Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:
«ISIDA mama» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:
А також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.
Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA mama», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.
На запитання щодо раціону в період лактації, які можуть виникнути у молодих мам, відповідає фахівець-нутриціолог.
Унікальний орган
Молочна залоза має дивовижні можливості: вона здатна синтезувати ідеально збалансовану їжу для новонародженого, а потім, відповідно до потреб дитини, що росте, змінювати кількість і якість молока. Навіть більше: жіночі груди забезпечують не лише харчування, а й травлення дитини, адже власна ферментативна система у новонародженого ще не сформувалася. Так, синтезуючи молочний білок, залоза водночас виробляє фермент протеазу, що розщеплює його, продукуючи жири таурин і ліпазу.
Спроби штучно «вдосконалити» склад молока не завжди успішні. Приміром, коли майбутні мами, на бабусину пораду задля підвищення жирності молока починають їсти сметану, твердий сир, горіхи – вони домагаються бажаного результату. Але збільшення відсотку жиру в молоці не забезпечує відповідної кількості речовин для розщеплення. Внаслідок через неперетравлення їжі в малечі виникають дискомфорт і біль.
Зважений підхід
Є різні погляди на харчування під час вигодовування. Відповідно до одного з них, мамі можна їсти все те, що вона вживала під час вагітності. Звісно, у переліку страв не має бути занадто небезпечних позицій, як, приміром, копчена ковбаса або надмірно гострий соус. Оскільки дитина вже звикла до маминого, цілком збалансованого раціону, можна так і продовжувати. Однак життя вчить, що така рекомендація доцільна не для всіх, а особливо для мам новонароджених хлопчиків, які мають схильність до проявів дискомфорту в животику.
Річ у тім, що під час вагітності поживні сполуки проходять набагато суворіший відбір – речовини, які потрапляють у жіночий організм, спочатку фільтрує печінка, потім вони надходять до плода через плаценту. У період лактації фільтрація не така ретельна. Молочна залоза не здатна перешкодити потраплянню в молоко деяких речовин, до сприйняття котрих ШКТ немовлят ще не готовий.
У перший місяць
На столі мають бути всі групи продуктів, але ставитися до них потрібно вибірково. З каш найкраще підійдуть гречка та вівсянка. Пізніше можна буде додати пасту з твердих сортів пшениці. А от манка – пшенична «родичка» макаронів – небажана, оскільки містить багато глютену. Риба надзвичайно корисна, але тільки білих сортів. М'ясо, що входить до раціону мами, має бути вирощене без стимуляторів. Добре, якщо це буде кріль, телятина, індичка. Але міцні м'ясні бульйони небажані, тому супи варять пісними. А шматочок м’яса можна додати в готову страву.
Незважаючи на те, що восени прилавки заповнені ароматними динями, виноградом та персиками, на початку грудного вигодовування доцільно обмежитися лише яблуками, найкраще печеними.
Окремо необхідно згадати молочні продукти. Звичайне молоко може бути сильним алергеном, тому перевагу ліпше віддати кисломолочним продуктам, причому обов'язково домашнього приготування. Чому їх так важливо готувати самостійно? Питання аж ніяк не в низькій якості купованого кефіру або йогурту. Просто в готовій продукції, доки вона дійде до споживача, кисломолочні бактерії встигають виконати велику роботу і виробити спирти, що призводять до закріплення вмісту кишечника. А свіжі, щойно приготовані, ледь кисленькі напої та сирок на основі заквасок допоможуть уникнути дисбактеріозу й поліпшать випорожнення.
Ставлення жінок під час лактації до харчування має бути дуже принциповим, навіть уважнішим, ніж під час вагітності. Обмежень слід дотримуватися в перший місяць годування, а потім, пильнуючи за самопочуттям немовляти та фіксуючи його реакцію у щоденнику харчування, поступово розширювати список дозволених продуктів.
Краще зачекати
Від деяких гастрономічних позицій під час лактації варто тимчасово відмовитися, оскільки:
- продукти із сильним запахом – цибуля, часник, оселедець – можуть зіпсувати смак молока;
- сирі овочі та фрукти (сухофрукти) – часті провокатори здуття, оскільки клітковина потребує для перетравлення чималих зусиль;
- тверді сири, рис, бобові здатні спровокувати запор;
- цитрусові, полуниця, шоколад, яйця та мед – відомі алергени;
- онізуючі напої – міцний чай, кава – допоможуть мамі підтримати працездатність, але водночас надмірно збуджуватимуть немовля.
Загалом, список обмежень не такий вже й великий, як і період, протягом якого слід дотримуватися обмежень. Коли малюкові виповниться місяць, раз на три-чотири дні мама може вводити у свій раціон нові продукти, уважно спостерігаючи, як дитина реагує на них.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.