Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Юлія Фільчук: «Наш Макар народився з сьомої спроби ЕКЗ»

Історія лікування безпліддя в сім'ї Юлі та Віктора Фільчуків – яскраве підтвердження того, що кожна мрія має свій термін виконання. Але він неодмінно є. Треба тільки вірити і вперто, не звертаючи уваги на невдачі, з вірою в серці йти до своєї мети.

Юлю, як давно Ви вирішили, що настав час обзавестися дітьми?

Шість років тому ми вперше звернулися до клініки – вирішили обстежитися перед вагітністю. Але в клініці нам одразу сказали, що роки наші вже підтискають і, якщо ми не хочемо втратити дорогоцінний час, нам краще одразу подумати про ЕКЗ. І ми погодилися.

Ви вже знали, що таке ЕКЗ, чи мали Ви якесь уявлення про етапи цієї програми?

Я зателефонувала своїй знайомій, вона першу свою дитину народила після ЕКЗ, друга народилася після зачаття природним шляхом. Вона поділилася своїми особистими враженнями, решту розповіла лікар. Безперечно, все не так просто: в процесі підготовки до пересадки ембріонів доводиться прийняти багато уколів, виконати різні медичні маніпуляції. Але все це – дрібниці порівняно з метою, заради якої це робиться. Важко чекати результатів після пересадки ембріонів, аж два тижні переживань, сумнівів, сподівань...

Ви зробили не одну спробу ЕКЗ, адже так?

Так, перші три спроби ЕКЗ були невдалими – ембріони не прижилися. Вдала імплантація відбулася тільки за четвертої спроби. Але ця вагітність закінчилася викиднем на 22-му тижні.

Як це сталося?

У клініці, в якій ми робили ЕКЗ, не було стаціонарного відділення, тому я була «закріплена» за звичайним пологовим будинком. У день, коли в мене почалися перейми, ця лікарня була на мийці, тому нас «швидкою» привезли до звичайного пологового будинку. І там мені нічим не допомогли. У мене на шийці матки були накладені шви, щоб не було передчасних пологів. Лікарі просто чекали чогось, жодної допомоги мені не надавали. І коли я вже втрачала свідомість від болю, то погодилася на те, щоб шви зняли – і дитина народилася. Врятувати його ніхто навіть не намагався...

Чи були якісь передумови для втрати вагітності?

Ні, всі аналізи в нас були в нормі, ми навіть здавали навколоплідні води на аналіз і все було добре. Однак дитину ми втратили...

Семья Фильчук

Але Ви не припиняли своїх спроб?

Так, буквально через місяць я пішла до свого лікаря і попросила повторити спробу. Мене відмовляли, казали, що ще дуже рано. Але я наполягала, вважала, що для мене так буде краще. Зійшлися на черговій спробі ЕКЗ через півроку. І знову невдача. І ще одна. Після шостої невдалої спроби ЕКЗ ми вирішили змінити клініку і прийшли в ISIDA. Наша чергова, сьома спроба ЕКЗ відбулася тут і закінчилася появою на світ Макарчика.

Яким був перебіг Вашої вагітності?

Вагітність була не без проблем: протягом перших трьох місяців у мене шість разів починалася кровотеча. Одна з них закінчилася втратою одного з малюків – у мене успішно імплантували два ембріона. Це сталося, коли я приїхала до ISIDA на плановий огляд, здачу аналізів. Піднімалася сходами і раптом відчула, що щось не так. ISIDA вигідно відрізняється від інших клінік тим, що у вас є стаціонарне відділення, яке працює цілодобово, у вихідні дні, у святкові – завжди! І я в будь-яку мить часу, в разі виникнення будь-якої проблеми, навіть серед ночі, можу зателефонувати своєму лікарю і він мені спокійно та докладно скаже, що я повинна зробити в найближчі хвилини, що – через півгодини і що – завтра. Одного разу я дійсно телефонувала о третій ночі...

Того дня, коли я втратила один ембріон, усі лікарі діяли напрочуд спокійно та злагоджено. Я кожну хвилину відчувала, що я в професійних, впевнених руках лікарів, які роблять усе можливе. Макарчика тоді врятували...

Яку пораду Ви можете дати іншим парам, що також намагаються впоратися з порушеннями в фертильному здоров'ї, з безпліддям?

У жодному разі не зупинятися, йти до своєї мети. Хто дуже сильно хоче, той усього досягає. У кожного свій шлях, одному досягнення мети дається легше, в іншому випадку Бог, напевно, хоче, щоб майбутні батьки проявили більше наполегливості, довели своє бажання мати малюка. Не можна здаватися! Перша спроба невдала – нехай буде друга, третя. У нас їх було сім, і коли ми привезли Макарчика додому, всі родичі мені говорили: «Ну ти, Юлю, вперта! Добилася свого!»

Дуже важливим є також момент вибору клініки: поширена думка, що приватна клініка – це дорого. По-перше, це не так: послуги конкретних лікарів коштують не дешевше. А по-друге, в приватній клініці медичні послуги надаються в комплексі. Я після четвертої спроби ЕКЗ на 22-му тижні опинилася в «чужій» лікарні і втратила дитину. В ISIDA все в одному місці – діагностика безпліддя, якщо потрібно – ЕКЗ, ведення вагітності, пологи, виходжування дитини – все є, і все на дуже високому рівні.

Дуже важлива, безумовно, підтримка чоловіка. Віктор приїжджав зі мною на всі обстеження, завжди був поруч. Якби він не міг або не хотів їздити зі мною, я і сама все робила б – я так хотіла дитину, що ніщо не могло мене зупинити. Життя минає дуже швидко, діти залишаються. У чому сенс життя, якщо немає дітей? Жити для себе? Я не хотіла так жити. Тепер у нас є, задля кого жити. І це дуже важливо.

Як пройшли Ваші пологи?

Мені робили екстрений кесарів. І я дуже вдячна лікарям за те, що вони прийняли це рішення, зуміли розпізнати небезпечну ситуацію. Макарчик заплутався в пуповині, на пуповині були вузлики. Якби я народжувала сама, дитина задихнулася б. Шансів у нього не було жодних. Операція пройшла неймовірно легко! Мені кажуть: «Ми тільки мажемо животик» – і оп! – дитину вже поклали мені на груди. Я розплакалася, кажу: «Ви мене обдурили, сказали, що тільки мажете, а самі вже дістали!» Але Макар одразу закричав, і все стало так чудово! Я думаю, якби я народжувала в звичайній клініці, дитину не врятували б. Зараз, озираючись на свій 6-річний шлях до материнства, як Ви можете охарактеризувати цей час?

Шлях був дуже важким, але зараз ми на сьомому небі від щастя. Головне – мати мету, і коли вона нарешті досягається, все інше стає вже не таким важливим. Ми до ISIDA ще по дівчинку прийдемо!

Вікторе, а як Ви пережили ці шість років очікування сина?

Було дуже сильне психологічне напруження. Я намагався не виказувати своїх переживань, тримав свій настрій у позитивному ключі, вірив в успіх, але на душі було дуже нелегко. Після кожної невдалої спроби ЕКЗ я говорив про те, що зупинятися не можна, що треба йти далі.

Ви пам'ятаєте, як вперше взяли дитину на руки?

Я взяв Макара на руки, коли його привезли вже з пологового залу. Усередині все перевернулося, він був дуже маленьким, 2 200 вага. Було потрясіння просто.

Ви берете участь у догляді за дитиною?

Так, я дуже люблю робити йому масажик.

Ви проходили якийсь майстер-клас?

Ні, я інтуїтивно відчуваю, що потрібно Макарові, і роблю це. Мені здається, йому це подобається. А взагалі всі обов'язки з догляду за Макаром – на Юлі. Я працюю дуже багато.

– Так, тато в нас заробляє гроші і робить масажики, – сміється Юля.

Дитина для Вас – це можливість передати свої знання і вміння?

Я дуже хочу, щоб мій син пішов далі за мене, більше знав, більше вмів, більшого досяг своїми силами. Нехай вибере, що йому подобається, – спорт, техніка чи ще щось. Я допоможу, але вибір він зробить сам.

У таких цілеспрямованих батьків дитина теж ітиме прямо до мети. І обов'язково досягатиме свого.

Так, саме так і буде, ми в цьому абсолютно впевнені.

Пропозиції від ISIDA Clinic

Ви вже знаєте про те, що вагітні, і шукаєте клініку, фахівцям якої можна довірити здоров'я свого малюка? Оцініть наші спеціальні пропозиції.

Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:

«ISIDA test drive» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:

а також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.

Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA test drive», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.