Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Біолог Юлія Кременська: Конгрес репродуктологів та ембріологів у Женеві ESHRE показав нові шляхи розвитку ДРТ

У липні 2017 року в Женеві пройшов щорічний Конгрес репродуктологів та ембріологів, традиційно зібравши понад 10 тис. учасників з усіх країн Європи, а також зі США, Австралії, Індії, Китаю, Японії та інших країн світу. Серед провідних фахівців світу в області репродуктології були також лікарі клініки ISIDA: Кременська Юлія Валеріївна, біолог, ембріолог, молекулярний генетик; Паламарчук Аліна Миколаївна, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог; Турбаніст Світлана Вікторівна, лікар-репродуктолог.

Своїми враженнями про участь в ESHRE ділиться сьогодні Кременська Юлія Валеріївна.

Eshre_Kremenska

Юліє Валеріївно, яка мета і завдання цього конгресу?

ESHRE-2017 – це 33-й конгрес, який щорічно організовує і проводить у різних країнах світу Європейське співтовариство репродукції й ембріології людини. Це дуже масштабний захід, що дає можливість у буквальному сенсі з перших рук отримати найновішу інформацію про наукові розробки у сфері допоміжних репродуктивних технологій. А також – в особистому спілкуванні зі світовими практиками обговорити ті професійні проблеми і питання, які наразі цікавлять найбільше.

Хочу наголосити також на важливості широкомасштабної роботи Європейського співтовариства репродукції зі збору й обробки інформації про ефективність проведення тих чи інших методів лікування безпліддя. У кожній клініці, певна річ, є своя статистика, що дає можливість робити певні висновки, вносити у разі необхідності корективи до внутрішніх протоколів лікування. Але дані, які виявляються в руках фахівців однієї клініки, повинні бути порівнянними з даними, які виходять у результаті аналізу інформації мало не з усіх клінік світу, що спеціалізуються на лікуванні безпліддя. Цю інформацію збирає, обробляє й озвучує Європейське товариство репродукції. І це дуже важливо і потрібно.

Ви сказали, що на ESHRE дається інформація про новітні наукові розробки в області репродуктології. Що з озвученого на конгресі здалося Вам найбільш цікавим, перспективним?

Особисто для мене дуже цікавими були доповіді про роботизацію ембріології. Робота з ооцитами й ембріонами вимагає від фахівця великої зосередженості, філігранної майстерності. Безперечно, за такого рівня напруженості роботи людський фактор набуває особливої значущості. Досвід ембріолога, його самопочуття, настрій, втома – всі ці фактори обнуляються, якщо на місце людини приходить робототехніка. ESHRE показав, що ще можна зробити в цьому напрямі. У клініці ISIDA ми активно обговорюємо впровадження в практику таких роботизованих технологій.

Наприклад, була інформація про інкубатор із вбудованою системою оцінки розвитку ембріона. Цей пристрій допомагає навіть передбачити ймовірність настання вагітності. Автоматична вітрифікація ембріонів і яйцеклітин – ще один приклад роботизації в ембріології.

Які з новітніх технік і методик будуть впроваджені в роботу клініки ISIDA?

Хочу наголосити: науково-практичний рівень клініки ISIDA дуже високий. І участь у заходах, подібних до ESHRE, дуже яскраво це показує. Слухаючи доповіді, спілкуючись із колегами з різних країн, розумієш: ідемо вірним шляхом, говоримо з провідними фахівцями світу однією професійною мовою, наш досвід становить для них не меншу цікавість, ніж їхні напрацювання – для нас.

Тому говорити про те, що все почуте і побачене треба негайно впроваджувати в практику клініки ISIDA, – некоректно. По-перше, багато в нас уже є. По-друге, в кожній країні, в кожній клініці – свій унікальний досвід (я вже не кажу про те, що кожен індивідуальний випадок безпліддя – унікальний). І завжди треба оцінювати, розуміти, наскільки та чи інша новація вписується в національну практику, у внутрішні протоколи лікування, прийняті в кожній клініці. Медичні процеси – дуже делікатні, адже ми маємо справу з життям на самому початку його зародження. Тому поспішність тут недоречна.

У клініці ISIDA прийнята практика: після повернення лікарів із конгресів і конференцій, подібних ESHRE, вони роблять для своїх колег презентацію із пропозиціями про можливі зміни в практичній роботі. Якщо в результаті колективного обговорення ми приходимо до висновку, що зміни потрібні і можливі, ми, безумовно, їх впроваджуємо.

Хочу наголосити: жодна з сучасних клінік, які спеціалізуються на лікуванні безпліддя, не може працювати, не впроваджуючи у свою роботу останні наукові відкриття. Кожен лікар повинен бути націленим, «запрограмованим» на те, що пацієнтові задля його здоров'я і благополуччя потрібні сучасні підходи до лікування його проблеми – більш щадні, з високим рівнем гарантій.Так, для клініки впровадження новітніх наукових розробок у практику завжди фінансово затратне. Але це окупається щастям пацієнтів.Кременська Юлія Валеріївна, біолог, ембріолог, молекулярний генетик* – кандидат біологічних наук PhD, захист її міжнародної дисертації відбувався в Токійському Університеті (Японія). Вона автор низки наукових публікацій у рейтингових міжнародних журналах (PubMed). Юлія Кременська працювала науковим співробітником у провідних лабораторіях світу (Токійський Університет, Японія; Агентство Технологій, Науки та Досліджень, ASTAR, Сінгапур); очолювала цитогенетичну лабораторію в клініці репродуктивних технологій (2006-2010) з впровадженням у практику сучасних методів преімплантаційної і пренатальної молекулярної діагностики.

У клініці ISIDA Юлія Валеріївна Кременська спеціалізується на ембріології, молекулярній біології, цитогенетиці; спільно з репродуктологами веде пацієнтів із важкими формами безпліддя, які мають в анамнезі випадки хромосомних і генетичних аномалій, а також зі звичним невиношуванням і множинними невдалими спробами IVF.