Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Як уберегти дитину від інфікування вірусами ГРВІ

Програми, пов'язані з лікуванням дитини Ціни на комплекс послуг з педіатрії

Профілактика ГРВІ в осінньо-зимовий період, під час традиційного підвищення рівня захворюваності, набуває особливої актуальності. Адже у холодну пору року діти хворіють на ГРВІ набагато частіше. І причини цього на перший погляд очевидні: на вулиці стає холодно - діти і хворіють.

Та не все так просто, як видається. Наша мета – розпізнати всі ймовірні фактори нездужання й навчитися їм протистояти.

НЕПЕРЕДБАЧУВАНІСТЬ ПОГОДИ

Стовпчик термометра повітря восени подекуди стрибає аж на 20-25 позначок: зранку пробирає осіння прохолода, вдень – повертається літо. Тепло вдягнена у садочок дитина під час денної прогулянки миттю спітніє, і загрозу становитиме навіть найменший протяг. Або ж юний непосида роздягнеться до футболки і замерзне.

Опір організму знизиться й у вірусів і бактерій буде більше шансів на успіх.

Вихід є! Одягати дитину так саме, як і себе (діти рухаються більше та в них більш сильніший обмін речовин), а не кутати вдвічі більше; краще – пару кофтинок тонких, ніж один товстий светр.

НЕСТАЧА ВІТАМІНІВ

Сезон ягід і фруктів уже позаду, а в плодах, які можуть довго зберігатися, вітамінів день за днем меншає. Запобігаючи гіповітамінозу, варто пам’ятати не лише про достатню кількість овочів, а й про продукти харчування, які містять вітамін D, – м’ясо, рибу, кисломолочні продукти. Адже скорочення світлового дня неминуче призводить до зменшення продукування цієї необхідної речовини. Серед усього іншого, вітамін D – активний учасник формування імунітету.

Вихід є! Раціон дитини має бути збалансованим, окрім поживних речовин він повинен забезпечувати і потребу в рідині. Чудовий варіант – вода та узвари. Від простих вуглеводів (здоби, тортів, цукерок) варто відмовитися та замінити їх сухофруктами і медом. До речі, зважаючи на поширеність такої проблеми, як дефіцит вітаміну D, не зайвим буде проконсультуватись у педіатра – можливо, лікар порадить приймати препарати вітаміну D.

НАДМІРНІСТЬ ОПІКИ

Трапляється, що батьки, які панічно бояться захворювань, відмовляються від прогулянок і навіть не відчиняють вікна, щоб малюк не застудився. І цим самим створюють у дитячій кімнаті ідеальний клімат для вірусів.

Вихід є! Зберегти в приміщенні оптимальні температуру (18-22 °С) і вологість (50-60%) допоможуть часті провітрювання. А прогулянки двічі на день тривалістю 1,5–2 години – це необхідний мінімум! У суху безвітряну погоду на свіжому повітрі можна перебувати й довше. Якщо ж під час прогулянки дитина зустрінеться з хворим, імовірність занедужати буде значно меншою, ніж при зустрічі в приміщенні – адже віруси грипу не стійкі до зовнішнього середовища.

Профілактика ГРВІ в осінньо-зимовий період

«НАДЛИШОК» СПІЛКУВАННЯ

Інша ситуація складається, коли діти перебувають разом у садочку чи школі. Вони активно контактують – і неминуче «обмінюються» збудниками хвороб. У тому числі – й вірусами грипу, адже в інкубаційний період, протягом 24-72 годин, захворювання перебігає непомітно. Тож заразитися можна від однолітка, цілком здорового на вигляд.

У зоні підвищеного ризику також дітки, які тільки починають відвідувати садочок. До трьох років захисні системи організму ще не можуть ефективно протидіяти вірусам. До цього додається непростий адаптаційний період – він триває від півроку до року. Це своєрідне «навчання» для імунітету, та, на жаль, захворювання в цей час стають особливо частими.

Вихід є! Після відвідування дитячого колективу малюкові можна промити ніс сольовим розчином або проточною водою підсоленою водою, це знизить імовірність захворіти.

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ЗАХВОРЮВАННЯ?

Передусім – викликати педіатра, навіть якщо температура не надто висока, адже вона – не головний показник тяжкості стану дитини. До візиту лікаря забезпечте малюкові комфортний режим. В кімнаті повинна бути комфортна температура до 18-22,0°С.

Дитину потрібно роздягнути до трусиків - додатковий метод фізичного зниження температури тіла. Також важливо зволожити повітря в кімнаті – покласти вологий рушник на радіатор або користуватися зволожувачем приміщення.

Дитині потрібно збільшити об'єм пиття (вода, узвар, компоти), по кілька ковтків кожні 5 хвилин, тому що це основний механізм боротьби з інтоксикацією.

При підвищенні температури до 38,5 -39,0 °С знижувати її не потрібно, однак, якщо маля менше трьох років або воно погано переносить жар, починати знижувати температуру можна від 38 °С. Звісно, вибір препарату і дозування повинен визначити лікар, якого потрібно викликати до дитини.

ЧИ ПОТРІБЕН ДИТИНІ ІНТЕРФЕРОН

Одне з найчастіших запитань від батьків щодо профілактики грипу стосується інтерферонів – препаратів, що позиціонуються як противірусні. Необхідно наголосити: доказова медицина не знайшла підтверджень їхньої ефективності, натомість зафіксувала побічні реакції, – каже Олена Гаєвська, завідувач відділення педіатрії ISIDA Печерськ. – Тому найнадійнішим захистом для юного організму залишається щеплення.

Сучасні вакцини ефективні та безпечні, вони сприяють формуванню імунітету проти тих штамів грипу, які, за прогнозами вчених-вірусологів, циркулюватимуть цього року.

Занепокоєння щодо можливості захворіти на грип через щеплення безпідставні, оскільки вакцина проти грипу інактивована, а не жива.

Вакцинувати малюка можна вже з 6 місяців. Насамперед щеплення потребують дітки, які щойно почали відвідувати садок або школу. Вперше вакцинація до 9 років проводиться двічі з інтервалом в 4тижні. Дитина, що вже в минулому отримувала вакцинацію від грипу, вакцинується одноразово.

Звернутися до педіатра важливо за місяць до прогнозованого початку епідемії, щоб організм встиг напрацювати специфічні захисні механізми. Навіть якщо хвороби не вдасться уникнути, після вакцинації вона мине набагато легше і без ускладнень. В ISIDA пропонує послугу виїзду педіатра додому для надання дитині консультативно-діагностичної допомоги у вечірній і нічний час, у вихідні та святкові дні. Все, що Вам потрібно для цього, – укладення договору на пакетне обслуговування в нашій клініці. Забезпечте захист Вашому малюку за допомогою кваліфікованих педіатрів ISIDA!

Ми будемо раді бачити Вас і Вашу дитину серед наших пацієнтів. Виникли запитання? Зателефонуйте за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 і ми охоче відповімо на них. Або поставте своє питання за допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.