Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя 8:00 - 16:00
  • ISIDA Лівобережна - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок, вівторок, п'ятниця Тимчасово не працює
  • Середа Тимчасово не працює
  • Четвер Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Катерина Павлюченко: «Материнство – це прекрасно!»

Популярна теле- та радіоведуча, матуся маленького хлопчика, вагітна наступною дитиною. І в цьому прекрасному стані каже: «Материнство – це прекрасно! Немає нічого прекраснішого за дітей, і я раджу всім це спробувати». Сьогодні вона розповідає про свої думки та почуття, дає корисні поради.

Як Ви дізналися про те, що вагітні?

Для мене вагітність була запланована – ми дуже довго хотіли її, дуже довго до цього йшли, і це сталося, коли ми полетіли на відпочинок, тому що багато пар, яким це, на жаль, не вдається, кажуть: треба змінити клімат, змінити країну – і тоді це станеться. Так було і з нами. І ми в принципі навіть знаємо точну дату, коли це сталося. І ось, повернувшись із Ніцци цієї зими, я дізналася про те, що вагітна. Це були не дуже приємні ознаки: по-перше, в багатьох жінок, коли настає вагітність, починаються проблеми з тиском. У мене так було в перший раз. І от вдруге: я була на Буковелі, і під час спуску на сноуборді я зрозуміла, що щось відбувається не так, бо в мене просто зникла картинка перед очима – упав тиск. І тоді я зрозуміла, що, скоріше за все, я вагітна. Повернулася до Києва, здала кров на аналіз і дізналась радісну звістку – все підтвердилось.

Що Ви відчували, коли дізналися про вагітність?

О! Це радість! Коли ти цього дуже хочеш, то, напевно, це – як знайти мільйон доларів, навіть ще приємніше. Радість, але не лише. Ще є такий маленький острах, бо, коли тільки дізнаєшся, ще не знаєш, як проходитиме ця вагітність – вона затримається чи не затримається. Тому є така настороженість. Я ще здавала кров через тиждень, щоб дізнатись, чи розвивається вагітність. А вже після третього місяця починаєш насолоджуватись своїм станом, а після шостого – комусь про нього розповідати.

Як Ви повідомили чоловікові про таку новину? Чи чекав він на неї?

Так, він дуже чекав. Він разом зі мною ходив на всі обстеження, переживав дуже, щоб усе сталося, як ми хочемо. Переживав, бо дуже хотів хлопчика. Я заспокоїлась, коли дізналася, що вагітна, а він ще три місяці переживав, чи це буде саме хлопчик.

Катя Павлюченко вагітна

Чи Ви якось святкували таку новину?

Думаю, що святкувати ми будемо після того, як я народжу. Тому що зараз я можу святкувати хіба що фрешем, а це якось не дуже весело. А шампанське буде вже після пологів, після всього. Але ми пішли до церкви, подякували Богові, поставили свічку. Більше ніяк поки що не святкували. Знаєте, забобони все ж таки існують, і люди так насторожено ставляться до свого щастя, обережно, святкування відкладають на потім.

Якими були Ваші подальші кроки після підтвердження новини про вагітність?

У мене є довірений лікар, який спостерігає моє здоров’я вже більше 10 років, але він, на жаль, працює в клініці, яка не надає послуг спостереження вагітності. Тому я проконсультувалась у неї, ми дочекались терміну, коли вже був сенс ставати на облік, і я пішла до ISIDA. Ми довго думали, куди. Першу вагітність я спостерігала у звичайній державній лікарні і мені не сподобалось.

Поясню, чому. У нас із чоловіком резус-конфлікт (у мене мінус, у чоловіка – плюс), і мені треба здавати аналізи частіше, ніж звичайним вагітним. А коли друга вагітність, то треба обстежуватись ще більше. А люди, які беруть кров, дуже різні. Дійсно є такі, які добре до тебе ставляться, але є й такі, які ніби спеціально намагаються зробити тобі якомога гірше. Потім постійні очікування.

Ще запам’яталось, що була зима, і хоч це був один із кращих у Києві державних пологових будинків, але перший поверх – холодно, у вбиральні було надколоте скло – мало того, що тебе можуть бачити з вулиці, коли ти щось робиш, то ще й протяг. Я пам’ятаю це як постійне напруження – треба їхати до восьмої здати аналіз, а снігу намело, машина не їде. Ми поспішаємо, бо треба встигнути до певного часу, потрапили в аварію. Все це не стосується якості медичних послуг – це начебто такі побутові речі, але воно відштовхує і не дуже хочеться повертатися до таких закладів.

Ми довго зважували – що зараз є хорошого, куди піти. Поряд була ISIDA, і ми вирішили заїхати та побачити все на власні очі. Заїхали – і якось одразу нам усе сподобалось, ми одразу того ж дня проплатили програму послуг і залишились. Що мені дуже подобається, як людині, яка працює всю вагітність, – це те, що я можу приїхати, коли мені зручно, і здати весь комплекс аналізів. Тобто мені не треба відпрошуватись із роботи, вигадувати якісь причини, тим паче, що перші шість місяців я нікому не казала, що я вагітна, і не хотілося б цього робити.

А так я приїхала в неділю, нікого немає, ніхто зайвий мене тут не побачить. І я знаю, що дівчата, які зі мною працюють, теж спостерігаються в ISIDA, але ми жодного разу не зустрілися. Це дуже подобається. Ще подобається, що з аналізами немає жодної плутанини. Приходиш, тобі роблять один прокол, забирають кров для майже десятка аналізів і все. Йдеш собі щаслива, без синців на руках, і нормально почуваєшся. Тому що естетична складова також дуже важлива.

Катя Павлюченко с сім'ю

Яка ознака була головною під час вибору клініки?

Для мене найголовнішим був комфорт і, по-друге, щоб лікарі були належного фахового рівня. Щоб до тебе ставилися з повагою, а не так, ніби ти прийшов щось просити. Я навіть не можу сказати, що з погляду фінансів приватна клініка дорожча. Адже, коли ти йдеш до державної лікарні, ти в будь-якому випадку певну суму грошей витрачаєш на «подяки». А тут усе офіційно. Ти прийшов – ти отримуєш відповідне ставлення, комфорт, чай, каву, ресторан. Усе дуже зручно. І плюс до того – належний рівень медичних послуг. Тому що не було якихось моментів, коли щось наплутали, не так сказали.

Було багато дуже позитивних моментів. Одного разу в мене почалась кровотеча, і мені треба було приїхати до клініки ввечері. Розумієте? Якби я ходила до державної установи, то вона після 7-ї вечора не працює, і що мені робити за таких обставин – не зрозуміло. А так я зателефонувала до клініки, приїхала о 12-й ночі, мене зустріли, мене заспокоїли, пояснили, що і до чого, і я спокійно поїхала додому. Розумієте, така впевненість, що є куди звернутись навіть уночі, хоч би що сталось, теж дуже заспокоює, стабілізує, особливо під час вагітності, коли дуже за все переживаєш. Саме усвідомлення такого факту напрочуд розслабляє. Мабуть, саме тому моя вагітність пройшла ідеально – це єдина ситуація, яка була, і вона швидко та добре владналась. А якби я їхала до державної лікарні, чесно кажучи, це було б проблематично. І лікаря теж можна зрозуміти – в нього робочий день із 8-ї до 19-ї, і що йому там робити о 12-й ночі? А йти до когось невідомого – теж не варіант.

А якщо порівнювати з іншими клініками, чому саме ISIDA?

По-перше, це було зручно територіально. Крім того, багато знайомих народжували тут, спостерігалися тут. І насправді в нас не так багато таких клінік. ISIDA випадає першою в гугл-пошуку. Я зателефонувала, поговорила, мене одразу запросили до клініки – і ми поїхали. На місці я подивилась – мені все сподобалось. У мене хороша інтуїція, я їй довіряю, і сенсу їздити щось дивитись далі я не вбачала. Усі, хто спостерігався в ISIDA, залишились задоволені, тому ми зупинились на цьому варіанті.

Чи брав участь чоловік у виборі клініки?

Звісно, це було наше спільне рішення. Але мій чоловік дуже досвідчений у цьому сенсі: він уже знає, що вагітна – це така людина, з якою краще не сперечатися, особливо тоді, коли йдеться про лікарню, в якій спостерігатись, і про лікаря, в якого народжувати. Тому він у принципі дивився, щоб мене все влаштовувало. Він теж пересвідчився, що лікарі компетентні, умови чудові, все відбувається швидко, чудове оснащення. Тому він був тільки «за».

Що Ви порадили б дівчатам, які щойно дізналися про свою вагітність, – куди бігти і що робити?

По-перше, я раджу порадіти й одразу, не відкладаючи задоволення, з восьмого тижня вже ставати на облік, проходити обстеження. Адже для того, щоб вагітність пройшла ідеально, її треба правильно скеровувати від початку. Це все впливає. Наприклад, у мене був не просто токсикоз, а я взагалі не могла нічого з’їсти. І тут важливе навіть правильне психологічне налаштування – з цим нічого не вдієш, це природа. Тут є чудовий лікар-терапевт – мені полегшало просто після розмови з нею. Вона розповіла мені, чому воно так відбувається, що це все правильно, і мені навіть від усвідомлення цього покращало. Особливо якщо токсикоз або були проблеми з попередньою вагітністю, то, щоб не було жодних проблем, треба якнайшвидше ставати на облік. По-перше, це заощадить нерви, а по-друге – це заощадить гроші, тому що ти одразу береш повністю пакет спостереження і до кінця вагітності отримуєш задоволення – всі послуги, які лише можуть тобі знадобитися, входять до цього пакета. Крім того, у випадку неприємностей зі станом здоров’я – застуда, кровотеча, тиск – ви отримаєте фахову допомогу вчасно, в повному обсязі і з урахуванням даних вашого обстеження. У такому разі більше шансів на успіх, на те, що вагітність завершиться народженням здорової дитини.

Які основні моменти вагітності?

Перший ключовий момент – очікування. Як дівчата взагалі дізнаються про вагітність? Це затримка циклу. І ти так спостерігаєш: один день, два, три… Здорово. І ти ходиш така, як кришталева ваза, боїшся зайвий раз поворухнутися, щоб нічого там не змінилося. Потім дуже важливий момент – коли ти переживаєш, ідеш на перше УЗД, у тебе нікого там не знаходять, бо плід ще не закріпився, але кров уже свідчить, що він є. Потім дуже важливий момент: коли ти йдеш на УЗД, усе знаходять і ти радієш, що все гаразд. Потім дуже важливий момент через два-три тижні – коли до твоєї радості додається токсикоз. Усе. Три місяці тебе немає, ти намагаєшся щось із собою зробити, аби витримати. Другий триместр – це насолода. Третій триместр – це дуже приємні клопоти з підготовки до зустрічі дитини. Ти починаєш облаштовувати кімнату, робити ремонт, купувати все необхідне – це так класно, так мило. Нереальне задоволення. І останній ключовий момент – коли ти не знаєш, сьогодні поїдеш народжувати чи завтра.

Беременная Катя Павлюченко с семьей

Які були страхи під час вагітності?

Звісно, в усіх дівчат перший страх – це те, що щось зірветься, щось піде не так. Виявляється, під час вагітності, якщо трапляються темні виділення у дуже маленькій кількості, – це нормально. Але коли ти вагітна і все помічаєш, то це – страх. Я одразу зателефонувала своєму лікарю, і було дуже приємно, що він не почав розповідати мені, що зайнятий, а одразу приділив увагу, запросив приїхати – і я через півгодини була у клініці. Через півгодини мене подивились, розповіли, що до чого, і я спокійно пішла собі. Другий страх – страх виявлення патологій під час першого скринінгу. І коли кажуть, що в тебе абсолютно здорова дитина – це дуже приємно. А чоловіки, як на мене, найбільше переживають, це буде хлопчик чи дівчинка. Пам’ятаю погляд свого чоловіка, такий – у простір. І коли лікар сказав «Ну, тут 100% хлопчик», він аж засвітився: «Правда? А покажіть! А фоточку можна? Точно! 100%» Для чоловіків чомусь дуже важливе саме це.

Як Ви зважились на материнство?

Дуже просто – це прекрасно. Варто лише спробувати, потім важко зупинитись. Важко не наважуватись. Мені здається, 80 зі 100 дівчат готові до материнства. А от у чоловіків є купа якихось острахів, що тепер дружина буде більше з дитиною, що тепер ми не зможемо подорожувати, що тепер не зможемо ще чогось. Насправді це абсурд. Тут головне – спробувати. Щойно спробуєш – зрозумієш, як це прекрасно, і не треба боятись, що це якось обмежить твоє життя. Дитина нічому не заважає, навіть, навпаки, дає додаткове поле для розваг. Тож я вважаю, що немає нічого прекраснішого, ніж діти, і я всім раджу спробувати.

Які Ви ще дали б поради з приводу обирання тестів, клініки?

І першого разу, і другого з тестами в мене не склалося. Вони мене дезінформували. Тобто коли я не була вагітна, вони показували, що вагітна, і навпаки. Тому для мене найбільш показовим є аналіз крові. І одразу, як розумію, що, можливо, вагітна, їду та здаю кров. Що стосується клініки, то я раджу просто прислухатись до себе. Коли вперше записалися на прийом – огляд, УЗД, аналіз крові, – кожна жінка відчуває, підходить це їй чи ні. І як підходить, то варто ухвалювати зважене рішення.

скидка на наблюдение беременности и роды

Ви вже знаєте про те, що вагітні, і шукаєте клініку, фахівцям якої можна довірити здоров'я свого малюка? Оцініть наші спеціальні пропозиції.

Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:

«ISIDA test drive» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:

ISIDA Оболонь;

ISIDA Лівобережна;

ISIDA Печерськ,

а також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.

Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA test drive», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.