- Збереження вагітності в ISIDA clinic
- Основні фактори загрози переривання вагітності
- Ускладнення під час вагітності
- На що варто звернути увагу?
- Профілактика ускладнень: 5 порад від лікарів клініки ISIDA при плануванні вагітності
Збереження вагітності в ISIDA clinic
Вагітність… Запланована, зважена. Чи позапланова, але від того не менш бажана. Вона окрилює, підносить, даруючи жінці щастя та радість очікування. Але іноді на заваді приємним турботам і планам стають певні ускладнення.
Збереження вагітності - це комплекс медичних заходів, що застосовується у разі ускладненого перебігу вагітності або загрози її переривання.
Інколи збереження потребує лікування в умовах стаціонару: до 22-го тижня вагітності жінка госпіталізується до гінекологічного відділення, на більш пізніх термінах - до відділення акушерської допомоги.
Лікарі ISIDA clinic мають значний досвід роботи з ускладненими вагітностями. Пацієнтки перебувають під постійним наглядом та спостереженням наших спеціалістів. Мають змогу у режимі 24/7 звертатись за допомогою до амбулаторного чи стаціонарного відділення.
Основні фактори загрози переривання вагітності
До групи ризику належать жінки, у яких:
- були передчасні пологи (невиношування);
- інфекційні захворювання (герпес, хламідіоз, токсоплазмоз та ін.)
- хвороби внутрішніх органів (нирок, серця тощо);
- акушерські ускладнення (патологія плаценти, багатоводдя, аборти та ін.)
Тривожними симптомами є слизові, кров'янисті виділення (невеликі або більш рясні), передчасне відходження навколоплідних вод, сильний та /або регулярний біль внизу живота і у попереку тощо.
Усе це є приводом для звернення до акушера - гінеколога, відвідування амбулаторного чи стаціонарного відділення.
ISIDA clinic надає підтримку вагітним цілодобово.
Ускладнення під час вагітності
Проблеми або патології можуть виявитися під час першого відвідування жінкою відділення амбулаторної допомоги. Серед основних - гормональні порушення та цервікальна недостатність (коли шийка матки розкривається задовго до пологів), а також супутні захворювання внутрішніх органів.
Навіть якщо таких ускладнень немає, обов'язково контролюйте свій стан у кожному триместрі вагітності.
На що варто звернути увагу?
I триместр
Через відсутність регулярних місячних, але наявність кров'янистих виділень жінка може не зрозуміти, що вагітна. Проте саме ці симптоми вказують на загрозу переривання або позаматкову вагітність.
II триместр
У II триместрі може діагностуватися прогресуюче безсимптомне скорочення шийки матки. Загострюються хронічні захворювання. Крім того, є ймовірність розвитку запальних процесів у нирках і сечовивідних шляхах. Щоб запобігти цьому, вагітній необхідно регулярно відвідувати акушера - гінеколога та здавати загальний аналіз сечі.
III триместр
У ІІІ триместрі вагітності жінки скаржаться на задишку та біль у спині. Це спричинено зростанням дитинки, а отже, збільшенням живота. Через затримку води з'являються набряки на руках і ногах. Можливе підвищення артеріального тиску, порушення вуглеводного обміну.
Тож протягом усієї вагітності майбутня мама має бути максимально уважною до себе і ретельно дотримуватись рекомендацій спеціалістів.
Профілактика ускладнень: 5 порад від лікарів клініки ISIDA при плануванні вагітності
З метою мінімізації ризиків ускладненого перебігу вагітності або загрози її переривання
при плануванні вагітності радимо дотримуватися такого алгоритму дій:
Відвідайте акушера-гінеколога
Він проведе детальне опитування щодо наявності хронічних хвороб, попередніх вагітностей, абортів, оперативних втручань тощо, вивчить скарги, складе анамнез та індивідуальний план обстежень. Прийом спеціаліста включатиме:- огляд;
- урогенітальний мазок;
- кольпоскопію;
- ПАП-тест, що допоможе діагностувати захворювання шийки матки.
Отримайте консультацію лікаря-терапевта
Він надасть поради та рекомендації, які стосуються, зокрема, відвідування вузьких спеціалістів, якщо цього вимагатиме поточний стан здоров'я.Пройдіть обов'язкові обстеження
Необхідно зробити флюорографію органів грудної клітини, електрокардіограму (ЕКГ), ультразвукове дослідження (УЗД) органів малого тазу та внутрішніх органів, УЗД молочних залоз та /або мамографію (за медичними показаннями).Відвідайте ендокринолога
Нестача або надлишок жіночих гормонів може призвести до певних ускладнень під час вагітності. При мимовільних абортах, порушеннях менструального циклу, наявних ендокринних проблемах важливо дослідити гормональний профіль. Спеціаліст допоможе виявити відхилення, призначить необхідне лікування. Важливими є показники рівня ТТГ (тиреотропного гормону) та глюкози в крові.Перевіртеся на наявність
- TORCH-інфекцій (визначається рівень антитіл до цитомегаловірусу, токсоплазми, герпесу та краснухи);
- інфекцій, що передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея, хламідіоз, трихомоніаз, а також гепатит B, герпес, ВІЛ та ВПЛ (вірус папіломи людини).
Консультації та обстеження допоможуть окреслити можливе коло проблем та сприяти їх розв'язанню ще до настання вагітності.
І насамкінець - 5 простих кроків:
5 простих кроків - і ваша вагітність протікатиме спокійно та безпечно.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.