Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Вівторок 8:00-19:00
 • Субота 9:00 – 17:00
 • Неділя 8:00 - 16:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця Тимчасово не працює
 • Середа Тимчасово не працює
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Партнерські пологи ≡ Кого запросити + які правила

Відчуття захищеності і впевненості - найважливіша складова успіху при народженні малюка. І якщо майбутній мамі потрібна підтримка близьких, ISIDA з радістю відкриває для них двері.

Кого запросити?

За бажанням пацієнтки, під час пологів в клініці можуть перебувати її родичі або друзі. Звичайно, найчастіше породіллі вибирають присутність чоловіка. Але бувають ситуації, коли жінці простіше покластися на допомогу подруги або сестри, запросити духовну акушерку або психолога. Іноді майбутні мами вибирають підтримку своїх власних мам. Пацієнтка абсолютно вільна в своєму бажанні. Разом з тим, на думку головного лікаря ISIDA Світлани Дикусарова, матерів варто було б пожаліти.

Вони переживають за дочок, як ніхто інший, і їх нервозність може вплинути на перебіг процесу. Так, згідно з останніми спостереженнями вчених, надлишкова тривожність матерів, присутніх при пологах, може бути настільки сильною, що організм дочки відреагує на неї зниженням вироблення окситоцину, дивного гормону, який стимулює перейми. Рішення про партнерські пологи, присутності чоловіка, обов'язково повинно бути спільним, обдуманим і обопільно бажаним.

Які правила?

В пологовому залі можуть бути присутніми не більше двох близьких людей майбутньої мами, і ця можливість не вимагає будь-якої додаткової оплати. Необхідно мати висновки про проведену флюорографію не більше ніж річної давності і про відсутність патологічних змін у легенях. Також на момент пологів не повинно бути простудних захворювань. Якоїсь особливої ​​підготовки, крім хіба що психологічної! - не вимагається. І породіллі, і її партнеру, і майбутній дитині ISIDA надає все необхідне. Окрема заява на ім'я головного лікаря потрібно лише в двох випадках.

 • Присутність на пологах лікаря-співробітника іншої клініки (наприклад, медика, який вів вагітність). Пацієнтка повинна заповнити форму, в якій буде вказано ім'я і місце роботи доктора. У цьому документі є пункт, який регулює правила поведінки медичного працівника: він має повне право отримувати інформацію, висловлювати свою думку, але жодним чином не повинен втручатися в процес пологів.

 • Присутність чоловіка на операції кесаревого розтину. Документ-заяву повинні підписати пацієнтка і її чоловік, якого, до речі, попереджають про те, що бувають обставини, коли персонал в інтересах породіллі може попросити його покинути операційну.

Присутність чоловіка на операції кесаревого розтину

Будемо разом

Вчасно сказане тепле слово, підбадьорлива посмішка, втішний жест, ніжний потиск руки - така підтримка в найвідповідальніший життєвий момент важлива для майбутньої мами, як ніколи раніше. Чи бути разом з дружиною в пологовому залі з самого початку і до моменту народження? І тут вибір - за парою. Можна весь час бути поруч, а можна надати підтримку на першому етапі перебігу пологів, потім покинути зал і повернутися вже тоді, коду малюк народиться. Необхідно відзначити: близькість з батьком важлива для новонародженого майже так само, як і близькість з мамою. Процес проходження родових шляхів і попадання в нове середовище непростий для дитини, і які б доброзичливі не були медичні співробітники, з якою б радістю вони не чекали появи нового життя, дитині буде краще з рідними.

Насамперед його прикладають до материнських грудей, але, за бажанням, маленький чоловічок може побути і з татом. Поки жінка проходить завершальні етапи (перевірку родових шляхів, закінчення кесаревого розтину), батько може потримати крихітне диво на грудях, розташувавшись в зручному кріслі.

Відкритість – принцип клініки ISIDA

Всі співробітники - акушери-гінекологи, акушерки, неонатологи, анестезіологи - раді присутності рідних своїх підопічних. Вони обов'язково пояснюють суть того, що відбувається, і буває, що чоловіки до кінця пологів розбираються в показаннях кардиотокографа (приладу, що реєструє серцевий ритм і ворушіння плода, а також скоротливу діяльність матки) майже так само впевнено, як самі лікарі, і дізнаються про процес ведення пологів стільки нового, що сміливо можуть виступати консультантами для необізнаних майбутніх батьків.

Олена Стоянова, мама трьох дітей

В ISIDA у нас з'явилися на світ дві дочки - чоловік був зі мною під час пологів. Перший раз було хвилююче і навіть трохи страшно через неоднозначні коментарів знайомих. Вдруге - ніяких сумнівів: тільки вдвох! Вважаю, що спільні пологи ще більше об'єднують пару, якщо в родині близькі стосунки. З народженням дітей ми стали ще більше цінувати одне одного. Моральна підтримка чоловіка була дуже важлива для мене. Усвідомлення того, що він поруч, давало мені відчуття впевненості. Я знала, що не одна, і страх ділився навпіл. Під час пологів все емоції на межі, і саме в цьому полягає диво народження, наповнення любов'ю до малюка. Мій чоловік каже: коли тільки народилися доньки брали його за палець своїми крихітними ручками, - це були найщасливіші моменти його життя!

В ту мить він усвідомлював, що обожнює їх і зробить все, щоб вони були щасливі! Це, по-моєму, найважливіше в спільні пологи: тато і мама одночасно стають батьками. Це щастя народження малюка, яке з перших хвилин наповнює не тільки серце мами, але серця обох батьків - що так важливо для щасливої ​​родини.

Ми всіляко вітаємо партнерські пологи: про переваги присутності близької людини розповідають лікарі, провідні вагітність, психологи, які допомагають у підготовці до відповідального моменту. Але все ж остаточне рішення повинна приймати сама пара - люблячі і розуміють один одного подружжя краще знають, який варіант для них буде найбільш комфортним.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.