Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

8 аргументів на користь сумісного перебування з малюком

Дитина тільки-но прийшла в цей світ, і зараз їй життєво необхідне постійне відчуття маминої любові. Вона звикла до близькості мами, адже перебувала в утробі все своє 9-місячне життя!

1. Світова тенденція, в ногу з якою йде ISIDA

Спільне перебування після пологів із дитиною – світова тенденція, в ногу з якою йде ISIDA. Практика розлучати немовля з мамою в перші години його життя походить із радянського минулого, коли жінку розглядали насамперед як робітницю, яка незабаром залишить дитину у дитячому садку і повернеться на своє робоче місце, і лише потім – як маму. Тепер все змінилося. Нові віяння прийшли з Європи, вони базуються на результатах досліджень, які підтверджують безсумнівну користь спільного перебування малюка з матір’ю починаючи з перших хвилин його появи на світ.

Сумісне перебування

Після «бурі» народження, притиснувши дитину до своїх грудей, саме мама забезпечує малюкові так званий контакт-комфорт, який має величезне значення для всього його подальшого життя. Відчуття безпеки, що йде від матері, – найважливіший фактор, який впливає на характер і майбутнє дитини. Тому лікарі відділення неонатології завжди радять матусям проводити з дитиною у безпосередній близькості якнайбільше часу. Проте вони завжди з розумінням ставляться до потреб жінки і за проханням беруть немовля на тимчасове піклування. Крім того, у клініці ISIDA ваші близькі можуть завжди бути поруч і брати участь у процесі догляду за новонародженим.

2. Спільне перебування відновлює зв'язок із мамою

Дитина в утробі матері чує стукіт її серця, її голос, їй завжди тепло і комфортно. Пологи – нелегке випробування для дитини, для подолання якого вона витрачає багато сил. До того ж після народження малюк потрапляє у величезний незнайомий світ, який лякає його. Ось чому, не маючи очевидних підстав для сильного нервового збудження, новонароджений іноді невгамовно плаче. А спокій приходить до немовляти, коли мати або тато притискають його до своїх грудей. Малюку дуже важливо почуватися в безпеці, відчувати любов і турботу людей, голоси та серцебиття яких йому знайомі ще з періоду вагітності. Якщо немовля, як і раніше, постійно чує рідні голоси, відчуває ніжність батьків, воно заспокоюється, у нього знижується післяпологове продукування гормонів стресу. До того ж, перебуваючи поруч із мамою (або з татом, якщо мати після пологів слабка) з перших хвилин життя, новонароджений переймає дружню родинну мікрофлору, що дуже важливо для його імунітету.

3. Допомагає налагодити годування грудьми

Спільне перебування після пологів надає змогу матері та дитині виробити свій власний режим грудного вигодовування. Коли молока ще немає, більшість дітей смокчуть груди дуже часто і довго – таким чином вони отримують свою порцію багатого на імуноглобуліни молозива, що закладає основу їхнього здоров’я. Крім того, прикладання до грудей «за вимогою дитини» допомагає швидко та без ускладнень налагодити лактацію. Якщо ж у жінки виникають якісь питання з приводу грудного вигодовування або догляду за дитиною, їй завжди приходить на допомогу досвідчений медперсонал нашої клініки. Усі лікарі й медсестри неонатологічного відділення ISIDA пройшли спеціальне навчання, мають сертифікати, які підтверджують їхню кваліфікацію в питаннях грудного вигодовування.

4. У жінки швидше відновлюється психологічний стан після пологів

Післяпологова депресія – досить поширена недуга, з якою частіше стикаються мами, що не були занурені в турботу про малюка з перших днів його життя. Постійне спілкування з дитиною й усвідомлення того, що для неї ви тепер – головна людина, її опора в усьому, додає сили впоратися з нестабільним гормональним фоном – однією з найголовніших причин виникнення післяпологової депресії. Позитивне ставлення до життя з боку мами вкрай важливе і для новонародженого: коли ви спокійні, то й немовля відчуває себе добре. Система травлення та нервова система малюка працюють у такому разі набагато краще.

Жінка, яка відразу після пологів знаходиться поруч зі своїм новонародженим малюком, природним чином починає розуміти його потреби.

5. Виникає імпринтинг

Теорію імпринтингу у 1935 році вперше висунув учений Конрад Лоренц. Імпринтинг – відкладення в пам’яті новонародженого рис життєво важливих персон, у першу чергу – матері. Одним із найважливіших результатів імпринтингу є формування довгострокового зв’язку з батьками та стійкої прихильності до них. Говорячи простою мовою, це означає, що людина, яку дитина бачить і відчуває в перші години свого життя, назавжди залишається в її пам’яті, саме з нею у немовляти налагоджується особливий, глибокий психологічний контакт. Ось чому у перші декілька діб після пологів спільне перебування з дитиною має особливе значення: саме тоді у малюка формується стійкий зв’язок із мамою.

6. Сумісне перебування з малюком – гарний початок для виникнення бондингу

Коли мама поруч із дитиною, вона має змогу бачити її та самостійно за нею доглядати, тому і мати, і дитина почувають себе спокійніше та впевненіше. З точки зору фахівців, за такими обставинами в стосунках між мамою і малюком починає формуватися бондинг – тонкий інтуїтивний зв’язок. Це не просто материнський інстинкт або любов до дитини. Це здатність розуміти, вгадувати і навіть передбачати бажання свого малюка, поки він ще не вміє говорити. Особливий зв’язок між дитиною і мамою дає змогу їм після пологів деякий час залишатися єдиним цілим. Завдяки бондингу мама може розуміти свою дитину без слів. Для неї зрозумілий кожен її жест або звук. Бондинг дає інтуїтивний тип взаємин між матір’ю і дитиною, йому не можна навчити, однак можна зробити так, щоб він виник між вами. І, звичайно ж, особливо важливі перші хвилини, години та дні життя малюка.

7. У малюка розвивається базова довіра до світу

Новонародженій дитині дуже важливо у перші дні після пологів упевнитися в тому, що світ, який її оточує, не тільки безпечний, але й доброзичливий до неї, затишний та люблячий. Якщо малюк не отримає цього досвіду, у його підсвідомості може назавжди залишитися відчуття небезпеки. Згодом це може проявитися у надмірній боязкості або, навпаки, – у бажанні захистити себе нападом. Післяпологовий період – найбільш чутливий у житті мами і дитини. Самою природою їм задумано бути разом. Тому наш персонал робить усе можливе для того, щоб цей час став для родини комфортним та сповненим радісних вражень.

8. У мами з’являється впевненість у своїх силах

Уперше зіткнувшись із необхідністю доглядати за немовлям, будь-яка мама відчуває труднощі, проте вчитися цьому краще в нашій клініці – отримуючи допомогу компетентного персоналу. Перебування з малюком без метушні і поспіху дає змогу вивчати його, поступово звикати до нього і відчувати свій новий стан – материнство. Дуже важливе значення має також те, що поряд з мамою та її дитиною завжди знаходяться фахівці, які можуть відповісти на усі питання, навчити деяким вправам із немовлям. До речі, лікарі клініки помітили, що жінка, перебуваючи разом із малюком, не тільки швидше вчиться навичкам догляду за ним, а й фізично і психологічно швидше відновлюється після пологів. Це спостерігається навіть після кесаревого розтину. Що стосується дитини, то, коли мама поруч, світ для неї стає затишним, люблячим і безпечним. Це запорука того, що вона виросте впевненою у собі і здатною любити. Розуміючи це, фахівці клініки ISIDA роблять усе можливе, щоб забезпечити мамі та дитині перебування поруч у турботі й комфорті починаючи з перших годин життя.

Кілька перших діб життя дитини мають дуже велике значення для її здоров’я та психологічного стану. Саме у цей час у неї формується стійкий зв’язок із мамою. Якщо дитина не має постійного фізичного контакту з матір’ю (або іншими рідними людьми на випадок, якщо мама після пологів слабка і не може завжди бути з малюком), то сформувати у неї відчуття безпеки та довіри до навколишнього світу стає набагато складніше. Усі фахівці клініки йдуть назустріч усім бажанням жінки, яка прагне бути до своєї дитини якнайближче. Але у той же час ми с розумінням ставимося до потреби матері, що нещодавно народила, у відпочинку. Адже її добрий фізичний стан та психологічний спокій – це також запорука здоров’я малюка. У клініці ISIDA є усе необхідне для забезпечення як сумісного перебування матері та дитини, так і для відпочинку їх обох.