- Відійшла слизова пробка? Не панікуйте!
- Коли ж їхати до лікарні?
- Буде боляче?
- Не забувайте правильно дихати
Пологи – це, мабуть, найскладніший і найвідповідальніший процес у житті кожної жінки. Тому майбутня мати заздалегідь починає вивчати важливу для неї інформацію, щоб перша зустріч з малюком відбулася легко і без ускладнень.
Що потрібно знати про пологи та як до них підготуватися, розповідає акушер-гінеколог.
Відійшла слизова пробка? Не панікуйте!
Справді, незадовго до пологів має відійти слизова пробка. Це невеликий потік слизу, який може мати трохи коричневий відтінок або містити кров'янисті прожилки. Матка жінки забезпечує кров'ю, тому кров'янисті прожилки в пробці вас не повинні вас лякати.
Після того, як слизова пробка відійшла, родовий процес може початися через 1-3 дні або через 1-2 тижні.
Коли ж їхати до лікарні?
Коли у вас почнуться регулярні сутички (болі внизу живота) або відійдуть навколоплідні води. Навколоплодні води – це чиста прозора рідина без запаху. Якщо вони мають специфічний зелений або коричневий відтінок, необхідно якомога раніше звернутися за допомогою до лікарів.
Також важливо розуміти, що ви повинні потрапити до лікарні протягом 10-12 годин (максимум) з моменту відходу навколоплідних вод не пізніше.
Буде боляче?
Пологи – це, безумовно, болючий процес. Однак існують медикаментозні та немедикаментозні способи знеболювання пологів. Немедикаментозні – це масаж, використання фітболів (гімнастичні м'ячі), занурення у ванну з водою.
Масажувати вагітній жінці під час сутичок можна поперек, стегна, шийний відділ. Перейми вона може переносити на фітблі, тобто гімнастичному м'ячі. На ньому зручно «малювати» вісімки, просто сидіти, стрибати, виконувати вправи, що погойдують. Все це сприяє знеболюванню сутичок.
Медикаментозне знеболювання має на увазі застосування епідуральної анестезії. У такому випадку в епідуріальний простір з метою блокування нервових волокон вводиться спеціальний препарат (наприклад, бупівакаїн). Після цього ви, як і раніше, відчуватимете сутички і скорочення матки, але не так гостро. Застосування епідуральної анестезії не є обов'язковим аспектом пологів – у жінок різний больовий поріг.
Однак хочу відзначити, що епідуральна анестезія не значно збільшує тривалість пологів. Згідно з науковими дослідженнями, тривалість родового процесу може зрости на 7-10 хвилин.
Епідуральна анестезія має не тільки знеболюючий ефект. Вона сприяє розкриттю шийки матки при ригідності, показана до застосування при дискоординованих скороченнях матки при першому затяжному періоді пологів.
Не забувайте правильно дихати
Під час сутичок, а потім активної родової діяльності важливо правильно дихати. Дихання допомагає жінці відволіктися від больових відчуттів та наситити мозок киснем.
На першому етапі пологів дихати необхідно повільно та плавно, сконцентрувавшись на процесі. Вдих – через ніс (вважаємо до 4), видих – через рот (вважаємо до 6).
На другому етапі родової діяльності, коли сутички посилюються і частішають, потрібно робити швидкий вдих і швидкий видих. Можна дихати «по-собачому», тобто з відкритим ротом.
У період кульмінаційних потуг важливо повністю видихати і не тужитися "обличчям". Це може призвести до того, що в очах полопаються судини, але не прискорить процес народження малюка. Тужитися необхідно нижньою частиною тіла.
Загалом під час пологів лікар розповідатиме вам, коли і як дихатиме. Ваше завдання – спробувати виконати його прохання.
Не соромтесь
На початковому етапі пологів вагітній жінці роблять клізму. Це дозволяє не тільки уникнути неприємних конфузів під час потуг, а й полегшити пологовий процес. Переповнений кишечник ускладнює нормальний перебіг родової діяльності. Також клізма має стимулюючу дію.
Якщо так сталося, що вам не встигли зробити клізму, не панікуйте. Слухайте лікаря, правильно дихайте і тужтеся. Не думайте про те, що може статися, думайте про свого малюка.
Окремо хочу відзначити, що в день пологів жінка обов'язково повинна видалити волосся, розташоване на статевих органах. Це звичайна гігієнічна процедура, завдяки якій лікар зможе оцінити стан крайнього натягу шкіри (потрібно робити надріз чи ні) або завдати швів у разі розриву. Якщо родова діяльність почалася раптово, візьміть із собою в пологовий будинок одноразову бритву. Звичайно, придбати її потрібно заздалегідь і покласти в сумку, яку ви братимете з собою в пологовий будинок.
Не дивіться ролики на YouTube
Готуючись до пологів, особливо першим, майбутня мама хоче дізнатися наперед, як усе відбуватиметься. З цією метою вона консультується із подругами, які вже народжували. Або ж вирушає шукати «навчальні» відео, які розставлять усі крапки над «і». Так не треба робити. У кожної жінки все відбувається по-різному. У когось пологи тривають кілька годин, а в когось добу. Не переймайте чужий досвід, щоб не налаштовуватись на певний розвиток подій. Ви матимете можливість отримати свій унікальний досвід народження малюка.
**АЕС
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.