Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Передвісники пологів

Передвісники пологів - це термін, який використовується в медичній сфері для позначення ознак і симптомів, які можуть передувати початок процесу пологів у вагітної жінки. Ці ознаки можуть включати різні зміни в тілі жінки, які пов'язані з наближенням до початку пологів.

Перелік передвісників пологів

 1. Брикета: Слабкі скорочення матки, які можуть початися за кілька тижнів до справжніх пологів.
 2. Зміни на шийці матки: Розм'якшення шийки матки, розширення і її опускання.
 3. Відхід пробки слизу: Це може статися за кілька днів або тижнів до початку пологів. Пробка слизу - це слизова пробка, яка заповнює шийку матки протягом вагітності.
 4. Відчуття важкості або тиску внизу: Жінка може відчувати тиск в області тазу, що також може бути ознакою наближених пологів.
 5. Зниження живота: Деякі жінки помічають, що їхній живіт опускається, коли дитина починає опускатися в тазове дно.
 6. Посилені рухи дитини: Перед пологами дитина може стати більш активною, оскільки йому стає тісно в матці.
 7. Зміни в стані шийки матки: Це може включати в себе її розширення і розм'якшення.

Важливо відзначити, що ці передвісники не є абсолютно надійними ознаками, і не у всіх жінок вони проявляються однаково. Якщо у жінки є підозри на початок пологів або вона виявляє ці ознаки, важливо зв'язатися з лікарем для більш точної оцінки ситуації.

Попереджувальні ознаки пологів

Коли вагітність добігає кінця, майбутню маму починає хвилювати питання: як зрозуміти, що скоро почнуться пологи? Існує декілька достовірних ознак.

Доношеною вважається вагітність у термін з 37-го по 42-й тиждень. Саме в цей час у більшості жінок з’являються так звані передвісники – ознаки того, що щаслива подія відбудеться зовсім скоро (зазвичай від кількох годин до кількох днів). Звісно, пологи можуть початися й раніше 37-го тижня, але це нестандартна ситуація, яка потребує зовсім іншого підходу. Отже, які попереджувальні ознаки пологів дивіться на відео нижче або читайте далі.

Біль у попереку – потренуємось?

Тягнучий біль у попереку, який переходить до низу живота і нагадує менструальний біль – частий симптом останніх тижнів вагітності.

Це перейми Брекстона-Хігса, які також називають тренувальними, або переймами вагітних. При цьому шийка матки скорочується та розм’якшується, кістки тазу розкриваються, відбуваються локальні скорочення м’язів матки. Таким чином жіночий організм готується до важливої праці, яка чекає на нього під час пологів.

Як відрізнити тренувальні перейми від справжніх

Найголовніша відмінна риса – нерегулярність. Тренувальні перейми хаотичні як за періодичністю (то за 5 хвилин «прихопить», а потім лише за півгодини, то знову за 5-10 хвилин), так і за тривалістю (то коротка перейма, то довга). Це чудова можливість підготуватися до пологів: наприклад, потренуватися у дихальній гімнастиці. Зменшити біль допоможе теплий душ та м’яке розтирання попереку.

Справжні пологові перейми

Справжні перейми перед пологами регулярні, їхній ритм постійно прогресує. Тобто, тривалість самих переймів стає дедалі більшою (спочатку 10-15 секунд, а потім – 25-30), а проміжок між ними скорочується. Варто записувати час першої перейми, скільки триває кожна та який проміжок між ними. Якщо прогрес спостерігається протягом двох годин, є сенс їхати у пологовий будинок. Але якщо вас щось хвилює, обов’язково одразу телефонуйте лікарю!

Передвісники пологів

Відходження слизової пробки

Зазвичай це відбувається в термін від двох тижнів до двох днів до безпосереднього початку пологів.

Під час вагітності шийка матки продукує слиз, який утворює слизову пробку. Вона «закриває» доступ до малюка й таким чином захищає його від небажаних зовнішніх впливів. Слизова пробка – це невеликий згусток жовтувато-молочного кольору. Інколи колір пробки буває бурим – це свідчить про те, що лопнули маленькі капіляри. У деяких породілей пробка відходить цілком одразу, а у деяких – за кілька разів. Це все – індивідуальні варіанти норми.

Якщо у слизовій пробці є кров

Якщо у слизовій пробці є кров - це привід негайно звернутися до лікаря. Адже це можут бути симптоми відшарування плаценти. Лікарі проведуть необхідні дослідження, щоб підтвердити або спростувати це. Та в будь-якому разі зроблять усе необхідне, щоб мама з малюком були у повній безпеці!

Коли треба негайно звернутися до лікаря

Загалом, будь-які незвичні симптоми або будь-що, що викликає у вас хвилювання, – привід зателефонувати своєму лікарю. Але існує кілька «зон ризику», які варто контролювати саме перед пологами.

Різко збільшилась кількість виділень

Якщо у майбутньої мами різко збільшилася кількість виділень, вони стали рідкими. Це ознака того, що цілісність оболонки плоду порушена й почалося підтікання навколоплідних вод. Безводдя небезпечне для малюка. Існують домашні експрес-тести на підтікання вод, але краще, щоб точне діагностування зробив професійний лікар.

Кров'янисті виділення

Кров'янисті виділення можуть свідчити про ознаки відшарування плаценти, як уже було сказано вище, у цьому випадку потрібно обов'язково звернутися до лікаря акушеру-гінеколога.

Зміна активності малюка

З 28-го тижня майбутня мама рахує ворушіння плоду (їх бажано фіксувати у щоденнику або мобільному додатку). В нормі за 12 годин має бути не менше 10 ворушінь. Якщо кількість рухів різко зменшилася або, навпаки, збільшилася – негайно повідомте лікаря, щоб він мав змогу оцінити стан плоду.

Різке підвищення тиску

Особливо якщо це супроводжується «мерехтінням мурашок» перед очима та болем в епігастральній ділянці (проекція шлунку на передню черевну порожнину), може бути симптомом дуже небезпечного стану – прееклампсії. Не гайте часу, може знадобитися термінова госпіталізація!

Експертна думка акушера-гінеколога

Майшмаз Ірина Станіславівна, акушер-гінеколог клініки ISIDA Медгородок + Лівобережна:

«За статистикою, 80% майбутніх мам відчувають страх і хвилювання напередодні пологів. Але народження дитини – це абсолютно фізіологічний процес, до якого жіночий організм підготовлений самою природою. Не переймайтеся, з Вами і вашим малюком все буде добре! Негайно звертайтеся до свого лікаря, якщо відчуваєте у цьому потребу. Ми обов’язково відповімо на усі запитання та допоможемо!»

Запис на прийом до акушера-гінеколога

Якщо Вам потрібен акушер-гінеколог , то обов'язково запишіться на прийом до хорошого лікаря в клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером: +38-097-455-88-11

або заповніть заявку на сайті.

Також можливо задати своє запитання щодо передвісників пологів на спеціально створеній для цього сторінці.