Обстеження та лікування порожнини матки з використанням надточного оптичного устаткування вважається однією з найбільш передових методик в гінекології.
Інноваційні технології, точна діагностика, колосальний досвід лікарів - звичайно, від цих чинників залежить успіх лікування. Однак, їх cписок буде неповним без ще одного дуже важливого моменту - позитивного настрою пацієнта. А він безпосередньо залежить від інформованості. Отримати уявлення про можливості сучасної медицини - кращий спосіб подолати побоювання і переконатися в правильності обраної стратегії.
Коли потрібна гістероскопія матки
Нерегулярний цикл, занадто рясні місячні, міжменструальні кровотечі, а вже тим більше невдалі спроби завагітніти є приводами для обов'язкового візиту до гінеколога. В результаті огляду та УЗД лікар може рекомендувати гістероскопію - візуальний огляд порожнини матки за допомогою найтоншого зонда з міні-відеокамерою. Таке додаткове дослідження потрібно при підозрі на патологію, серед яких:
- міоми матки (доброякісні новоутворення в м'язовій тканині матки);
- внутрішньоматкові синехії (внутрішні зрощення);
- гіперплазія ендометрію (надлишкове розростання тканини, що вистилає внутрішню - слизову - оболонку матки);
- поліпи ендометрію (окремі вирости доброякісного характеру);
- аномалії розвитку матки.
- та інші
Діагностична гістероскопія: самий щадний метод
Малоінвазивна технологія має ряд переваг в порівнянні з іншими процедурами.
Максимальна точність
В ході дослідження через спеціальний канал гістероскопа в матку вводиться стерильний розчин. Стінки органу розсуваються, і лікар отримує можливість оглянути всі внутрішні оболонки: канал шийки матки, її порожнину, а також гирла - область, де маткові труби сполучаються з маткою. Оптичне волокно інструменту передає зображення на монітор з багаторазовим збільшенням, так що фахівець може вивчити всі деталі.
Можливість взяти проби для гістології
Тільки діагностична гістероскопія призначається рідко (як правило, щоб виключити проблеми імплантації при невдалих спробах зачаття або при невиношуванні). У більшості випадків потрібна біопсія. Оскільки гіспероскопи дозволяють ввести в матку міні-інструменти, лікар може взяти проби саме в тих місцях, які викликають підозру. В цьому відношенні гістероскопія - відмінна сучасна альтернатива кюретажу (досить травматичного вискоблювання всього внутрішнього шару матки хірургічним пристосуванням).
Мінімальна травматизація
Оскільки гістероскоп є тоненькою трубочкою, його введення вимагає мінімального розширення шийки матки. Крім того, на відміну від «сліпого» вискоблювання, гістероскопія матки відбувається під відеоконтролем. Ще один плюс гістероскопії матки: процедура відноситься до категорії мініінвазивних, а значить, її можна проводити і в амбулаторних умовах і вже через кілька годин після маніпуляції пацієнтка може повертатися додому.
Поєднання з лікуванням
За допомогою спеціальних насадок можна відразу ж вирішити ряд проблем, виявлених під час дослідження: видалити поліпи і міоми, ліквідувати внутрішньоматкові зрощення. Таким чином, гістероскопія матки дозволяє уникнути серйозних порожнинних операцій. Якщо доступ через черевну стінку все ж знадобиться, лікарі вдадуться до такого сучасного методу, як лапароскопія, при якій хірургічні інструменти вводять через крихітні надрізи на передній черевній стінці.
Гістероскопія: ціна питання
Вартість гістероскопії матки в Києві як малого оперативного втручання може значно варіюватися. Важливо відзначити, що суми залежать не тільки від рівня клініки. На сайтах медичних установ, які проводять гістероскопію, ціна може бути вказана без урахування супутніх процедур. Зверніть увагу: в клініці ISIDA ціна звичайної і діагностичної гістероскопії включає не тільки операцію, але також консультацію лікаря, УЗД, індивідуально підібране знеболювання, при необхідності - дослідження тканин, а також перебування в палаті денного або стаціонарного лікування. Актуальна ціна гістероскопії вказана на сайті ISIDA в розділі «Вартість послуг в Києві».
Вагітність після гістероскопії
Терміни планування материнства після гістероскопії залежать від типу виявленої патології та призначеної лікарем терапії. Для того щоб переконатися в ефективності обраного лікування, ремендують УЗД через один, три і шість місяців. У багатьох випадках планування вагітності рекомендують через 3 місяці після гістероскопії.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.