Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Право на материнство ≡ Про всебічну медичну підтримку

Завдяки сучасній науці сьогодні стало можливим виносити навіть найскладнішу вагітність. Про всебічну медичну підтримку майбутніх мам розповідає член-кореспондент НАМН України, Заслужений лікар України, лікар вищої категорії, терапевт, кардіолог, фахівець в області внутрішньої патології вагітних, доктор медичних наук, професор, консультує в клініці ISIDA Володимир ВЕДМІДЬ.

Володимир Ісаакович, Ваш вибір професії можна пояснити сімейними традиціями - Ви належите до відомої медичної династії. А як сталося, що Вашою спеціалізацією стала екстрагенітальна патологія?

Здобувши освіту терапевта, я потрапив в Інститут педіатрії, акушерства і гінекології. В ході роботи не раз доводилося стикатися з драматичними ситуаціями, при яких потрібна надзвичайна відповідальність за прийняті рішення. Виявилося, що екстрагенітальна патологія - це розділ акушерства, який вимагає від лікаря високої освіченості, досвіду, витримки і рішучості. Саме тут медицина стає справжнім лікарським мистецтвом. І всякий раз, коли з пологового відділення, всупереч похмурим прогнозам, виписується щаслива жінка з малюком, переживаєш ні з чим не зрівнянні відчуття.

У фокусі Ваших наукових інтересів були такі питання, як вагітність при цукровому діабеті і прооперованому серці. Ситуація сьогодні значно покращилася. Чи можна продовжити перелік недуг, в терапії яких відбувся помітний прогрес?

Такий перелік буде дуже великим. Багато що з того, що 20 років тому неможливо було навіть уявити, тепер вважається рутинною практикою. В цілому, можна говорити про те, що соматичні захворювання рідко перешкоджають материнству. Перераховувати проблеми, при яких вагітність можлива, - це значить описувати всю медицину. Простіше назвати рідкісні хвороби, які, як і раніше, змушують лікарів побоюватися всерйоз. Серед них вкрай висока легенева гіпертензія, кардіоміопатія, пухлина феохромацітома, злоякісні утворення на пізній стадії. У більшості інших випадків лікарі можуть допомогти. Однак наголошую: при наявності захворювань жінка потребує ретельного спеціалізованого спостереження і високоспеціалізованої допомоги.

З якими ризиками жінки стикаються найчастіше?

Всі соматичні захворювання під час вагітності можна розділити на три основні групи: недуги, що спостерігалися до вагітності; проблеми, які виникли під час виношування дитини, але з вагітністю не пов'язані (хірургічні хвороби, пневмонія, вірусний гепатит та ін.); відхилення, обумовлені вагітністю, або вагітність-асоційовані захворювання. Перша група найчисленніша. Добре, якщо жінка, знаючи про свій діагноз, звернеться до фахівця, який порадить їй, як підготуватися до відповідального кроку. Однак в Україні дуже низький відсоток заздалегідь запланованих вагітностей. Через це під час виношування дитини дають про себе знати хронічні недуги. Тому, якщо жінка відповідально ставиться до себе і майбутньої дитині, вона обов'язково повинна пройти медичне обстеження. Для тих, у кого є проблеми зі здоров'ям, планова підготовка буде включати лікування основного захворювання. В іншому випадку бувають навіть такі ситуації, коли під час вагітності ми змушені пропонувати хірургічне втручання. Але навіщо цей екстрим, якщо проблеми можна уникнути?!

Які рішення можливі по відношенню до загроз, які не можна було передбачити під час попереднього медичного обстеження?

Серед патологій, що виникають під час вагітності, пильну увагу акушерів викликає прееклампсія. Ця недуга абсолютно обумовлена самим станом вагітності, і в важких формах здатна ускладнити її перебіг і результат. Завдяки квадротесту - новому скринінгу, введеному в клініці ISIDA, - з'явилася можливість вже на ранніх термінах прорахувати ступінь ризику розвитку цієї хвороби. Якщо він виявиться високим, своєчасні профілактичні заходи допоможуть мінімізувати ускладнення. Існує ще ряд досить рідкісних вагітність-асоційованих патологій, які виникають в процесі виношування і порушують роботу нирок, печінки, серця, інших органів та систем: гестаційний діабет, гестаційний пієлонефрит, акушерський холестаз. За умови ранньої діагностики і при своєчасно вжитих заходах можна вберегти малюка від наслідків метаболічних порушень, підвищеного тиску і інших неприємностей. Профілактика важлива також в разі ізоімунного конфлікту, коли у жінки резус-негативна, а у чоловіка резус-позитивна кров. При вагітності існує конкретний план спостереження і профілактики. Однак особливу увагу потрібно звертати на ситуації, коли перша вагітність була перервана, - щоб уникнути серйозних проблем в майбутньому, необхідне введення антирезусного імуноглобуліну.

Що б Ви побажали пацієнткам ISIDA?

Щасливого материнства. У клініці ISIDA є можливість забезпечити цілісний підхід: спостереження акушерів, терапевтів, вузьких фахівців. Діють комплексні програми обстежень. І я б хотів, щоб жінки не потребували моїх консультацій, оскільки в моєму підпорядкуванні тільки найскладніші випадки.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.

Пологовий, у якому безпечно: ISIDA Медмістечко