Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Вівторок 8:00-19:00
 • Субота 9:00 – 17:00
 • Неділя 8:00 - 16:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця Тимчасово не працює
 • Середа Тимчасово не працює
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Акушерство – найблагодатніша професія

Олена Іванюта, завідувач акушерським відділенням клініки ISIDA, присвятила медицині 30 років, приймаючи пологи і допомагаючи пацієнткам в післяпологовому періоді.

– Олено Веніаміновно, як Ви вирішили стати медиком? Адже професії, які ми вважаємо найблагороднішими, дуже і дуже непрості…

– На мій вибір вплинув старший брат, який закінчив медичний інститут і став акушером-гінекологом. Я пішла по його стопах. Мій чоловік і свекруха – також акушери-гінекологи. Цей професійний шлях вибрала і донька, тому можна говорити про медичну династію! І я впевнена, що акушерство – це найкраща професія. Коли на світ з’являється малюк, ти бачиш, до чого йшла жінка протягом дев’яти місяців вагітності, розумієш, що змогла допомогти у відповідальну мить, отримуєш море позитивних емоцій.

– Сучасні жінки рідко стають багатодітними мамами, а для багатьох досвід народження малюка унікальний. Суцільні переживання.. Для Вас допомога під час пологів – щоденна робота. Чи не відбувається емоційного вигоряння? Адже у медиків навіть гумор специфічний… – Хіба що гумор! Можливо, комусь може видатись, ніби лікарі досить сурові і стримані, якщо не сказати – цинічні. Насправді, ми дуже хвилюємося разом з нашими пацієнтами. Будь-яка невдача – нехай в цьому немає ні краплі нашої провини – надовго осяде важким тягарем на серці. З іншого боку, ми точно так само щиро радіємо разом з мамочками і їхніми близькими, коли народжується малюк. Так що, кожен наш день сповнений співчуття. І лікарі, і акушери відчувають свою причетність до таїнства появи на світ нової людини.

– Яка історія Вам особливо запам’яталась?

– Їх дуже багато! Є пацієнти, яких пам’ятаєш все життя і любиш, як рідних, бували і складні випадки. Але більше за все запам’яталась історія, яка відбулася ще до моєї роботи в ISIDA. У однієї з пацієнток перші пологи були невдалими, а під час других народилася дівчинка вагою всього 720 грам. Її назвали Віра – маленька Віра. Вона була настільки крихітною, що неонатологи навіть не могли помістити її в інкубатор. Але, незважаючи на відсутність спеціального обладнання, дівчинка вижила. Її мама до сих пір телефонує, розповідає про успіхи доньки, зараз вона уже підліток. А в ISIDA у нас була своя Віра – крихітка, яку виходжували у відділенні неонатології. Її врятування нескінченно зворушливо для всього нашого колективу, а у мене в кабінеті фотопортрет цієї дівчинки – вона стала нам дуже дорогою!

– В ISIDA використовуються найсучасніші медичні рішення. Чи застосовуються інноваційні методи в акушерському відділенні?

– Дійсно, наша клініка орієнтується на новітні технології. Наприклад, це аргоновий лазер, який використовується при кесаревому розтині, а також ряд інших методів, які мінімізують крововтрату при операціях і пологах. Але в цілому, акушерство – це консервативна сфера медицини. Буває, нове виявляється добре забутим старим. В XVIII-XIX століттях знамениті акушери писали: «Нарешті закінчилося це мракобісся, і викинуті стільчики для пологів!». А сьогодні вертикальні пологи знову активно пропагуються. Спеціалісти нашої клініки володіють абсолютно всіма методами допомоги породіллі. Рішення – за пацієнткою.

– В основі – свобода вибору, особисте рішення жінки?

– Так. Наша задача – пояснити майбутній мамі всі медичні аспекти. Ми супроводжуємо детальними роз’ясненнями всі без винятку маніпуляції і ніколи нічого від пацієнтів не приховуємо. В пологах ми віддаємо перевагу вільному пересуванню пацієнтки, вертикальним позиціям і партнерським пологам. Наші пацієнти мають право вибору на те, щоб прибрати больову домінанту і зосередитись на переживаннях народження малюка. 87% наших породілей роблять вибір на користь епідуральної анестезії. Ліжка в пологовому залі – до речі, на такому народжувала англійська королева – можуть займати 22 положення, пацієнтці просто знайти комфортну для себе позу, щоб легко народити.

– Крім обладнання і технологій, які можна назвати космічними, в чому ще особливість акушерського відділення ISIDA?

– Це повна відсутність так званої акушерської агресії, тобто стимуляції пологової діяльності, для якої немає прямих показань. В деяких медичних закладах таке вважається нормою, але у нас не допускається.

– Як Вам вдається поєднувати роботу акушера з організаційною діяльністю?

– Коли любиш свою роботу, це можливо. Завідувати відділенням обов’язково повинен медик, адже тут багато нюансів, які зрозумілі тільки лікарю. У нас зібрані не просто чудові висококваліфіковані спеціалісти: кожен з них – справжня зірка! Керувати зірками, можливо, і непросто, але допомагає те, що у нас дивовижно злагоджений колектив. Я впевнена, що в разі якоїсь надзвичайної ситуації всі співробітники, не вагаючись, примчать в клініку навіть в неробочий час, щоб підтримати колег. В акушерстві, як ніде, важливо відчуття дружнього плеча. В операційній потрібна моральна і фізична підтримка, чітка і узгоджена робота. На щастя, у нас це є. Ми завжди намагаємося допомагати один одному. Коли на світ з’являється малюк, і ти розумієш, що допомогла жінці у відповідальний момент, отримуєш море позитивних емоцій!

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.