Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Вівторок 8:00-19:00
 • Субота 9:00 – 17:00
 • Неділя 8:00 - 16:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця Тимчасово не працює
 • Середа Тимчасово не працює
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

«Активний, радісний та здоровий!»

Хлопчику, якого першим оперували з використанням пуповинної крові за програмою CorD, виповнилось 10 років!

У 2009 році, коли Світлана Шевченко у Кривому Розі готувалась до народження свого первістка, лікарі поставили ще ненародженому малюку беззаперечний діагноз: вроджені вади серця. Вірити в це жінці не хотілось, адже навіть у дорослих не завжди можуть правильно діагностувати хворобу. Тому стовідсотковий діагноз на двадцятому тижні вагітності здавався для майбутньої мами страшним припущенням. А лікарі наполегливо рекомендували переривати вагітність.

«Я навіть чути про це не могла! - згадує Світлана, - Як можна позбутися дитини, яку ти щомиті відчуваєш всередині себе, прислухаєшся до її рухів та вже любиш понад усе на світі».

На додаткове обстеження жінка поїхала в Херсон. Звідти вагітну одразу направили до Києва. Всі лікарі говорили про вади серця. Тож коли Світлані розповіли про можливість проведення операції на серці сина з використанням пуповинної крові – жінка не вагалась жодної миті. Згадує, що неодноразово запитувала про всі деталі операції та отримувала вичерпні відповіді від спеціалістів Центру.

Що ж стосується забору та підготовки пуповинної крові, Світлана довірилась ГЕМАФОНДу. «Коли ми зіткнулися з цією проблемою, я одразу згадала, що ще коли ставала на облік в жіночій консультації бачила рекламу ГЕМАФОНДу, - каже Світлана, - Одразу зателефонувала та дізналася про процедуру забору пуповинної крові, особливості її обробки та зберігання в умовах цього кріобанку. Сумніви зникли самі собою. Крім того, ми з чоловіком вирішили обов’язково зберегти стовбурові клітини нашого сина».

25 вересня 2009 року Світлана народила Іллю. Хлопчика одразу забрали до Центру дитячої кардіології і кардіохірургії та прооперували вже за кілька днів. Під час операції використовували для забезпечення кровообігу власну пуповинну кров новонародженого замість донорської. Операція пройшла успішно. Та й виписали з лікарні маму з малюком досить швидко. Ілля швидше за інших дітей з подібними хірургічними втручанням почав відновлення.

За статистикою, зараз в Україні на 1000 новонароджених від 7 до 14 дітей мають вроджені вади серця, половина з них у перші дні життя потребують оперативного втручання. Фахівці Центру дитячої кардіології і кардіохірургії за партнерства біотехнологічного комплексу ГЕМАФОНД першими в світі почали застосовувати пуповинну кров під час операцій на серці новонароджених. Ідея використовувати власну пуповинну кров дитини замість донорської при операції на серці у перші години життя розроблялась спільно кардіохірургом Іллею Ємцем та засновником ГЕМАФОНД Ярославом Ісаковим, і лише чекала належної нагоди. Власна кров не йде ні в яке порівняння з донорською, тому що дозволяє уникнути ризику зараження та запалення. Крім того, саме пуповинна кров збагачена додатковими хімічними речовинами, має стовбурові клітини, насичена киснем і не створює додаткового навантаження на імунну систему новонародженого, як при застосуванні дорослої донорської. Сьогодні ця програма знана у світі як CorD – український метод застосування пуповинної крові, а в Україні діє протокол МОЗ №619.

Зараз Іллі виповнилось 10 років. Хлопчик життєрадісний та активний. «Настільки рухливий та активний, що іноді мене це дратує», - сміється Світлана. Медичні показання забороняють її сину професійно займатися спортом, але Ілля із задоволенням їздить на велосипеді, пеніборді та обожнює футбол. Щороку родина Шевченків привозить сина на планове обстеження до Київського Центру дитячої кардіології і кардіохірургії. Результати втішають батьків, а Ілля захоплюється красою столиці та мріє переїхати жити з Кривого Рогу до Києва.

«Я тепер навіть згадувати не хочу про біль та страх, який нам довелося пережити, - зізнається Світлана, - Лише раджу всім знайомим обов’язково зберігати пуповинну кров, щоб потурбуватися про захист дітей. Бо не забуваю про свою вдячність лікарям кардіологічного центру та спеціалістам ГЕМАФОНДУ, які допомогли врятувати мого сина!».

Програму СorD у вересні 2019 року обговорювали і на міжнародній дослідницькій конференції Cord Blood Connect International Congress в Маямі. Окремо зі сцени Cord Blood Connect International Congress лунали і згадки про ГЕМАФОНД. Кирило Часовський – лікар реаніматолог Центру дитячої кардіології та кардіохірургії в минулому та перфузіолог дитячого госпіталю Ванкувера (Канада) сьогодні, – доповідав про результати програми CorD. По завершенню конференції стало відомо, що канадський уряд планує на державному рівні реалізовувати СOrD. Досвід українських вчених та ГЕМАФОНДу ще раз підтверджує і нагадує про те, що сучасна медицина постійно розвивається, і новітні технології стають все ближчими та доступними кожному з нас. А збереження пуповинної крові дитини сьогодні – це захист здоров’я всієї родини у майбутньому.

ГЕМАФОНД рекомендує зберегти стовбурові клітини пуповинної крові та пуповини для кожної дитини.

Більше інформації на www.hemafund.com Отримайте консультацію за телефоном (098) 496-09-26

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.