Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Причини викидня, лікування безпліддя, прогноз на майбутнє – пояснює лікар клініки ISIDA

Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:

«ISIDA test drive» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:

А також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.

Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA test drive», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.

Вагітність після викидня – як скоро можна зважитися на це? І наскільки ймовірним є те, що загроза викидня, завмерла вагітність не повторяться? Які причини викидня, чи піддаються вони діагностиці і найважливіше – чи можна оминути перешкоди на шляху до бажаної вагітності? На найпоширеніші запитання, пов'язані з лікуванням безпліддя після самовільного переривання вагітності, відповідає лікар акушер-гінеколог клініки ISIDA Аліпова Наталія Федорівна.

Мимовільне переривання вагітності: що робити?

На жаль, втрата вагітності – не рідкісний випадок. Як показують дані медичної статистики, частота втрат вагітності становить 15-20%. Тобто втрачається приблизно кожна п'ята вагітність. І завжди мимовільний викидень незалежно від терміну вагітності для жінки – нищівний удар. Часто до переживань про втрату дитини приєднується ще й страх перед майбутнім. А раптом, щойно вдасться завагітніти знову, все повториться?

На щастя, у більшості жінок втрата вагітності, особливо на ранніх термінах, є випадковою (спонтанною), спровокованою зненацька виниклими причинами, повторення яких у майбутньому малоймовірне. Тобто загроза викидня при наступній вагітності в таких випадках невисока. Правильно витриманий термін до настання наступної вагітності, курс підтримувальної терапії, призначений за потреби лікарем, а також дбайливе, уважне ставлення до себе під час наступної вагітності зводять ризик загрози викидня в майбутньому до мінімального.

Однак існує низка хронічних станів, які можуть провокувати виникнення загрози викидня або навіть чергову втрату вагітності. Відрізнити випадкову втрату вагітності від викидня, обумовленого хронічними проблемами в організмі жінки, може тільки лікар після ретельного обстеження.

Тому, навіть якщо викидень трапився на ранніх термінах (до 12 тижнів) й існують обставини, які, на перший погляд, доволі достовірно вказують на причини викидня, звернутися до лікаря і пройти всі призначені ним обстеження, потрібно обов'язково! Що швидше і правильніше будуть діагностовані причини втрати вагітності, то більше у жінки шансів на наступну благополучну вагітність.

діагностика

Причини виникнення загрози викидня

Перше завдання, яке повинен вирішити лікар, – це визначити, була втрата вагітності спонтанною чи закономірною. Від висновку лікаря залежить тактика подальшої поведінки. У разі спонтанного викидня це може бути підтримувальна терапія, загальне зміцнення стану здоров'я, нормалізація психоемоційного стану. Якщо ж завмерла вагітність або викидень були закономірними, обумовленими серйозними проблемами в стані репродуктивного здоров'я жінки, необхідне комплексне лікування, спрямоване на усунення причини викидня.

Причина викидня – генетичний збій

Під час запліднення яйцеклітини нерідко трапляється порушення процесу передачі генетичної інформації. Це відбувається навіть частіше, ніж безпроблемне з погляду генетики запліднення. У цьому випадку може включитися закон природного відбору: матка жінки має здатність розпізнавати такі ембріони і відмовляє їм у подальшому розвитку. У таких випадках вагітність на терміні до 12 тижнів завершується завмиранням вагітності або самовільним викиднем. Іноді викидень трапляється на таких маленьких термінах вагітності, що жінка може навіть не знати про те, що запліднення було. Невелика затримка менструації може бути єдиним симптомом вагітності, якій організм жінки «відмовив» у подальшому розвитку.

Помилка в передачі генетичної інформації в переважній більшості випадків є випадковою, шанси на настання благополучної вагітності в цьому випадку значно перевищують загрозу чергового викидня.

Однак треба мати на увазі, що причиною викидня може бути і наявність серйозної хромосомної «поломки» в генетичному коді жінки або чоловіка. Водночас чоловік і жінка можуть про це навіть не здогадуватися. Тому, в разі, якщо викидень на ранніх термінах повторюється неодноразово, жінці необхідно звернутися до генетика. Але рішення про те, чи варто це робити, ухвалює лікар-гінеколог після ретельного аналізу ситуації.

генетична

Причиною викидня можуть бути віруси або бактерії

Зниження рівня імунітету на ранніх термінах вагітності здебільшого є закономірним. Розумна природа допускає це, щоб убезпечити зародок від атаки імунної системи, яка на ранніх термінах вагітності сприймає нове життя як чужорідний білок і може «ухвалити рішення» про його знищення. Щоб цього не сталося, рівень імунітету природним шляхом знижується. На жаль, це робить організм жінки більш уразливим до хвороботворних вірусів і бактерій. А зараження будь-яким інфекційним захворюванням може призвести до викидня. Чи збережеться вагітність, залежить від агресивності вірусу або бактерії, а також (значною мірою) – від терміну вагітності.

Інші шкідливі чинники (токсичні, стресові) призводять до втрат вагітності значно рідше і, безумовно, не можуть впливати на дітонародження в майбутньому.

Хронічні захворювання

На жаль, іноді загроза викидня або самовільне переривання вагітності виникає у жінки внаслідок серйозних проблем в її організмі. У разі, якщо втрата вагітності – не поодинокий випадок, потрібне проведення первинного скринінгового обстеження. Його основні складові:

УЗД – цей вид обстеження дає змогу підтвердити або відкинути наявність маткових аномалій. Під час цього дослідження лікар проводить первинну діагностику матки й ендометрію. У разі, якщо УЗД дає лікарю підстави для підозри на матковий фактор, він може призначити додаткові діагностичні дослідження. Наприклад, гістероскопію для діагностики або усунення поліпів, окремих вузлів, перетинок, внутрішньоматкових спайок і т.д.

Іноді лікар призначає імуногістохімічне дослідження ендометрію. Це дослідження може призначатися для виявлення можливих причин порушення процесу імплантації ембріона.

Дослідження хромосомного набору батьків – дає інформацію про наявність чи відсутність хромосомних аномалій у генетичному коді чоловіка або жінки. Іноді після діагностики так званої завмерлої вагітності жінці призначається вискоблювання (видалення вже мертвого ембріона з порожнини матки). Якщо протягом доби після операції провести генетичний аналіз матеріалу, отриманого під час вискоблювання, лікар отримає цінну інформацію, що значно полегшить діагностику причин викидня і зніме необхідність подальших діагностичних обстежень.

Залежно від перебігу вагітності до викидня, а також на підставі анамнезу загального стану здоров'я (лікар обов'язково бере до уваги наявність хвороб, що передаються у спадок), може бути призначений аналіз на антифосфоліпідні антитіла і спадкові схильності до тромбозів.

У разі, якщо лікар припускає, що причиною викидня є порушення в роботі імунної системи, він може призначити скринінгове обстеження функції щитоподібної залози у вигляді аналізу на тиреотропний гормон (ТТГ) і, за показаннями, на аутоімунні антитіла (АТПО, АГГТ), іноді УЗД.

Як бачимо, існує низка діагностичних обстежень, що дають змогу виявити причину викидня і призначити на підставі цього ефективне лікування.

вагітність

Центр лікування невиношування вагітності

Клініка ISIDA вже понад 25 років спеціалізується на лікуванні безпліддя. Протягом цього часу фахівці клініки накопичили величезний досвід практичної роботи. Крім того, лікарі клініки мають можливість постійно підвищувати свій професійний рівень на міжнародних науково-практичних конференціях, проходити майстер-класи та стажування в провідних європейських клініках.

Пацієнти клініки ISIDA, які постали перед проблемою невиношування вагітності, можуть отримати кваліфіковану допомогу в Центрі лікування безпліддя. Про основні напрями роботи цього центру Ви можете дізнатися зі статті «У клініці ISIDA відкрився Центр лікування безпліддя».

Читайте також про те, як проводиться генетичний аналіз у клініці ISIDA, які проблеми вирішуються завдяки отриманій інформації.

Відчуваєте труднощі із зачаттям або виношуванням дитини? Зателефонуйте до клініки ISIDA за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 і ми радо відповімо на всі Ваші запитання. Або поставте нам своє запитання за допомогою спеціальної форми на сайті.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.