Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Анна Хаєва: «Після першого тесту на вагітність я купила їх штук двадцять і робила практично безперервно»

Із настанням вагітності і протягом подальших дев’яти місяців усім жінкам доводиться ухвалювати низку найважливіших рішень. Про те, якими були ці рішення в її випадку та як їх ухвалювала, розповідає Анна Хаєва, щаслива мати і директор успішної туристичної компанії.

Анна Хаєва

Анно, Ваша вагітність була запланованою? Як Ви дізналися про неї, які почуття вас охоплювали?

Так, моя вагітність була запланованою, я дуже хотіла дитину, але завагітніти не вдавалося два роки. Врешті-решт мені поставили правильний діагноз, призначили лікування – і через півроку я завагітніла.

Як Ви повідомили новину чоловікові?

як повідомили новину чоловікові

Я кожен місяць ходила на фолікулометрію. І того місяця мені сказали, що фолікул не виросте, тому на вагітність цього разу розраховувати не варто. Я розслабилася, і ми поїхали з чоловіком на море. Наша відпустка була дивовижною: ми багато сміялися, кохалися, пили чудове вино. Але після повернення до Києва я в перший же день затримки вирішила зробити тест. І на ньому вималювалася дуже бліда червона смужка.

Я одразу ж показала чоловікові тест. Моїй радості не було меж! Але чоловік відреагував дуже стримано, сказав, що треба трохи почекати та зробити всі необхідні аналізи. Я так і вчинила. І коли аналізи підтвердилися, я розридалася від щастя. Я навіть зараз пам'ятаю цю мить, вона була найкраща в моєму житті, стільки сенсу було в цих сльозах, що передати це словами неможливо.

Якими були Ваші наступні кроки після тесту на вагітність?

Коли тест показав дві смужки, я на радощах купила штук двадцять, напевно, цих тестів і поїхала зі своєю величезною радістю до подруги. Я робила ці тести практично безперервно. Мені здається, так роблять усі жінки після того, як дізнаються про свою вагітність.

Потім я, певна річ, пішла до лікаря і мені за допомогою інших аналізів й обстежень підтвердили вагітність. Після цього я зайнялася пошуком клініки, в якій можна було б спостерігати вагітність. Дуже багато наших знайомих спостерігалися та народжували в ISIDA і всі радили саме цю клініку. Відгуки дуже гарні в усіх були.

Я тоді звернула увагу на одну особливість – в інтернеті про ISIDA можна знайти не дуже хороші відгуки, але живі люди відгукуються дуже добре. Дуже багато моїх знайомих сказали, що кращого за ISIDA я в Києві нічого не знайду. Мені здається, негативні відгуки пишуть дівчата, які не спостерігалися і не народжували в цій клініці. Просто вони вирішили, що ISIDA – це дорого, а тому – погано. Але я вважаю, що за такий внесок у материнство і здоров'я дітей це не така вже й висока ціна. Те, що роблять лікарі ISIDA, безцінне.

Поділіться своїм досвідом вибору клініки. За якими критеріями вибирали?

Першим критерієм вибору клініки стала її форма власності – я хотіла спостерігатися та народжувати тільки в приватній клініці. Я вважаю, що краще один раз заплатити і більше не перейматися тим, наче ти комусь щось винна. У державних клініках і платиш постійно, і презенти якісь робиш, але все одно почуваєшся зобов’язаною. До того ж часто трапляється не надто ввічливе ставлення, а то й хамство, нескінченні черги.

Другим критерієм вибору була територіальна зручність: в ISIDA багато відділень по всьому Києву, і робота організована так, що я в разі потреби могла звернутися до будь-якого з них і здати, наприклад, аналізи. Але я їздила до найближчого до нас відділення, і це було дуже зручно, оскільки багато аналізів треба здавати натще. Я встигала зробити це з самого ранку, без будь-яких черг, і о 9-й ранку вже снідати вдома. У державній клініці це було б неможливо. До того ж у вагітних завжди безліч питань із приводу свого самопочуття, тож дуже легко з усіма цими запитаннями звертатися до відділення, яке недалеко від домівки. Третій критерій вибору – це великий досвід роботи. В ISIDA це понад 26 років, і за весь цей час – жодної скандальної негарної історії. Тому коли я сама вже визначилася з вибором, я зателефонувала чоловікові і він мій вибір схвалив.

Яким був перебіг Вашої вагітності, якими були її ключові моменти?

Перебіг моєї вагітності був прекрасний, і я вважаю, що це багато в чому завдяки моєму емоційному стану. Я дуже довіряла клініці, лікарям, мені завжди було напрочуд комфортно, я ніколи не сиділа в чергах, усі аналізи здавала протягом п’яти хвилин, якщо виникало екстрене запитання, відповідь на нього я також отримувала протягом п’яти хвилин. Єдиний момент, який мене збентежив, – це те, що моя перша лікар пішла у декрет, і мені призначили іншого лікаря. Перша моя лікар дуже підходила мені емоційно. А ось із другим лікарем ми, на жаль, були різні за психотипом. Тому я попросила змінити мені лікаря. Мені сподобалося, що мене не розпитували про причини мого рішення. Я не хотіла говорити погано про лікаря, бо вона була хорошим лікарем, компетентним, просто не підійшла мені емоційно.

Мені замінили лікаря для спостереження вагітності – і я народила здорову дитину у визначені строки.

Я хочу порадити всім дівчатам не слухати подруг, не читати в інтернеті негативні історії та не миритися з лікарем, який тобі не подобається. Вагітність – це прекрасний стан. Я всім жінкам завжди кажу: ти здорова, в тебе все добре, ти повинна набиратися сил і бути щасливою й веселою. І тоді все точно буде добре.

Чи були у Вас страхи під час вагітності?

страхи під час вагітності

Страхи під час вагітності – це взагалі окрема історія. Вони виникають постійно. І переважно через те, що в інтернеті дуже багато негативної інформації. Я вважаю, що треба заборонити законом писати про свої симптоми й діагнози, а тим паче – давати поради іншим жінкам. Треба розуміти: те, що було з вами, має індивідуальні причини, оцінити які може тільки лікар і давати свої рекомендації може тільки фахівець. І те, що було з вами, не повториться ні в кого іншого.

А всім жінкам не треба читати ці «страшилки», а вірити в те, що жодних викиднів і інших неприємних ситуацій у вас не буде. Те, що відбувалося з іншими жінками, це їхній особистий досвід, який не має до вас жодного стосунку.

Коли я завагітніла, мені було страшно, що вагітність зірветься на маленькому терміні. Я нескінченно читала на форумах, як це було в інших жінок, прислухалася до того, що відбувається в моєму животику. А потім на якомусь етапі я зрозуміла, що все це маячня, і перестала це читати.

Наступний тривожний етап був пов'язаний із моєю короткою шийкою матки, але все благополучно вирішилося.

Був ще один страх, який, напевно, є в усіх жінок. Це страх народити хвору дитину. Але цей страх поступово минає, і під кінець вагітності ти вже розумієш: навіть якщо дитина буде хвора, ти менше любити її не будеш.

Ще одне: на самому початку вагітності я боялася народжувати, хотілося, щоб мені зробили кесарів розтин. Дістали малюка і все, щоб він не мучився і не травмувався під час пологів. Я десь прочитала, що саме під час пологів часто трапляються травми, а під час кесаревого цей ризик мінімальний. Але що ближчою була дата пологів, то краще я розуміла, що пологи – процес природний. І якщо природа вирішила, що дитина повинна з'являтися на світ саме так, то нічого страшного в цьому немає. Я перестала боятися, і пологи у мене були легкими та благополучними.

Що Ви порадите дівчатам, які дізналися про свою вагітність? Куди бігти і що робити?

Одразу після тесту на вагітність треба вирішувати питання з вибором клініки для спостереження вагітності. Або шукати компетентного і психологічно приємного вам лікаря. Треба, щоб цей лікар був достатньо досвідченим, щоб ви вірили в його компетентність, щоб він не вселяв вам тривоги.

Потім слід визначитися з вибором клініки. Я всім раджу ISIDA, бо рівень компетентності лікарів у цій клініці дуже високий. І ти не почуваєшся там маленькою дівчинкою, яка нічого не знає про вагітність.

В ISIDA можна стати на облік із шостого тижня вагітності. І після цього вже не треба телефонувати подружкам, якщо щось не так. За тобою закріплюється лікар, який перебуває з тобою на зв'язку в режимі 24/7 і завжди відповідає на всі твої запитання.

Наступний крок – візит до дієтолога. Мені дієтолог допомогла визначитися з дієтою, і я перестала набирати надто швидко вагу, зберегла завдяки цьому свою форму. Дуже важливо також доглядати за своєю шкірою, користуватися кремами та залишитися молодою і красивою дівчиною.

До кінця вагітності треба вибрати клініку, в якій з'явиться на світ ваша дитина. Згідно з умовами спостереження вагітності в ISIDA, ви не обов'язково повинні народжувати там же. Але мені хотілося саме в ISIDA, я тоді була впевнена в тому, що це клініка моєї мрії, і досі моя думка не змінилася.

Треба також визначитися з тим, чи будуть ваші пологи партнерськими. Я спершу хотіла, щоб мій чоловік був зі мною тільки під час переймів, а потім вийшов. Але він був зі мною до моменту появи на світ нашої дитини. І такого трепетного погляду у свою сторону я ніколи в житті більше не бачила. Для чоловіка дуже важливо побачити, як народжує його кохана жінка. Пологи – це особлива стихія, це той природний і дуже цікавий процес, який показує, яку важливу місію несе жінка в цей світ. Чоловіки розуміють це під час пологів, повірте.

Раджу також пити вітаміни під час вагітності, я робила це й у мене не зіпсувалося волосся і не випали зуби. Здавайте вчасно аналізи, вірте в краще – і все дійсно буде добре.

Як зважитися на материнство?

Як зважитися на материнство

Я хотіла дитину ще зі шкільних років. Я не знаю, звідки з'являється це бажання. Напевно, це прищеплюється мамою. Але зараз я розумію, що народжувати треба, коли ви готові до цього. Коли ви розумієте, що у вас достатньо часу, запасу любові і всього іншого, щоб любити ще одну людину. Малюк – це нове життя, навколо якого повинна бути стерильність, певна температура повітря і так далі. Але я також зрозуміла, що точно з такою ж увагою треба ставитися і до себе. Мені здається, коли ви любите себе, то ви будете любити і свою дитину.

Материнство – це нескладно. Те, що я раніше чула про материнство, абсолютно не збігається з тим, що я відчуваю зараз. Є, звісно, якісь жіночі заморочки, як я це називаю. Наприклад, після пологів може не подобатися власна фігура. Але коли я прокидаюся і бачу усмішку своєї дитини, я теж усміхаюся.

Що стосується боязні багатьох жінок втратити темп своєї кар'єри, можу сказати, орієнтуючись на свій досвід: робота і материнство ніяк не суперечать одне одному, треба займатися улюбленою справою – і тоді людських ресурсів вистачить на все. Зокрема й на неминучі домашні клопоти. З ними я, до речі, справляюся з самого початку самостійно, навіть без допомоги няні. Материнство – це величезне щастя. І додати мені до цього більше нічого.

скидка на наблюдение беременности и роды

Ви вже знаєте про те, що вагітні, і шукаєте клініку, фахівцям якої можна довірити здоров'я свого малюка? Оцініть наші спеціальні пропозиції.

Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:

«ISIDA test drive» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:

ISIDA Оболонь ;

ISIDA Лівобережна;

ISIDA Печерськ ,

а також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.

Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA test drive», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.