Спеціалісти вважають, що оптимальний інтервал між пологами – 2-3 роки. Цей час необхідний для того, щоб організм повністю відновився, і щоб жінка не обділяла малюка увагою в такі важливі перші роки його життя. Тому, ставши мамою, не забудьте в круговерті клопотів і радості про контрацепцію. Отже, ТОП-5 методів контрацепції після пологів.
Лактаційна аменорея
Цей метод короткочасний (діє тільки протягом 6 місяців після пологів) і ефективний лише при відсутності менструації, а також при регулярному виключно грудному вигодовуванні: без догодовування, без зціджування, за вимогою дитини, не рідше, ніж кожні 4 години. Те, що цей метод працює, було доведено італійськими лікарями ще в 1988 році. А базується він на тому, що гормон пролактин, що виділяється при стимуляції соску ротом дитини і сприяє виробленню молока, також викликає ановуляцію.
«+»
-
Ефективність – 97%.
-
Відсутність будь-яких побічних ефектів, доступність і зручність для жінки.
«-»
-
Короткочасність дії
-
Бар’єрні контрацептиви
Це не що інше як презервативи, які, мабуть, не потрібно особливо представляти. Їхня ефективність – 86%, а в разі покриття сперміцидною змазкою – 95%.
«+»
-
Доступні і досить надійні – але тільки якщо якісні і не вийшли з строку придатності.
-
Захищають від інфекцій, що передаються статевим шляхом.
-
Можна використовувати в будь-якому віці.
«-»
-
Знижують чутливість під час статевого акту.
-
Іноді рвуться, і контрацептивний ефект зводиться до нуля.
-
Можуть «вступати в конфлікт» зі змазкою, що використовується під час сексу.
Сперміциди
Ці контрацептиви випускають у різних формах – креми, свічки, вагінальні таблетки, – що дає можливість вибору. Однак всі вони незручні у використанні, оскільки виключають спонтанність статевого акту: їх необхідно вводити за 10-15 хвилин. Механізм дії сперміцидів базується на пошкодженні сперматозоїдів. До речі, багато презервативів покриті сперміцидною змазкою.
«+»
-
Не чинять системного впливу на організм
-
Не потрапляють в грудне молоко, тому є безпечними для дитини.
«-»
-
Ефективність – 75%.
-
Легко руйнуються під впливом миючих засобів, а значить, не дуже надійні.
-
Можуть порушити мікрофлору слизової піхви, в результаті розвивається дисбіоз, а значить, жінка буде відчувати дискомфорт.
Внутрішньоматковий контрацептив
Іншими словами, ВМС, або «спіраль». Механізм дії заснований на тому, що цей контрацептив не дозволяє закріпитися на стінках матки заплідненій яйцеклітині. ВМС вводиться або не пізніше, ніж через 48 годин після пологів, або через 2-3 місяці (в разі кесаревого розтину строк збільшується до 6 місяців). Ці заходи спрямовані на те, щоб знизити частоту післяпологових запалень, які, на жаль, не рідкість.
«+»
-
Ефективність – 99%.
-
Зручність.
-
Не чинять системного впливу на організм.
«-»
-
Можуть сприяти потраплянню в матку інфекцій з нижніх відділів статевих шляхів.
-
Не підходить, якщо у жінки декілька статевих партнерів.
-
Протипоказаний при запальних захворюваннях репродуктивних органів.
Гормональна контрацепція
Гормональні контрацептиви без естрогенового компоненту, які містять тільки прогестин (ЧПК – чисто прогестинові контрацептиви), не чинять на організм матері великого системного впливу, тому їх можна використовувати під час лактації. Якщо жінка годує грудьми, вона починає приймати таблетки через 6 тижнів після пологів, якщо – ні, то через 3-4 тижня. ЧПК пригнічують овуляцію, згущують шийкову слиз, перешкоджаючи потраплянню сперматозоїдів в матку, впливають на товщину ендометрію, ускладнюючи імплантацію, зменшують рухливість сперматозоїдів у верхньому статевому тракті.
«+»
- Ефективність – більше 99%.
«-»
-
Не захищають від інфекцій, що передаються статевим шляхом.
-
Необхідність чіткого і регулярного прийому: в один і той же час, ввечері.
-
Викликають зміни в характері менструального циклу (можливі періодичні мажучі кров’янисті виділення).
-
Можливі нудота, перепади настрою, болючість молочних залоз, коливання маси тіла.
Протипоказання: судинна патологія, порушення функції печінки, онкологічне захворювання молочної залози, епілепсія, важкі захворювання нирок.
Програма клініки ISIDA «Контрацепція» передбачає консультацію гінеколога, гінекологічний огляд і обстеження. Спираючись на результати обстеження, враховуючи стан вашого здоров’я, фізіологічні особливості, вік і плани на майбутнє лікар разом з вами підбере зручний контрацептив. Програма актуальна також для мам після пологів.
Контрацепція після пологів має свої критерії. Перш за все, це безпека для здоров’я матері та дитини. Однак не менш важливі ефективність, доступність і можливість безперешкодно відновити дітородну функцію, коли це буде необхідно.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.