Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Щеплення від грипу дитині

Вакцинація дитини від грипу – найефективніший спосіб захистити малюка від тяжкої хвороби, небезпечної своїми ускладненнями. Однак для того, щоб щеплення від грипу було ефективним і безпечним, необхідно дотриматися низки умов.

_тут название картинки_

«Ми всі прагнемо до європейського рівня життя. Для мене як лікаря-педіатра це означає, що наші діти повинні бути захищені так само, як діти з європейських країн. І кращого захисту від багатьох інфекційних захворювань, зокрема і від грипу, який такий небезпечний для дітей своїми ускладненнями, ніж щеплення, не існує», – каже лікар-педіатр ISIDA.

Чим небезпечний грип для дитини

Грип – це вірусне захворювання, що виникає в результаті інфікування організму дуже агресивним вірусом, особливість якого – у здатності «змінювати своє обличчя», тобто приходити щорічно у вигляді нового штаму. Звідси – дуже поширена думка про те, що щеплення від грипу дитині не може бути ефективним, адже не тільки передбачити, але й встигнути випустити потрібну вакцину неможливо. Це не так – фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я здійснюють величезну роботу з аналізу штамів попередніх років і дають прогноз на новий штам грипу в новому сезоні. А фармацевтичні компанії, базуючись на прогнозах ВООЗ, встигають випустити потрібну вакцину. Вірус грипу, проникаючи в організм, викликає доволі тяжкі симптоми хвороби: висока температура, біль у м'язах і суглобах, біль у горлі, кашель, нерідко – нудота, все це для дитини досить важко. І що молодша дитина, то важче вона переносить грип, то вища ймовірність ускладнень після нього. Особливо важко переносять грип діти віком до 3-х років.

І це ще не все: грип дуже небезпечний своїми ускладненнями. Пневмонія, судомний синдром у дітей, кардити (ураження серця), стеноз гортані, отити – це ще не повний перелік ускладнень, які можуть виникати у дітей після грипу. Особливо небезпечний грип для дитини, яка має хронічні захворювання: на тлі грипу вони майже завжди загострюються, а їх перебіг стає важчим. Для малюків із бронхіальною астмою, захворюваннями серця, нирок, із цукровим діабетом грип може становити дуже серйозну небезпеку.

_тут название картинки_

Як убезпечитися від грипу

Вірус грипу належить до найбільш агресивних вірусів, заразитися ним можна, увійшовши до приміщення, в якому за 2-3 години до цього деякий час перебувала людина, яка вже була інфікована вірусом грипу, але симптомів хвороби ще не відчувала. Вірус грипу живе поза живим організмом кілька годин, тому навіть дотик до столу, за яким сиділа хвора або інфікована людина, може бути небезпечним. Контакт із хворою людиною збільшує ризик інфікування у багато разів. Як уберегтися від зараження? Щорічно під час епідемії грипу починають поширювати поради про те, як захиститися від грипу. Подивімося на ці популярні поради з погляду доказової медицини:

 1. Обмеження контактів з іншими людьми. Під час епідемії грипу не варто, звісно, гуляти з маленькою дитиною в місцях великого скупчення людей: якщо контакту з вірусом не буде, то й хвороби не буде. Але високий ступінь захисту від грипу цей спосіб може дати хіба що за умови повної ізоляції людини. А це для сучасної людини неможливо.
 2. Ретельна особиста гігієна. Миття рук, полоскання ротової порожнини, промивання носа і вологе прибирання приміщення – все це рутинні «заходи», які потрібні і важливі в будь-яку пору року. У період епідемії грипу їм треба приділяти особливу увагу, щоб певною мірою знизити небезпеку, але розраховувати при цьому на високий ступінь захисту дитини від грипу не варто.
 3. Вакцинація від грипу – згідно з висновками ВООЗ, вакцинація є найефективнішим способом профілактики грипу. Від 60 до 90% дітей, які отримали щеплення від грипу, не хворіють на нього. А якщо хворіють, то перебіг хвороби незрівнянно легший, а ускладнення – вкрай рідкісні.

Коли треба робити щеплення від грипу дитині

Питання про час вакцинації дитини від грипу дуже важливе. Адже грип – захворювання сезонне, вірус грипу приходить у нашу півкулю разом із першими холодами, а епідемії зазвичай виникають у грудні-лютому кожного року. Але імунній системі людини, щоб «виростити» в організмі достатню кількість антитіл, потрібен час. На це потрібно щонайменше два тижні. Краще – місяць і більше. От і виходить, що щеплення від грипу дитині треба робити в листопаді-грудні, не пізніше. Щеплення від грипу, зроблене в розпал епідемії, буде малоефективним.

_тут название картинки_

У якому віці і якою вакциною?

Щеплення від грипу дитині можна робити, починаючи з 6-місячного віку.

Якщо Вашій дитині менше 6-ти місяців, захистити її від вірусу грипу можна, створивши навколо нього так званий кокон. Для цього треба вакцинувати всіх дорослих і дітей, які контактують із малюком. Не забудьте, будь ласка, про бабусь і нянь.

Де зробити щеплення від грипу

Щорічно в нашій країні для дітей з особливими потребами (діти-інваліди, діти, які утримуються в будинках-інтернатах тощо) виділяється певна вакцин від грипу, якими можна зробити щеплення від грипу дитині безкоштовно. Решта дітей може отримати платну вакцину від грипу.

Якщо Ви вирішили захистити дитину від грипу за допомогою вакцини, обов'язково треба поцікавитись у лікаря, хто виробник пропонованої Вам вакцини, ознайомтеся з її інструкцією. Особливу увагу зверніть на допустимість використання цієї вакцини для щеплення дитині (вакцини, що містять живий ослаблений вірус, неприпустимі для дитини у віці до 3 років; інактивовані цільновіріонні вакцини не використовують у педіатрії до 7 років). Обов'язково уточніть термін зберігання вакцини і поцікавтеся в лікаря, від якого саме штаму захищає ця вакцина. Згідно з прогнозами, цього року нам усім доведеться зустрітися з трьома штамами грипу:

 • Штам Гонконг;
 • Штам Брісбен;
 • Штам Мічиган (новий для України).

Щеплення від грипу можна зробити в клініці ISIDA

Клініка ISIDA запрошує Вас і всіх членів Вашої родини, починаючи з дітей 6-місячного віку, зробити щеплення від грипу. Клініка ISIDA, загалом орієнтуючись на європейські протоколи надання медичних послуг, зберігає цей підхід і в питаннях вакцинації. Безпека і висока ефективність – основний принцип роботи клініки ISIDA у вакцинації. Щоб виконати цю умову, в нашій клініці неухильно дотримуються таких умов:

Ми використовуємо вакцини від провідних виробників світу.

Зберігання вакцин. Величезне значення для ефективності щеплення від грипу дитині має дотримання умов зберігання вакцини. Кабінети клініки ISIDA обладнані всім необхідним, щоб дотриматися «холодового ланцюжка» і забезпечити таким чином ефективність, а головне – безпеку щеплення від грипу дитині.

Оцінка здоров'я дорослих і дітей. Щоб забезпечити високий рівень ефективності, дорослих до введення вакцини оглядає терапевт, а дітей – педіатр. У разі, якщо малюк не обслуговується в клініці ISIDA, візьміть із собою, будь ласка, всю наявну у Вас медичну документацію з інформацією про проведені раніше вакцинації (паспорт імунізації). Дитину перед вакцинацією оглядає педіатр, вимірюється температура тіла. Батьки заповнюють інформаційну згоду на вакцинацію. Лікар обов'язково дає інформацію про те, яка вакцина використовується, в якому місці вона буде введена, попереджає про можливі поствакцинальні реакції. Досвідчений медперсонал. Вакцину від грипу дитині вводить медсестра, яка пройшла спеціальну підготовку. Отримані на тематичних семінарах і тренінгах знання і вміння дають можливість не тільки на високому професійному рівні виконати маніпуляцію, а й вберегти при цьому, наскільки це можливо, малюка від стресу. Поствакцинальний супровід. При проведенні вакцинації проти грипу найчастіше спостерігаються болісність у місці ін'єкції, нездужання, головний біль, біль у м'язах, почервоніння в місці ін'єкції. У разі виникнення таких симптомів батьки обов'язково повинні зв'язатися через контакт-центр із лікарем, який проводив вакцинацію, а з 20.00-8.00 – із лікарем виїзної консультативно-діагностичної бригади. Стратегічним напрямом роботи лікарів-педіатрів клініки ISIDA є профілактична медицина. «Дитина повинна бути захищена від усього, від чого можна тільки її захистити» – ця теза ВООЗ є базовою в роботі нашої клініки, тому ми і прагнемо до лідерських позицій у питаннях безпечної й ефективної вакцинації. У Вас виникли запитання з приводу щеплення від грипу? Ви хочете записатися на прийом до лікаря з метою зробити щеплення? Зателефонуйте за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11. Або поставте своє запитання за допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні при відвідуванні нашого сайту.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.