Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Вагітність після ЕКЗ

Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:

«ISIDA test drive» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:

А також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.

Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA test drive», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.

Хвилювання, пов'язане з протіканням вагітності після екстракорпорального запліднення, цілком зрозуміло. Однак дуже важливо, щоб приводом для зайвих побоювань не стали уявлення, давно спростовані наукою.

Міфи: на початку ери ЕКЗ

Одне з головних тверджень, яке потребує спростування, – думка про те, що після ЕКЗ втрати вагітності відбуваються набагато частіше, ніж при звичайному способі зачаття. Ймовірно, цей міф – спадщина часів, коли в сфері репродуктології відбувалися лише перші кроки: в матку переносили всі наявні ембріони, що часто призводило до багатоплідних вагітностей і їх перериванню. Сьогодні лікарі не вдаються до подібних маніпуляцій – переносять один, два, максимум три ембріона.

Чималі сумніви пов'язували і з використанням донорських яйцеклітин. Передбачалося, що імунна система жінки викличе реакцію відторгнення подібно до тієї, яка може статися при трансплантації. Однак подальші дослідження показали, що це не так: незважаючи на генетичну чужорідність, ембріон здатен добре прижитися в матці. У цього імунологічного парадоксу є пояснення: чим більше різниться генетичний набір чоловіки і жінки, тим більший потенціал для виживання у їх потомства.

Науковий погляд

У сучасних вчених немає доказів того, що втрати вагітностей, що наступили в результаті допоміжних репродуктивних технологій, відбуваються частіше. А ось перелік удосконалень в сфері ЕКЗ дуже довгий. Однак наука не всесильна. Причини, які зумовлені ненастанням вагітності природнім шляхом, не зникають, і при виношуванні можуть становити загрозу. Серед ключових факторів – зрілий репродуктівний вік, важкі гормональні розлади, а також інші патології.

Під час підготовки

Щоб мінімізувати ризики під час вагітності, перед вступом в програму ЕКЗ – проводять ретельну діагностику.

Є дві категорії обстежень:

мета терапевтичного профілю – виключити протипоказання до виношування вагітності; ▶ процедури діагностичного профілю спрямовані на поглиблене вивчення проблеми, з якою жінка звернулася до відділення репродуктології.

Перелік першої категорії стандартний. А ось пошук оптимального способу лікування безпліддя або невиношування може вимагати широкого діапазону досліджень – все залежить від конкретної ситуації.

Особливий стан

Активна стимуляція жіночого організму з метою отримання яйцеклітини призводить до суттєвих гормональних перебудов. Щоб мінімізувати вплив медикаментів, в ISIDA намагаються дотримуватися сприятливих протоколів. Їх підбирають індивідуально, з урахуванням особливостей пацієнтки: віку, гормонального статусу, оваріального резерву. А умов успішної імплантації ембріона складають індивідуальний план для підтримки вагітної.

У ряді випадків (наприклад, при небезпеки розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників) перенесення ембріона відкладають і віддають перевагу кріоціклу – так лікарі мають можливість підготувати жіночий організм до виношування вагітності.

Подвоїти увагу!

Знаючи особливості пацієнток, які успішно пройшли ЕКЗ, фахівці клініки ISIDA можуть скласти індивідуальний план ведення вагітності. З кожним днем медицина може коригувати все більше і більше ситуацій, які раніше привели б до небажаного результату. Що ж стосується комплексних програм, то найбільше послуг містить пакет «Моя вагітність Плюс». Оскільки в фокусі особливої уваги – жінки, які виношують двійню, в ISIDA розроблений спеціальний пакет «Моя вагітність Двійня».

Чи обов’язковий кесарів розтин після ЕКЗ?

Чи повинен ЕКЗ-малюк народитися виключно за допомогою кесаревого розтину? Відповідь на це питання міфологізована так само, як і сама ЕКЗ-вагітність. Справа в тому, що протоколи Міністерства охорони здоровя України, які регламентують проведення цієї операції, виключили запліднення in vitro зі списку показань ще кілька років тому. Рішення про пологах шляхом кесарева розтину диктує не спосіб зачаття, а протікання вагітності. Якщо одноплідна вагітність протікає благополучно, жінці рекомендується народжувати самостійно.

Перебіг одноплідної вагітності після ЕКЗ мало відрізняється від виношування звичайної, що настала після природного зачаття. Категорія пацієнток, яка вимагає особливо ретельного спостереження, – це жінки з багатоплідністю.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.