Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:
«ISIDA test drive» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:
А також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.
Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA test drive», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.
В сучасному світі медицина розвивається дуже інтенсивно, і стоматологія – не виняток.
Особливим напрямком є стоматологія вагітних.
В період розвитку і формування плода в організмі майбутньої матері відбувається серйозна перебудова: це і зміни гормонального фону, і підвищена потреба в кальції та інших мікроелементах, витрата внутрішніх ресурсів на формування плода. У зв’язку з цим часто цих ресурсів недостатньо для захисту власного організму, жінка стає вразливою. Все це відображається на порожнині рота.
-
Будь-який інфекційний процес в порожнині рота вагітної жінки, чи то карієс, запалення ясен або коренів зубів, супроводжується виділенням токсинів мікрофлорою. Потрапляючи в кров’яне русло і травний тракт, токсини отруюють жінку зсередини, вона витрачає на їхню нейтралізацію додаткові сили, можуть з’явитися токсикози та інші ускладнення вагітності.
-
Для майбутньої мами здорове харчування – це одна з найголовніших складових вагітності, оскільки всі речовини та елементи, що поступають в організм, слугують компонентами організму малюка. Але не може бути здорового харчування, нормального пережовування їжі при дефектах зубного ряду, наявності зруйнованих каріозних зубів.
-
Всі знають, що під час вагітності через зміни гормонального фону та імунної системи з’являється так званий «гінгівіт вагітних», який характеризується кровоточивістю ясен, запахом з роту, розростанням тканини ясен. Все це лякає молодих мам; жаліючи себе, вони починають не так ретельно, більш обережно чистити зуби, що тільки ускладнює ситуацію з яснами. Виникає «хибне коло», яке може розірвати лише стоматолог своїми професійними маніпуляціями.
-
А що робити, якщо для лікування необхідна анестезія (знеболення)? Відповідь одна: лікувати з анестезією! Встановлено, що шкода від стресу під час стоматологічних маніпуляцій може перевищувати будь-які негативні реакції від введення сучасного анестетика, як правило, на основі артикаїну. Важливо лише пам’ятати, що робити анестезію можна, коли вже сформувався гемато-плацентарний бар’єр (починаючи з 14-16 тижня).
-
Потрібно пам’ятати, що при народженні порожнина рота у дитини є стерильною. Не складно здогадатися, коли у мами є зуби з карієсом, які мікроорганізми поселяться першими в роті у дитини.
Сподіваюсь, що після ознайомлення з даними пунктами, питання про необхідність і можливість лікування зубів під час вагітності зникло сам собою. Коли ж краще проводити це лікування? В I триместрі відбувається закладка і формування важливих органів дитини. В III триместрі плід уже фактично сформований, жінці зовсім некомфортно сидіти довго під час стоматологічних маніпуляцій. Тому оптимальним періодом вважається II триместр.
Але, нажаль, все-таки є процедури, проведення яких під час вагітності є небажаним.
- Рентген-обстеження краще не проводити, а у випадках гострої необхідності проводити його на сучасних радіовізіографах, які дають рівень опромінення в 10-15 разів нижчий, ніж рентгенапарат.
- Видаляти зуб варто тільки в разі гострого болю, коли консервативні методи неефективні або неможливі; або коли є ризик прогресування запального процесу (зуб є джерелом хроніосепсису).
Давайте разом зробимо наступні висновки:
- Найкраще пролікувати зуби ще до зачаття малюка. Коли ви вже будете знати, що вагітні, до стоматолога необхідно звернутися не менше чотирьох разів: на 6-8, 16-18, 26-28 і 36-38 тижні. Не забувайте повідомляти лікаря про вагітність перед прийомом, щоб лікування і обстеження були максимально комфортними та безпечними.
- Не тільки цим повинні обмежуватися відвідування стоматолога. Ще до того, як народиться дитина, мамі треба навчитися доглядати за її порожниною рота, молочними і корінними зубами. Крім того, добре, коли мама поінформована про ті методи та засоби профілактики, які допоможуть зубкам дитини бути здоровими – фторування, метод герметизації фіссур та інше.
- Увага! Сім’я має бути стоматологічно здорова до моменту народження вашого малюка. Інакше тато, бабусі або дідусі можуть стати причиною інфікування малюка при близькому контакті. Тому кожен член родини повинен обирати: або носити маску і не дихати на немовля, або заздалегідь провести санацію порожнини рота і відвідати кабінет гігієни!
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.