- Перші дні
- До року
- 1-2 роки
- 3-5 років
- 6-7 років
- 8-9 років
- 10-11 років
- 12-15 років
- 16-17 років
- Тривожні дзвіночки
- Будьте спокійні
Сьогодні вона – мила мала, завтра – майбутня мати. На що звернути увагу зараз, щоб у майбутньому вашої доньки не торкнулися «жіночих» проблем.
Перші дні
Щойно дівчинка з'являється на світ, її оглядає лікар. У нормі у малюка повинні бути 2 малі та 2 великі статеві губи, вільний вхід у піхву, наявність незайманої пліви та отвір у ній – для виходу менструальних виділень у майбутньому. У першу добу у дитини може бути кров'яні виділення з піхви. Це діє мамин гормональний фон – і найближчим часом все відбувається.
Важливо! Іноді дівчинка народжується із зарощеною плівою. Однак операція потрібна вкрай рідко.
До року
Пильну увагу – гігієна. У дитини нейтральне середовище піхви - РН 7. Це означає, що дитині важко справлятися з інфекціями. Особливо за недотримання чистоти.
Важливо! Одноразовий підгузник потрібно міняти, як тільки він перестане бути чистим! Якщо все-таки недоглядали, потрібно обережно обробити статеві органи кип'яченою водою без жодних засобів.
1-2 роки
Малятко робить свої перші кроки, вже сама сідає на горщик. Для цілей гігієни її потрібно витирати спереду назад.
Важливо! Якщо дитина чіпає себе руками «там», можливо, склеїлися статеві губи – внаслідок гормональних порушень або через застуди, алергію, дисбіоз. Ситуація можна виправити - призначити лікування повинен лікар.
3-5 років
У цей період мамі слід привчити доньку до і після туалету мити руки, а після походу по-маленькому промокати серветкою.
Важливо! Дошкільницям необхідно обстежити носоглотку – її захворювання можуть бути причиною запалення слизової оболонки піхви. Двічі на рік рекомендується обстеження на наявність паразитів, адже глистяні інвазії також можуть бути причиною запальних процесів.
6-7 років
Дитина вже має вміти себе обслуговувати – у тому числі й проводити гігієнічні процедури під душем.
Важливо! Ознак статевого дозрівання у дівчинки ще бути не повинно. Якщо вони з'явилися, потрібно звернутися до дитячого гінеколога та ендокринолога.
8-9 років
Поступово формуються молочні залози, з'являються одиничні тверді волоски на лобку, позначається талія. Дитина стрімко тягнеться вгору. Все це говорить про те, що у юної леді почали працювати залози статевої секреції.
Важливо! Груди, звичайно, не з'являються за один день. Спочатку це невеликі ущільнення. У нормі вони не болять, але дівчинка може скаржитися на неприємні відчуття при дотику. Також молочні залози ніколи не ростуть одночасно, тому деякий час одна груди може бути меншою за іншу.
10-11 років
У передменструальний період у дівчинки змінюється мікрофлора. РН у піхву з нейтрального стає слабкокислим.
Важливо! У цей час дівчинка особливо схильна до запалень статевих органів. При «тривожних сигналах» треба показати дитину гінекологу.
12-15 років
Саме в ці роки в середньому починається менструація. Перші два роки йде становлення циклу – місячні можуть бути відсутніми по 2-3 місяці. Потім цикл має бути стабільним – 24-35 днів.
Важливо! Якщо є біль, запаморочення, нудота, потрібно консультуватися з гінекологом. У перехідний період важливо стежити, щоб юна леді висипалася, нормально харчувалася – дієти можуть призвести до дисбалансу гормонального фону, збоїв менструального циклу та інших негативних наслідків зі здоров'ям.
16-17 років
Менструальний цикл стабілізувався. Однак це період стресів (наприклад, інтенсивного навчання), і на такому фоні можуть бути збої у менструальному календарі.
Важливо! Поодинокі затримки на 7-10 днів можуть бути пов'язані як з перевантаженням у школі, так і з перенесеними застудними захворюваннями, операціями. Але якщо це явище часто, слід звернутися до гінеколога – можливо, у дівчинки фолікулярні кісти.
Тривожні дзвіночки
Почервоніння, дискомфорт у ділянці статевих губ, виділення, хворобливі відчуття при сечовипусканні – з появою таких симптомів слід звернутися до лікаря.
Будьте спокійні
Дівчинку слід показувати гінекологу у кожен її знаковий період – перед визначенням у дитячий садок, перед школою, з настанням першої менструації – з метою профілактики.
Програма «Перший гінеколог» розроблена спеціально для юних леді – дівчаток, які вступають у період статевого дозрівання.
У пакет входить:
- первинна та повторна консультації акушера-гінеколога;
- огляд;
- бактеріоскопічне дослідження урогенітальних виділень;
- бактеріологічне дослідження урогенітальних виділень із визначенням чутливості до антибіотиків;
- УЗД органів малого тазу.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.