Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Міфи і правда про вагітність

Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:

«ISIDA test drive» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:

А також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.

Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA test drive», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.

З вагітністю пов’язано багато міфів, і інтернет щодня постачає нові. Наприклад, зовсім недавно один з провідних новинних порталів опублікував «сенсаційні результати досліджень»: «Вагітні жінки можуть вживати від трьох до семи бокалів вина на тиждень». Журналісту інтернет-видання «Обозреватель. Женский день» прояснює ситуацію Банніков Володимир Іванович, лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Чи правда, що вагітним можна вживати алкоголь в помірній кількості?

Неправда! Спиртні напої в будь-якій кількості категорично протипоказані при вагітності. По-перше, алкоголь викликає спазм судин. По-друге, продукти розпаду алкоголю в організмі токсичні для печінки вагітної і плода. Якщо жінка регулярно вживає алкоголь під час вагітності, то це приводить до затримки внутрішньоутробного розвитку і відставанню розумового розвитку у новонародженого, тому що алкоголь пригнічує розвиток дитини.

Чи правда, що вагітним не можна каву?

Дивлячись яку. Кава, яка містить велику кількість кофеїну, шкідлива для вагітних, оскільки викликає тахікардію у плода і негативно впливає на його серцеву діяльність, що може привести до аритмії та інших проблем у новонародженої дитини. Тому часто пити каву вагітним не рекомендується. Однак якщо у жінки низький тиск, гіпотонія, боротися з ним можна за допомогою невеликих «доз» натуральної кави латте. Це не зашкодить дитині, тільки пришвидшує серцевий ритм у плода і матері, викликаючи невелику тахікардію. Якщо у вас низький тиск при вагітності, то безпечною дозою кави є одна чашечка кави латте один раз на день, з метою підвищити тиск.

Що можна сказати про паління під час вагітності?

Це повністю неприпустимо. Проводились дослідження, і є наукові праці, в яких доведено, що паління під час виношування дитини не менш шкідливо, ніж алкоголізм вагітної. Воно приводить до зниження ваги новонародженого, до подовження періоду адаптації в післяродовому періоді і зниження розумового розвитку дитини. Паління викликає спазм судин, через який до плода не надходить достатньої кількості поживних речовин. Відповідно, якщо мати палить під час вагітності, немовля народжується з низькою масою тіла, з відставанням розвитку, і в подальшому це приводить до затримки як розумового, так і фізичного розвитку дитини. Тому якщо дівчина, що палить, завагітніла і хоче народити здорову дитину, їй необхідно негайно відмовитися від шкідливої звички. Але краще це зробити на етапі планування вагітності.

Чи правда, що вагітним не можна літати на літаках?

Правда. Це стосується маленьких і критичних строків вагітності. На ранніх строках, коли відбувається імплантація плідного яйця в матці, і на пізніх строках різниця атмосферного тиску (на висоті 10 тисяч метрів один тиск, на поверхні землі – інший) може спровокувати викидень. Але є дозволені строки, коли жінки можуть літати: у другому триместрі можна не боятися сідати в літак.

Чи можна вагітним загоряти?

З одного боку, засмага корисна, оскільки саме під впливом сонячних променів в шкірі виробляється вітамін Д. З іншого боку, коли ми перший раз виходимо на пляж, то, зазвичай, згоряємо. Продукти згоряння, опік – це дуже шкідливий токсичний продукт, тому вагітним жінкам рекомендовано знаходитись на пляжі тільки в ранній час – з 7 до 10 години ранку і після 17 години. Що стосується солярію, то він протипоказаний не тільки вагітним, але й всім без виключення. Є багато наукових робіт, які доводять, що походи в солярій здатні викликати рак шкіри.

Чи можна вагітним купатися у відкритих і закритих водоймах?

Купатися під час вагітності можна і потрібно! І в морі, і в басейні це абсолютно безпечно з бактеріологічної точки зору. Плавати вагітним необхідно на будь-яких строках. Але лікар має слідкувати за тим, як розвивається вагітність, і давати конкретні рекомендації.

Чи правда, що займатися сексом під час вагітності шкідливо?

Це питання вирішується індивідуально. Якщо з вагітністю все добре, плід розвивається нормально, немає передлежання плаценти, то жити статевим життям можна і потрібно. Якщо щось не так, лікар завжди порекомендує, чи варто займатися сексом чи краще утриматися. Протипоказаннями до статевого життя є загроза переривання вагітності і передлежання плаценти.

Чи можна вагітним займатися спортом?

Можна. З першого триместру вагітності можна займатися спортом за рекомендаціями лікаря. Вагітним рекомендовані плавання, аквааеробіка, йога, пілатес. Не можна займатися під час виношування дитини екстремальними видами спорту – боксом, стрибками з парашутом і т.п. Також не рекомендовано бігати, качати прес, підтягуватися і виконувати навантаження, що підвищують внутрішньочеревний тиск. Вправи повинні бути легкими.

Що стосується тварин в домі…

Проживання тварин в домі припустиме. Однак, є важливий нюанс. Кожній жінці на стадії планування вагітності ми рекомендуємо пройти обстеження, яке складається з багатьох видів діагностики. І в першу чергу це обстеження на різні інфекції, в тому числі, і на так звані ТОРЧ-інфекції. До них відноситься токсоплазмоз, який розноситься тваринами. Це захворювання протікає практично безсимтомно, однак, якщо в першому триместрі вагітності жінка захворює на токсоплазмоз, то це приводить до аномалій розвитку плода і переривання вагітності. Щоб цього уникнути, ми обстежуємо жінку по пакету планування вагітності на ТОРЧ-інфекції, і якщо у неї токсоплазмоз негативний, то рекомендуємо їй обстежити у ветеринарній клініці на цей вірус тварин, що проживають в домі.

А чи можна вагітним солодке?

Небажано – треба слідкувати за набором маси тіла. Єдине, що можна рекомендувати, – чорний шоколад, одну плитку на тиждень. При вживанні чорного шоколаду виробляються ендорфіни – гормони щастя, а це корисно для дитини. Вироби з борошна однозначно не рекомендовані, тому що приводять до зайвої ваги. В кожній сучасній клініці є лікар-дієтолог, який розписує вагітній харчування конкретно під неї, враховуючи індекс маси тіла, зріст і будову тіла пацієнтки. В цьому питанні необхідний індивідуальний підхід, тому що деякі жінки, які приходять ставати на облік, мають дефіцит маси тіла, для таких дівчат дієтолог підбирає індивідуальну дієту, щоб вони набрали адекватну вагу. Приходять також вагітні з ожирінням третього ступеню, їм однозначно булочки протипоказані, інакше у них будуть ускладнення в другому-третьому триместрі.

Чи правда, що вагітнім небезпечно нервуватися?

Всім небезпечно нервуватися! А конкретно для вагітних стрес небезпечний тим, що може статися викидень, відкритися кровотеча. Нервова система управляє організмом, і коли людина нервується, може відбутися збій в організмі. Тому треба уникати стресів.

Чи можна вагітним їздити за кермом?

Це не заборонено, але сильно небажано, тому що ситуації бувають різними, а кермо – це підвищена небезпека, постійний стрес. Особливо небезпечно водити автомобіль у другому і третьому триместрах: ремінь безпеки лежить на животі і при аварії може погано вплинути на вагітність і на стан пацієнтки, тому я не рекомендую їздити за кермом.