Процес народження малюка – тяжка праця для матері. Тому і в початковий, найбільш відповідальний період, коли жінка знаходиться під контролем медичного персоналу, і в подальшому, необхідно враховувати кілька принципово важливих моментів.
ВІДПОЧИНОК
Перше, що необхідно жінці після пологів, це сон. Чудо народження нового життя відбулося, неонатологи оглянули дитину, він полежав у мами на грудях, заспокоївся і заснув. І мамі слід вчинити так само. Організм жінки має велику потребу у відпочинку, тому, нераціонально витрачати дорогоцінні кілька годин на телефонні розмови або спілкування в соцмережах. Відпочивати, поки малюк спить, – це золоте правило.
ГІГІЄНА
Відновлення матки і пологових шляхів відбувається протягом 6-8 тижнів. За цей час матка, поступово скорочуючись, повертається до колишніх розмірів, загоюється поранена поверхня – плацентарний майданчик, припиняються післяпологові виділення – лохії після пологів. Білизна, в силу характеру виділень, потрібна особлива, тому пацієнток ISIDA забезпечують спеціальною сітчастою білизною, яка гарантує потрібну циркуляцію повітря.
Душ не просто дозволений – він необхідний! Утриматися слід хіба що від прийому ванни. Якщо на промежину були накладені шви, акуратне миття і обробка антисептичними засобами будуть потрібні після кожного відвідування туалету. Корисні будуть і повітряні ванни. Що ж стосується розрізу після кесаревого розтину, то його скріплюють спеціальним внутрішньошкірним швом, і до моменту, коли мама вже на п'ятий день після пологів буде вдома, особливий догляд за ним не буде потрібен.
РУХ
Щоб швидше відбувалося скорочення матки після пологів, а м'язи тазового дна і черевної стінки поверталися в тонус, потрібна достатня активність. Після фізіологічних пологів мами встають на ноги вже через 6 годин (в разі накладення швів – через 8), доглядають за собою і за малюком. Завдяки таким помірним фізичним навантаженням краще скорочується матка, ефективніше відходять лохії. У післяпологовий період рекомендується також спеціальний комплекс сприятливих вправ.
Кесарів розтин – це серйозна хірургічна операція, після якої слабкість є природним станом. Разом з тим, світова практика свідчить про важливість активної поведінки в післяопераційний період. Якщо самопочуття дозволяє, жінка встає вже через 8 годин після пологів. Помірні навантаження перешкоджають утворенню спайок і запобігають тромбоемболічним ускладненням. Серед дозволених вправ – брати на руки свого малюка (його вага мамі не зашкодить).
ЖИВЛЕННЯ
Після пологів потрібна енергія. Про це пам'ятають не тільки медики, а й кухарі клініки ISIDA. Колись, після кесаревого розтину, поки жінка виходила з наркозу, протягом доби можна було пити тільки підкислену воду і дуже обережно повертатися до повноцінного харчування. А сучасні способи анестезії (регіональні методи) дозволяють підкріпитися, як тільки з'явиться апетит. Перекусити можна навіть у пологовому залі. Звичайно ж, меню для мам складено з урахуванням рекомендацій дієтолога – в ньому немає страв, що викликають небажані реакції, наприклад, здуття.
Травлення вимагає уваги на всіх етапах. Слід пам'ятати про те, що системи виведення перебувають поруч з маткою, тому дисфункції кишечника або сечового міхура можуть призводити до порушення її скорочення. Під час перебування у пологовому будинку акушерки не забудуть нагадати жінці про ці делікатні моменти.
ЧОМУ СЛІД ДОВІРИТИ НАРОДЖЕННЯ МАЛЮКА КЛІНІЦІ ISIDA
- Абсолютна епідеміологічна безпека мами і малюка.
- Все включено: ми забезпечуємо маму з малюком усім необхідним під час і в період перебування в клініці.
- В ISIDA кількість персоналу на одного пацієнта перевищує прийняту в інших медичних установах норму в кілька разів.
- Ми забезпечуємо цілодобове спостереження за мамою і малюком в післяпологовий період.
- Єдиний в Україні консультант з грудного вигодовування, сертифікований за міжнародним стандартом IBCLC. Після фізіологічних пологів виписка відбувається після двох повних діб, в разі кесаревого розтину – після чотирьох. Якщо з боку матері або дитини є медичні показання для того, щоб затриматися в стаціонарі, перебування може бути продовжено.
У пологовому будинку жінці надають максимальну підтримку на всіх етапах. Але, яким би комфортним не було перебування в ISIDA, все-таки клініка – це лікарняні умови. І мамі, і дитині варто поспішити додому, як тільки дозволять лікарі. Це важливо як для якнайшвидшої адаптації малюка, так і для душевного спокою і фізичного відновлення матері, оскільки самостійний догляд за дитиною – кращий комплекс фізичних вправ на перших порах. Але, відразу ж брати на себе управління всіма домашніми справами не варто, адже втомлена, знесилена мама не зможе надати належної уваги дитині.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.