Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Запобігти та допомогти

Комплекс досліджень, який охоплює поняття «пренатальна діагностика», стосується внутрішньоутробного життя плода. Це УЗД, аналізи крові та навколоплідних вод, вивчення хромосомного набору та визначення наявності інфекцій у плода. Мета такої діагностики – запобігти можливі порушення розвитку дитини.

Осінній променад

Перший триместр

Обстеження в 11-13 тижнів дають змогу на ранніх термінах діагностувати наявність у плода генетичних змін. Це комплексне дослідження включає УЗД, біохімічний аналіз крові та комп'ютерний розрахунок ризику хромосомних аномалій і ускладнень перебігу вагітності.

Якщо ризик народження дитини з хромосомною патологією доволі високий, вагітну жінку направляють на інвазивну процедуру – біопсію хоріона, щоб визначити хромосомний набір дитини.

Існує парадокс: що старша майбутня мама, то вищий ризик розвитку в дитини хромосомних порушень, однак, згідно зі статистикою, хворих діток частіше народжують молоді жінки, які менше обстежуються. Тому пренатальну діагностику необхідно проводити незалежно від віку.

Якщо майбутня мама потрапляє у так звану «сіру зону» ризику, дослідження тривають у другому триместрі. За умови отримання «позитивного» біохімічного результату або виявлення будь-якої підозрілої ультразвукової знахідки у другому триместрі, застосовується інвазивна пренатальна діагностика – амніоцентез для визначення каріотипу (цитогенетичний аналіз клітин плода, виділених із його навколоплідних вод).

Сучасна світова тенденція – неінвазивний тест, що визначає в крові матері шляхом виділення частинок ДНК плода найчастіші хромосомні захворювання (синдром Дауна, Едвардса й Патау, а також деякі мікроделеційні синдроми). Це дослідження дороге, проте, дає змогу зробити висновки щодо деяких патологій, не застосовуючи інвазивної методики. Але остаточний діагноз у будь-якому разі встановлюється після інвазивної процедури та отримання «генетичного паспорта» дитини.

Якщо вагітна не потрапляє до групи ризику, дослідження у другому триместрі спрямовані на вивчення структури органів і систем дитини за допомогою ультразвуку.

Другий триместр

У цей період пренатальна діагностика дуже важлива. Фахівці вважають, що термін вагітності 20 тижнів найоптимальніший для ультразвукового дослідження серця, головного мозку, сечовидільної, травної та кісткової систем плода.

Крім хромосомних патологій, пренатального дослідження потребують структурні аномалії плода. Завдання пренатальної медицини – за умови виявлення вад розвитку, вчасно та правильно поставити діагноз і спільно з вузькими фахівцями допомогти дитині вижити. Так, наприклад, якщо в дитини критичний порок серця, пологи приймають спільно з кардіохірургами, і в перші години життя проводять складне оперативне втручання, що дає малюку шанс на повноцінне життя. У світі стрімко розвивається фетальна хірургія – внутрішньоутробні операції. Наприклад, плоди із вадами розвитку нервової трубки, діафрагмальними грижами оперують після 25-го тижня вагітності, в результаті дитина отримує шанс вижити й бути здоровою. В Україні цей напрям робить лише перші кроки, але головне, що такі операції перестають бути фантастикою.

Третій триместр

Третє планове УЗД роблять приблизно на 30-му тижні вагітності. Цікаво, що після цього терміну роздивитися маля на моніторі стає важче, оскільки воно уже помітно підросло, і його кістки дають великі тіні.

Основна мета дослідження – оцінити, чи адекватно зростає дитина, чи справляється плацента зі своїми функціями правильного та достатнього «годування» малюка. При цьому необхідно бути пильними стосовно можливих структурних змін. Будь-які проблеми щодо затримки росту плода до цього часу вже дають про себе знати. Наприклад, спровокувати розвиток таких патологій можуть хронічні захворювання мами (гіпертонія, цукровий діабет). Якщо проблему встановлено, вагітна потрапляє під особливий контроль медиків, і тільки-но дитині в утробі стає некомфортно, фахівці допомагають їй з'явитися на світ.

Перед пологами

Завдяки ультразвуковому дослідженню у цей час можна встановити положення плода, його відповідність встановленому терміну, оцінити стан кровотоку, і, що часто цікавить майбутніх батьків, з'ясувати приблизну вагу дитини (хоча похибка становить 200-350 г).

Сучасна апаратура дає змогу робити такі високоякісні фото плода в утробі, що за ними можна визначити, «чиї» у дитини оченята, носик або підборіддя. Сьогодні можна навіть знімати фільми про життя до народження! Якщо Ви хочете, щоб Ваш малюк «погодився» позувати для сімейного архіву, перед УЗД зберігайте спокій. Діти чутливі до настрою мами й тата, і якщо батьки нервують, дитина може закрити своє личко руками. Тому, коли йдете на УЗД, налаштовуйтеся на позитив!

Інновація клініки ISIDA

Квадротест

ISIDA – перша і єдина клініка України, що ввела квадротест у комбінований пренатальний скринінг I триместру (зазвичай охоплює УЗД і біохімічний аналіз крові). Це унікальне дослідження – поєднання чотирьох гормонів: PAPP-A, вільного бета-ХГЛ, AFP і плацентарного фактора росту PLGF. Така комбінація дає змогу розрахувати індивідуальний ризик хромосомних аномалій у плода, а також прееклампсія вагітних – небезпечний стан, що призводить до низки ускладнень і у матері, і в дитини.

  • Унікальність

ISIDA – єдина в Україні клініка, яка проводить квадротест.

  • Достовірність

Квадротест дає змогу набагато точніше, порівняно з попереднім скринінгом, визначити ймовірність хромосомних аномалій.

  • Упевненість

Квадротест дає можливість діагностувати ранні ризики розвитку прееклампсії.

  • Усе в одній клініці

Усі етапи скринінгу – аналіз крові, УЗД, інвазивна процедура та каріотип плода (за призначенням лікаря) – виконуються винятково в ISIDA.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.