Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Вівторок 8:00-19:00
 • Субота 9:00 – 17:00
 • Неділя 8:00 - 16:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця Тимчасово не працює
 • Середа Тимчасово не працює
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Як допомогти чоловікові стати хорошим батьком - поради дає психолог клініки ISIDA

Очікування малюка – хвилюючий етап у житті кожної родини, коли особлива роль відводиться майбутньому татові. До чого готуватися? Як підтримати кохану та зберегти гармонію у стосунках? Відповідь на ці запитання дає психолог клініки ISIDA.

РОЗУМІННЯ ТА ПРИЙНЯТТЯ

Вагітність дружини є чудовою можливістю проявити істинно чоловічі якості, бути захисником не лише для коханої, а й для малюка. Оберігаючи від негативних емоцій, стресів, втоми, даруючи майбутній мамі ніжність та любов, майбутній батько таким чином заздалегідь турбується про крихітку. І дитина це відчуває, адже ставлення до тата формується у малюка ще до народження.

У період вагітності майбутня мама на підсвідомому рівні очікує від свого партнера проявів удячності. Адже вона, готуючись до материнства, перебуває в новому статусі, що вимагає значної фізичної та емоційної самовіддачі. Тому жінці так важливо чути фрази подяки, наприклад: «Спасибі тобі, що ти носиш нашого малюка», «Я щасливий, що ти є у мене».

На практиці. Спільні візити до лікаря, консультації, обстеження, курси для майбутніх батьків сприяють зміцненню емоційного зв’язку між партнерами. Разом готуватися до пологів, відчувати поштовхи малюка, обирати дитячі речі – це важливі кроки на шляху до взаєморозуміння. Вони дозволяють чоловіку перейти від пасивного споглядача до активного учасника процесу вагітності, а жінці – впевнитись у готовності коханого до батьківства та формування єдності в цілях.

У період вагітності майбутня мама на підсвідомому рівні очікує від свого партнера проявів удячності

СПІЛКУВАННЯ І ПІДТРИМКА

Тривога перед невідомістю, концентрація уваги на майбутніх пологах, подальше піклування про новонародженого, нові взаємодії з чоловіком. Це природні хвилювання, які непокоять кожну жінку в період вагітності. На фоні гормональних перебудов вони лише посилюються. Тому так важливо не замикатись у собі, а проговорювати все те, що турбує. І найкращим співрозмовником є чоловік.

На практиці. Готовність вислухати та підтримати кохану – важливі умови гармонійних стосунків у парі та запорука емоційного здоров’я майбутньої мами. Проте чоловіку потрібно не лише слухати, а й чути дружину, ставити запитання, коментувати. Частіше повторювати фрази впевненості, наприклад: «Разом ми впораємося з усім», «У нас все буде добре», «Ми знайдемо рішення».

Зменшити тривожність також допоможе психологічна вправа під назвою «Побачення з малюком», або техніка Гаптономія, яка сприяє єднанню і налагодженню усвідомленого контакту обох батьків з майбутньою дитиною.

Чоловік і дружина кладуть руки на вагітний животик та спілкуються з немовлям, розповідаючи, як вони на нього чекають, як люблять, в який чудовий світ воно прийде, з ким хочуть познайомити. Такий ритуал можна виконувати щодня, найкраще в один і той самий час.

Дослідницькі дані стверджують, що діти, які отримували увагу батьків ще до народження, мали більш високий рівень розумового та фізичного розвитку і були емоційно чуйнішими. Тому, дорогі майбутні батьки, у вас є безцінний час подарувати свою увагу дитині, яка вас відчуває ще до народження.

УВАГА І ДОПОМОГА

Мінливість емоційного стану жінки під час виношування малюка обумовлена як фізіологічними, так і психологічними чинниками. Зокрема, потреби вагітної, що часом сприймаються за примхи, можуть бути викликані відчуттям самотності, невпевненості, браком уваги. Адже майбутня мама відчуває зростання відповідальності за себе як за носія у своєму тілі нового життя, що, у свою чергу, вимагає від жінки багато енергії.

На практиці. У цей період особливого значення набувають допомога чоловіка в домашніх клопотах і турбота про самопочуття коханої. Для жінки важливо, щоб партнер проявляв ініціативу без жодних прохань та нагадувань, підкріплюючи її конкретними діями. Щирі слова захоплення красою нового образу, зізнання в коханні допоможуть відігнати всі сумніви і стануть підтвердженням того, що для свого чоловіка дружина залишається найбажанішою жінкою. Прояви уваги у вигляді сюрпризів чи подарунків принесуть позитивні емоції та гарантують гарний настрій. Навіть чашка улюбленого чаю, поданого чоловіком, чи спільна прогулянка у парку здатні покращити самопочуття майбутньої мами.

НІЖНІСТЬ І ВДЯЧНІСТЬ

З радісною новиною про вагітність змінюється життя не лише жінки, а й чоловіка. Для нього це також нова роль, яку він опановує поступово. Тому для гармонії у стосунках пари важливі терпіння і розуміння обох майбутніх батьків.

Психологічна готовність подружжя до появи первістка / Психологическая готовность семьи к рождению первенца from ISIDA

На практиці. Дружині варто бути поблажливішою до свого чоловіка, дозволяти йому турбуватися про себе, підказувати, як і що робити. Не потрібно докоряти партнеру або маніпулювати ним щодо свого стану. Це лише відштовхує та породжує нерозуміння. Вимоги «ти повинен», «зроби», «подай» приносять лише негатив. Краще говорити так: «Я і малюк були б тобі вдячні за вечірню прогулянку», «Мені було б приємно, якби ти зробив би мені чашку чаю». Дуже важливо завжди дякувати коханому за його увагу та підтримку. Не слід бути занадто суворою, дайте трохи часу своєму чоловікові для усвідомлення і прийняття своєї відповідальної нової ролі батька.

Хочете, щоб момент появи вашої дитини на світ залишився в пам'яті як одна з найсвітліших і найрадісніших подій? Зателефонуйте до клініки ISIDA за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 і ми з радістю відповімо на всі Ваші запитання. Або поставте своє запитання за допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.