Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Клініка ISIDA нагадує: майбутнім першокласникам необхідно зробити вакцинацію

Ваша дитина цього року йде до школи? Уточніть у свого педіатра, чи всі щеплення зроблені Вашій дитині? Не забувайте також, що в 5-6 років проти деяких хвороб необхідно зробити ревакцинацію. Клініка ISIDA буде рада допомогти Вам захистити малюка від інфекційних захворювань за допомогою вакцин від провідних виробників світу. Для дошкільнят, які з яких-небудь причин не були вчасно прищеплені, педіатри нашої клініки складуть індивідуальний графік з урахуванням історії вакцинації малюка й індивідуальних особливостей його здоров'я.

Про особливості вакцинації дітей у клініці ISIDA розповідає лікар-педіатр.

Чому вакцинація дитини набуває особливої актуальності?

Перший клас – це особливий етап у житті дитини. І батьки напередодні цієї події зазвичай поспішають «підтягнути хвости»: дати малюкові необхідні для першого класу базові знання, зміцнити якісь суто побутові навички. Але питання захисту дитини від інфекційних захворювань часто випускається з уваги. Але ж головне – це безпека Вашої дитини. Школа – це навіть не дитячий садок, у якому дитина спілкується переважно з дітьми зі своєї групи. Школа – це різновікові діти з різних соціальних верств, із різним способом життя і рівнем здоров'я. Епідсередовище Вашої дитини стає доволі різноманітним і водночас доволі ризикованим.

Захистити дитину від зараження інфекційними захворюваннями може тільки щеплення.

Тому клініка ISIDA пропонує всім батькам за допомогою педіатра ще раз перевірити наявність усіх щеплень. І захистити дитину від доволі серйозних хвороб за допомогою якісних, ефективних і безпечних вакцин.

Які щеплення необхідно робити дитині перед школою, якщо до цього її прищеплювали за календарем вакцинації?

Дитина повинна отримати другу ревакцинацію проти кашлюку, дифтерії, правця та поліомієліту, а також повинна бути ревакцинована проти кору, паротиту, краснухи. Діти, які досі не отримували щеплень, прищеплюються за індивідуальним графіком. Діти, які з якихось причин мають порушений план вакцинації, продовжують робити щеплення далі, відповідно до свого індивідуального графіка. Раніше проведені щеплення не «пропадають».

Чи дає щеплення 100-відсотковий захист від зараження тією хворобою, від якої його роблять?

100-відсоткова гарантія захисту – завдання нереальне. Адже завжди існує фактор індивідуальних особливостей організму дитини та збігу обставин. Прямий контакт з інфікованою людиною для здорової щепленої дитини може бути абсолютно безпечним. Але якщо та сама дитина, щойно перехворівши на ГРЗ або ГРВІ, контактуватиме з тією ж хворою людиною, ймовірність зараження цілком можлива. Проте перебіг хвороби навіть у цьому випадку буде значно легшим, ніж у невакцинованої дитини.

Майбутнім першокласникам необхідно зробити вакцинацію

До речі, вакцини, що застосовуються в клініці ISIDA, дають дуже високий ступінь захисту дитини. Згідно з дослідженнями, проведеними в Німеччині, захисна ефективність вакцини «Бустрикс» становила 88,7 %. Щодо вакцини «Pentaxim», виробництва Sanofi Pasteur (Франція), існують такі дані: через місяць після застосування третьої дози первинної вакцинації у 100 % дітей досягається рівень антитіл як до антигенів дифтерії, так і до антигенів правця. Цей показник стосовно кашлюку становить понад 88 %. Щонайменше 99 % дітей після імунізації мали титри антитіл проти вірусів поліомієліту 1, 2 і 3 типів.

Як бачимо, вакцини дають дуже високий рівень захисту від хвороби. Проте, як видно з показників, 100-відсоткового захисту не обіцяє жоден виробник. Але важливо розуміти: навіть якщо щеплена дитина все-таки захворіє, перебіг хвороби буде незрівнянно легшим, а ризик виникнення доволі важких ускладнень, якими супроводжуються всі інфекційні хвороби, буде мінімальним. Адже завдяки заздалегідь проведеній вакцинації в організмі малюка присутні антитіла, готові негайно розпочати боротьбу з інфекційним агентом. Нещеплена дитина цієї можливості позбавлена.

Питання якості вакцин для нашої країни стоїть дуже гостро. Чи гарантує клініка ISIDA якість застосовуваних нею вакцин?

Питання ефективності та безпеки вакцинації має для нашої клініки першорядне значення. Тому ми використовуємо вакцини тільки від провідних виробників. Наприклад, бельгійське підприємство «ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А.» – одне з провідних науково-виробничих комплексів із розробки та створення вакцин. Це підприємство протягом більше 60 років постачає в 170 країн світу продукцію, розроблену у власних науково-виробничих лабораторіях. Усі вакцини «ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А.» виробляються відповідно до найвищих міжнародних стандартів, кожна партія вакцин проходить близько 100 перевірок якості.

Підприємство Sanofi Pasteur (Франція) є найбільшою компанією в світі, що спеціалізується виключно на створенні і виробництві вакцин для людини. Ця компанія по праву пишається тим, що на її науково-виробничій базі було зроблено безліч відкриттів, які врятували життя мільйонам людей. Якість вакцин цієї компанії гарантується найвищими європейськими стандартами виробництва медичних препаратів. Крім того, велике значення для безпеки введеної дитині вакцини має дотримання правил транспортування і зберігання вакцини, так званого холодового ланцюга. У клініці ISIDA цьому питанню приділяється максимальна увага: всі кабінети для вакцинації обладнані необхідним для цього обладнанням, медперсонал регулярно проходить навчальні курси.

Чи велика ймовірність розвитку в дитини поствакцинальних ускладнень?

Треба чітко розрізняти поствакцинальні ускладнення та поствакцинальні реакції. Ускладнення – це дуже серйозна реакція організму на введену вакцину, що потребує негайної медичної допомоги. Таких випадків у клініці ISIDA не було. Поствакцинальна реакція – це природна реакція організму дитини на введення вакцини, ступінь вираження якої може бути різним. Невелике почервоніння в місці введення вакцини, сонливість дитини або, навпаки, підвищена хвороблива активність, незначне підвищення температури – ці стани потребують лікарського контролю, але відкидають необхідність інтенсивної допомоги.

Щоб звести до мінімуму навіть поствакцинальні реакції, в день проведення щеплення дитину уважно оглядає лікар-педіатр. Щеплення робимо тільки здоровим дітям! Найменші сумніви – привід для перенесення вакцинації на інший день. Крім того, батьки отримують максимум інформації про вакцину, можливі поствакцинальні реакції. У разі зміни стану здоров'я після проведення вакцинації вони повинні обов'язково поінформувати педіатра телефоном або викликати лікаря додому.

Усе це робить вакцинацію в клініці ISIDA безпечною та ефективною. Подбайте про захист своїх майбутніх першокласників від інфекційних захворювань – пройдіть курс вакцинації за спеціально розробленою схемою, яку вам запропонує педіатр клініки ISIDA.