем професіоналізму анестезіологів або ж побажаннями самої породіллі. В нашій клініці ми завжди прислуховуємося до жінки: знеболення вводиться в той момент, коли вона відчує в цьому необхідність. Ступінь впливу анестетика також може варіювати. Комусь треба лише незначне полегшення больових відчуттів до стерпного рівня, комусь – повне позбавлення болю. В цьому і полягає інновація: ми можемо зробити так, щоб препарат спрацював в потрібний час потрібною мірою. В цілому, в пологовому залі ми використовуємо епідуральну аналгезію. Тобто нерви, які відповідають за моторні функції, залишаються частково в робочому стані, і при бажанні жінка може рухатися. Глибока епідуральна анестезія використовується при проведенні кесарева розтину, вона передбачає повне блокування відчуттів і рухів. Такий метод – хороша альтернатива загальному наркозові, оскільки дозволяє мінімізувати медикаментозний вплив як на материнський, так і дитячий організми. Тому 98% операцій кесарева розтину знеболюється за допомогою епідуральної анестезії.

Все ж таки майбутні мами хвилюються, чи не вплине епідуральна анестезія або аналгезія на немовля.

І це не дивно, адже у вагітних загострено співчуття взагалі і до малюка зокрема! Але мам можна заспокоїти. Сучасна світова практика свідчить: при правильно виконаній епідуральній анестезії негативного впливу на дитину виявлено не було.

Золотий стандарт

Народити без болю

Один з важливих концептів сучасної медицини полягає в тому, що людина має право не відчувати в медичному закладі болю. Сьогодні епідуральна анестезія визнана в акушерстві золотим стандартом. Скористатись цим правом під час пологів в ISIDA чи ні, жінка вирішує сама, його проводять в потрібний момент за бажанням пацієнтки.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.