Масаж для малюка – це і користь, і задоволення. Значення цієї процедури важко переоцінити. Що ж саме дають дитині такі прості, на перший погляд, погладжування та розтирання?
Зростаємо активними
Масаж добре стимулює рухову активність. Особливо це важливо для малюків, які тільки вчаться повзати і ходити. Звичайно, зручно, коли дитина лежить у ліжечку, стоїть у манежі або сидить у кріслі. Однак принцип раннього розвитку – «Чим активніше малюк розвивається фізично, тим швидше удосконалюється його мозок». Регулярний масаж сприятливо впливає на кістково-м'язову, серцево-судинну і дихальну системи. Виявляється, що працюючий м'яз споживає живильних речовин в 3, а кисню – в 7 разів більше, ніж пасивна. Оскільки під час масажу м'язи рясно забезпечуються кров'ю, збагаченою киснем, вони стають сильними і еластичними. Також важливо приділяти увагу напрацюванню рухових навичок: у першому півріччі вчіть крихітку правильно перевертатися зі спинки на животик, трохи пізніше – сидіти, стояти, ходити.
На благо нервової системи
Оскільки в шкірі багато нервових закінчень, масаж тонізує центральну нервову систему, що допомагає їй краще контролювати роботу всього організму. Погладжування викликає у малюка відповідні емоції раніше, ніж зорові і слухові стимули. Різні прийоми масажу по-різному діють на нервову систему: погладжування, розтирання і розминання заспокоюють, а биття і пощіпування – збуджують.
Лімфодренаж
Масаж впливає на лімфатичні судини, які пронизують всі тканини організму, у тому числі, глибокі шари шкіри. Як і кров, лімфа є головною рідиною в тілі людини. Масаж прискорює струм лімфи, тим самим сприяючи звільненню тканин від продуктів обміну – токсинів. Тому м'язи при масажі відпочивають більше, ніж при повному розслабленні.
З обережністю
Маніпуляції для малюків до року повинні бути дуже дбайливими, адже шкіра немовляти така ніжна. Хоча для дітей і використовуються всі прийоми класичного масажу, проте для самих маленьких підходить тільки щадне погладжування. Трохи пізніше можна додати розтирання, биття і розминання пальцями.
З віком поступово збільшується і тривалість процедури: з 10 хвилин в 2-3 місяці до 30 хвилин (разом з гімнастикою) після півроку. Окрім віку, на тривалість масажу впливає його спрямованість. Наприклад, стимулюючий дитячий масаж триває 10-15 хвилин, розслабляючий – 25-30.
Під забороною
У деяких випадках масаж і гімнастика протипоказані. Наприклад, при важких формах гіпотрофії, запальних ураженнях шкіри і кісток, захворюваннях, що супроводжуються ламкістю і хворобливістю кісток, рахіті в гострому періоді, геморагічному діатезі, великих грижах зі схильністю до ущемлення, системних захворюваннях – нефриті, гепатиті, туберкульозі. Також не можна проводити масаж під час гострих гарячкових станів.
Важливо!
Діткам від 1 року масаж теж корисний. Разом з лікувальною фізкультурою він використовується як одна з ланок комплексного лікування при сколіозі, клишоногості і вальгустній стопі.
Масаж і гімнастика – не просто чудова профілактика, а й важлива складова комплексної терапії багатьох захворювань. Наприклад, без масажу неможливо успішне лікування кривошиї і дисплазії тазостегнових суглобів. Причому чим раніше почати курс, тим швидше буде досягнуто необхідний ефект. Тому батьки повинні бути уважні до того, наскільки пропорційним є тіло дитини. І, помітивши будь-яку асиметрію, негайно проконсультуватися з фахівцями - педіатром, неврологом і ортопедом.
В ISIDA дитячий масаж може бути призначений в рамках педіатричної програми спостереження за дитиною від 1 року - «Рік здоров'я» або наданий у якості окремої послуги.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.