Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Вівторок 8:00-19:00
 • Субота 9:00 – 17:00
 • Неділя 8:00 - 16:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця Тимчасово не працює
 • Середа Тимчасово не працює
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Безпліддя – не вирок!

Безпліддя – це не тільки неспроможність завагітніти протягом року активного статевого життя без запобіжних засобів, це ще джерело великого горя та розчарування для сім’ї. Якщо пройшов рік зусиль та спроб, а результату немає, то кожна наступна менструація ставить хрест на маленькій надії… І, на жаль, можна припустити, що є безпліддя.

Необхідно звернутись за допомогою до спеціалістів: не залишайтесь з бідою один на один. Нині в Україні безпліддям страждає 1 з 8 пар, і, на жаль, кількість таких пар тільки збільшується.

У подружжя старше 35 років воно зустрічається в 2 рази частіше, ніж у молодих пар. Ось чому парам, що перейшли межу тридцятип’ятиліття і мають труднощі з зачаттям, дуже важливо невідкладно прийняти рішення і звернутись за допомогою до спеціаліста. Чим раніше буде знайдена проблема, тим більше шансів позбутися її.

Якщо жінці після 1-2 років регулярного статевого життя без використання протизаплідних засобів не вдається завагітніти, то варто звернутись до лікаря за консультацією по безпліддю. Якщо є явні причини для безпліддя – порушення менструального циклу, позаматкові вагітності в минулому, запальні захворювання, – то не варто чекати рік, треба лікуватися. Це може бути спостереження у знайомого гінеколога, а краще у лікаря, який безпосередньо спеціалізується в області планування сім’ї. Завдяки відповідній діагностиці та спеціально підібраному лікуванню більше половини пар, що страждають безпліддям, змогли зачати дитину.

У ряді випадків (близько третини пар) ця проблема викликана чоловічим безпліддям, ще в одній третині випадків страждає жінка, і в останній третині пар причина безпліддя не виявлена. Однак, в наш час деякі причини бездітності виявити неможливо. В таких випадках лікарі рекомендують допоміжні методи репродукції для подолання цієї проблеми. Сьогодні все більше і більше людей звертаються за медичним лікуванням, яке може допомогти їм народити дитину. Безпліддя – це не хвороба.

Це стан, який може бути викликаний сотнею причин, як з боку жінки, так і з боку чоловіка. І найбільш складне завдання – знайти причину безпліддя конкретної пари. В цьому полягає ключ до успіху. Не багато гінекологів та урологів можуть це зробити. Для цього потрібен не лише гарний досвід, але й широкі можливості для обстеження пацієнтів.

Часто зустрічаються такі ситуації: безплідна пара приходить на консультацію в клініку, що не має можливостей сучасної діагностики. І починаються курси пробного лікування під девізом: «А раптом у вас це». Одні гормони змінюються на інші декілька разів, до цього обов’язково додається декілька курсів потужних антибіотиків. Кінець кінцем, все залишається без змін, але чоловік та жінка вже перебувають в такому «залікованому» стані, в якому не може завагітніти навіть здорова витривала пара. Втрачена маса часу, втрачені великі гроші, надії зникають.

У будь-якого методу лікування є зворотній бік медалі, тому робити це наосліп є неприпустимим. Щоб ефективно допомагати, лікар має бути спеціалістом саме з безпліддя. Він мусить володіти великим досвідом роботи в цій області, високою кваліфікацією, мати можливість провести необхідне дослідження, проконсультуватися з іншими спеціалістами. Крім того, він повинен направити на обстеження і чоловіка, оскільки у 30-40% безплідних пар здатність до зачаття знижена саме у чоловіка. Дарма сильна стать намагається бути в стороні від проблеми. Тому на консультацію краще приходити вдвох, разом з чоловіком.

Все це повною мірою можливо тільки в спеціалізованих центрах, що займаються лікуванням безпліддя. Саме там працюють лікарі, які займаються даним питанням на найвищому рівні. Найкращий орієнтир – це відомість закладу, його ім’я. Можете попросити дільничного або знайомого гінеколога порекомендувати вам спеціалізований центр з лікування безпліддя. Якщо не відразу звернутись в такий заклад, ви можете постійно кидатися від одного лікаря до іншого, втрачаючи час, кошти та надію. Це дуже типова ситуація для хворих на безпліддя, тому що допомогти їм складно.

Якщо ви живете в невеликому місті, то, скоріше за все, поблизу немає клініки, яка займається безпліддям. Тоді можна написати на адресу спеціалізованого центру листа. Опишіть ситуацію, перерахуйте проведені дослідження та їхні результати, лікування та його ефект. Якщо заклад цінує свою репутацію, то вам дадуть відповідь,що треба робити далі, які ще обстеження пройти і коли приїжджати на прийом.

Майже всі методи лікування та обстеження, що стосується безпліддя, є платними. Але, на жаль, в сучасній вітчизняній комерційній медицині якість допомоги не завжди відповідає вартості, а вартість – рівню послуг. Тому при виборі клініки не можна діяти за принципом «де дорожче», або, навпаки, «де дешевше». Можна віддати великі гроші просто за хорошу рекламу. А можна безкоштовно постояти в черзі в поліклініці. Відоме прислів’я британців про дешеві речі можна перефразувати: «Ми не настільки багаті, щоб лікуватися, де дешевше».

Так що обирайте. Або зразу, нехай трохи дорожче, але відносно ефективно. Або спочатку дешево, потім ще раз багато разів дешево (в сумі все одно буде дорого). Доки, нарешті, ви випадково не потрапите до гарного спеціаліста або завагітнієте волею долі.

Причин безпліддя багато, і щоб їх виявити, доведеться пройти цілу програму досліджень: гормональне, ультразвукове, інфекційне, імунологічне. А також гістеросальпінгографію (перевірку прохідності маткових труб), спермограму і багато іншого, якщо виникне необхідність. В деяких випадках доводиться «докопуватися» до молекулярних, генетичних та імунологічних механізмів.

Тільки виявивши причину, можна переходити до лікування. Репродуктивна система працює дуже тонко, і агресивним, неправильним лікуванням можна тільки погіршити стан. Але не забувайте: з віком здатність до зачаття і виношування дитини знижується. Шанси завагітніти сильно зменшуються, чим старша жінка і чим більш довготривале лікування з приводу безпліддя вона пройшла. Якщо лікуватися дуже довго, то можна досягти віку, коли організм вже не може завагітніти. В спеціалізованих центрах строки обстеження з приводу безпліддя не повинні перевищувати 2-3 місяці, а лікування має дати результат не пізніше, ніж через два роки з моменту звернення в клініку.

При підготовці до лікування можна трохи зекономити. Деякі дослідження, необхідні для визначення причин безпліддя, зробіть за місцем проживання. Це може бути ультразвукове дослідження, спермограма, дослідження на статеві інфекції. Тоді вартість обстеження зменшиться. Вам залишиться лише пройти спеціальні дослідження, призначені за показаннями лікарем – гормональне, імунологічне. Знання цих, здавалось би, дрібниць значно полегшить весь процес підготовки та лікування. Треба бути готовою до того, що сам факт лікування від безпліддя впливає на організм жінки. У багатьох часто змінюється настрій, особливо гостро сприймаються невдачі, виникає жалкування за марно витраченими грошима, і під кінець жінка залишає спроби народити хоча б одну дитину.

Існує думка, що майже будь-яке безпліддя можна обійти, якщо скористатися методом екстракорпорального запліднення, отримати дитину з пробірки. Чи це так? Варто стріляти з гармати по горобцях?

Якщо порушення не мають непоправного характеру, то безпліддя часто можна подолати звичайними лікарськими засобами, шляхом корекції гормонального фону і мінімальними впливами на організм або з допомогою лапароскопічної операції. До екстракорпорального запліднення, зазвичай, звертаються як до останньої надії. Це дорогий та складний метод. Одна спроба завагітніти коштує декілька тисяч доларів, а в Європі – в декілька разів дорожче. Часто є необхідність в декількох спробах, оскільки ефективність однієї складає трохи більше 30%. Крім того, багатьох зупиняє психологічний бар’єр перед цим незвичним методом. Але якщо фінанси дозволяють, ніщо не заважає, то можна спробувати перехитрити природу.

Безперечно, медицина не є всесильною, і допомогти вдається не всім. Частота настання вагітності після лікування безпліддя коливається від 20 до 80%. Залежить це головним чином від характеру порушень. Наприклад, гормональні порушення добре піддаються корекції, а непрохідність маткових труб потребує багаторазових спроб штучного запліднення. Після повного обстеження у 5-10% пар причина безпліддя так і залишається невиявленою.

Також варто враховувати, що спілкування з лікарем-репродуктологом практично завжди виходить за рамки професійних рекомендацій. Лікарю важливо довіряти, лікар-репродуктолог почасти є і психологом, який зможе Вас заспокоїти, вселити надію на успішне лікування. Головне – не відступати від своєї мети і вірити в позитивний результат лікування та настання вагітності! Тому – вірте, що все вийде. І бажайте дитину.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.