Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Невиношування вагітності: одна з реальних історій у практиці клініки ISIDA

Запишіться на первинну онлайн-консультацію із хорошим лікарем-репродуктологом зі знижкою 50%. Онлайн Консультація Репродуктолога

На прохання нашої героїні ми не називатимемо її ім'я і даватимемо її фото. Прочитавши її історію до кінця, ви зрозумієте чому. Скажімо лише, що А. - мама двох чарівних дівчаток – казахської національності, живе з сім'єю у Москві, а проблему невиношування вагітності вона вирішувала у Києві, у клініці ISIDA.

Розповідаючи про те, як їй вдалося впоратися з проблемою невиношування вагітності, А. навмисно не піднімала свої медичні записи, хотіла, щоб розповідь була саме про те, що залишилося у пам'яті серця. «А те, що милосердний час стерло з пам'яті, ворушити не хочеться, це занадто важко», – сказала О.

– Почну з самого початку, бо наша історія незвичайна, справді Богом благословенна. Початок, втім, звичайний: ми з чоловіком одружилися і в нас народилася дочка. У мене були проблеми з нирками, тому народилася наша дівчинка за допомогою кесаревого розтину.

Це був кінець 90-х – початок 2000-х: ми тоді вели битву за матеріальний добробут. І в ті роки я зробила гріх - зробила два аборти, були також викидні на маленькому терміні, які мене не стривожили. Коли старша дочка пішла до школи, ми задумалися про другу дитину. Я вже була вагітною, коли ми переїхали до Києва, у чоловіка був контракт на три роки. Жили ми просто чудово, з нетерпінням чекали появи на світ другого нашого малюка. Але на дуже пізніх термінах, після 6-ти місяців, дитина завмерла… Ми пережили це як у страшному сні…

Коли я почала вже приходити до тями, випадково зустрілася з дружиною одного з колег чоловіка. Вона одружена з голландцем, сама українка. Жінка розповіла, що у 50 років народила свою першу дитину. Це стало можливим завдяки клініці ISIDA при супроводі всієї вагітності лікарем Хажиленком Ксенією Георгіївною. Я її вислухала, записала прізвище лікаря і забула цю розмову.

Наступного року я знову завагітніла, вже близнюками. І на п'ятому місяці – знову біда, я втратила своїх дітей… У ті страшні дні мені зустрілася одна мудра жінка у віці, терапевт. Вона мені дала дуже слушну пораду: сказала, що нам треба знайти одного хорошого лікаря, який поведе нас від перших днів вагітності до народження дитини. Ось тоді я й записалася на прийом до Хажиленки Ксенії Георгіївни.

Напередодні, перед візитом до клініки, мені наснився сон, у якому я бачила ікону святого Георгія, а голос сказав: «Якщо хочеш сина – попроси в нього». І я почала молитися. Під час другого візиту до лікаря я звернула увагу на її по батькові – Георгіївну. І прийняла це за добрий знак.

реальна історія про довгоочікуване материнство

Спілкуючись із Ксенією Георгіївною, я не втомлювалася дивуватися її незвичайному методу роботи. Вона працює як професійний детектив. Тобто всі мої сумбурні оповідання, старі довідки, виписки, результати нових аналізів вона звела до єдиного алгоритму. І визначила чотири основні мої проблеми. Перша – внутрішній шов після кесарева був дуже погано зашитий, дуже грубий рубець. Друга – антифосфоліпідний синдром, третя – імунні порушення, тобто мій організм відкидав плід як стороннє тіло. Четверта проблема – ендометріоз та пам'ять клітин. Це було вісім років тому.

Можливо, я щось забула, але не хочу зараз піднімати свої медичні документи, хочу розповісти свою історію на живих жіночих, материнських емоціях.

Я була дуже слухняною пацієнткою - виконувала всі призначення лікаря, проходила всі обстеження, приймала ліки, спеціальні вітаміни, я робила все, що призначала Ксенія Георгіївна. Але тут у чоловіка закінчився контракт, ми поїхали з України, і я того ж місяця я завагітніла. Всю свою вагітність я провела у горизонтальному положенні. Робота, турбота про будинок, про дочку-школярку, догляд за мною (уколи, аналізи) – все це лягло на плечі мого чоловіка. Весь цей час Ксенія Георгіївна, без перебільшення – лікарка від Бога, вела мою вагітність практично в онлайн-режимі. Ми жили в іншій країні, вона не мала в нас матеріальної зацікавленості, вона вела нас лише на своєму альтруїзмі, особистому ентузіазмі. Ми надсилали їй результати всіх аналізів, вона дивилася і говорила, що треба робити.

До лікаря за місцем проживання, молодого хлопця, я прийшла з товстою папкою аналізів, висновків, призначень. Він вирішив, що я теж лікар, настільки я була обізнана про всі свої проблеми. У такому режимі ми дотягли до 7 місяців. Пам'ятаю, як я просила зробити на цьому терміні кесарів розтин. «Нехай він народиться, поки живий!», – просила я. Але вирішили почекати ще трохи, хоч пару тижнів. Протягом цих двох тижнів у мене почалися проблеми із нирками. І одного разу, приймаючи душ, я зрозуміла, що стою в душовій кабінці, що вся в крові. Я встигла покликати чоловіка, у мене запаморочилося в голові. Чоловік викликав «швидку», зазирнув у кімнату дочки і сказав: «Що б не трапилося, не виходь із кімнати».

Для мене на той момент найважливішим було, щоб дочка не бачила цього і не злякалася. Я лягла на ліжко з єдиною ною думкою: якщо моя дитина помре, я хочу піти з нею. Мене зрозуміють жінки, які пережили вагітність, що завмерла. Це так страшно – коли твоя дитина в тебе вмирає. Це такий біль, така порожнеча! Ти не можеш пробачити себе, мучить себе і своїх близьких, молишся, з величезним зусиллям виходиш з цього стану, але напівживий. Частина тебе вмирає з дитиною... У ті хвилини я розуміла, що в мене вже не вистачить сил пережити загибель ще одного малюка, що я не зможу піднятися, жити далі. Мене врятувало те, що лікарі діяли дуже швидко: чоловік попросив підніматися вже з носилками, щоб не мучили мене і не ставили мені крапельниці, тому що вени у мене були плаваючими, це показник загального стану здоров'я. Не змогли б мені поставити крапельницю.

Опритомніла я вже на операційному столі і звернула увагу на очі анестезіолога. Встигла сказати йому: «Які ж у вас гарні очі!». І вимкнулася. Наступного ранку я прокинулася після операції і мені принесли мою дівчинку - дитину з абсолютно азіатськими рисами обличчя, але з синіми очима. Це справді вимелена у Бога дитина.

довгоочікувана дитина

Щоправда, очі нашої дівчинки стали згодом карими, але не менш красивими. Після пологів ми написали Ксенії Георгіївні звіт. Коли вона зрозуміла, що це була відшарування плаценти, сказала: «У нашому списку тільки цього ще й не вистачало».

Я не можу висловити словами свою подяку Ксенії Георгіївні. Красива, розумна, сильна жінка, яка справді нам дуже допомогла. Це просто неймовірний професіонал, який веде вагітність настільки скрупульозно, вдумливо, уважно, що результатом стає справжнісіньке диво. Нашому диву, нашій дівчинці вже 6 років. Вона бовтанка, красуня, неймовірний потік позитивної енергії. Вірить, що буде великою балериною. І мені смішно зараз згадувати, як, дізнавшись під час УЗД, що буде дочка, я сказала чоловікові, що не зможу її любити – так сильно я хотіла сина і так я любила свою старшу дочку. Мені здавалося неможливим віддати частину свого кохання іншій дівчинці. Мій чоловік розсміявся тоді і сказав, що я не просто любитиму її, я її любитиму. І мав рацію.

Я хочу сказати тим дівчатам, які теж пережили жах невиношування вагітності, смерть своєї дитини: «Не впадайте у відчай!» Коли дуже сильно хочеш дитину, її душа вже поряд із тобою. І залишається лише молитися та шукати професіонала, який допоможе цій душі прийти у цей світ. Ми таку людину знайшли. Це Ксенія Георгіївна Хажиленко. Благословенна українська земля, благословенна клініка ISIDA та Ксенія Георгіївна – вони подарували нам щастя.