Оточуючі розчулюються з подібності двійнят, а батьки розуміють: на світ одночасно з’явились дві унікальні, неповторні особистості!
Особливі!
Так, вони дійсно особливі. Малюки, що народилися разом, обов’язково будуть відрізнятися від решти дітей. Двійнята дуже прив’язані один до одного, вони здатні тонко співчувати своїй «половинці». А втім, з такою ж пристрастю і запалом вони можуть бути суперниками. Щоб уникнути конфліктів, правила, встановлені в сім’ї, повинні бути спільними для обох дітей. Якщо один з малюків стане улюбленцем, в душі іншого буйним квітом розквітнуть злі ревнощі – і досить виправдано! Замість цього дітям важливо дати зрозуміти, що їм надзвичайно пощастило: вони разом, і завжди можуть підтримати один одного. Але…
Разом – не значить, однакові
Ще зовсім недавно було прийнято виховувати дітей «під копірку». Двійнят, а особливо близнюків, одягали з дзеркальною точністю, дарували ідентичні подарунки і очікували від дітей одних и тих самих досягнень у школі. Тобто, підкреслюючи схожість, забували про індивідуальність. Але ж малюки таким чином і стають заручниками «близнюкової ситуації». Вони сприймають своє «Я» як продовження особистості свого брата або сестри. З різними життєвими ситуаціями вони вчаться справлятися разом, і в результаті комплекс навичок, необхідних людині, між близнюками поділений на двох. Скажімо, один бере на себе роль мозкового центру, а інший – перемовника з навколишнім світом. Один вирішує контрольні з математики за двох, інший – пише два твори. В цілому, отримуючи задоволення від спілкування один з одним, двійнята менше за інших дітей потребують друзів. Але ж бути разом їм не вічно. У кожного буде свій шлях, своя сім’я, свої діти… Що ж робити батькам? Психологи радять почати з себе: намагатися менше порівнювати двійнят між собою. Адже ретельний пошук відмінностей – це продовження ситуації, в якій дітей сприймають не окремо, а в парі. Важливо з раннього дитинства бачити в крихітках індивідуальності.
Особливості і рекомендації:
- Допомога родичів, друзів, няні – необхідність для сім’ї з двійнею. Не долю батьків, особливо спочатку, випадає багато клопотів.
- При грудному вигодовуванні спеціалісти рекомендують не закріплювати за кожним з малюків «свою» молочну залозу. Крихітки можуть смоктати по-різному, і нерівномірно стимулювати лактацію. В подальшому добре привчити дітей до спільного режиму годування і сну. Це дозволить мамі викроїти час для відпочинку.
- У старших двійняток може спостерігатися затримка в розвитку мовлення. У цього феномену є просте пояснення. Зазвичай малюки копіюють правильну мову дорослих, а близнюки – один одного. В результаті народжується особлива мова, зрозуміла тільки їм. Ситуація виправиться, особливо, якщо рідні будуть проводити з дітьми лінгвістичні заняття.
- Один з малюків – очевидний лідер, а інший – слухняний виконавець? Час від часу пропонуйте дітям ігри, які дозволяють їм помінятися ролями. Це піде на користь обом.
Ольга, мати близнюків, пацієнтка клініки ISIDA:
"Про те, що стану мамою двох малюків одразу, я мріяла ще з шкільних років – з тієї пори, як дізналася, що у моєї бабусі було багато дітей, а останніми народились хлопчики-близнюки. Так що двійня для мене не була сюрпризом. Хіба що стать стала несподіванкою: завжди думала, що у мене будуть сини, а народились доньки! Сьогодні наші 9-місячні Катерина і Христина схожі зовнішністю, однак, у кожної свій характер, а, значить, потрібен індивідуальний підхід. Що можна порадити батькам, що очікують на двійню? Позитивно налаштуватися, адже від цього залежить поведінка і спокій малюків. Я від самого початку дала собі установку на те, що мене чекають приємні клопоти і море задоволення – так і сталося!"
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.