Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

10 міфів про пологи розвінчує акушер-гінеколог Вероніка Данилко

Пологи в клініці SIDA, як і в будь-який іншій клініці – дуже важливий і складний процес. Тому він і пов’язаний з безліччю побоювань та упереджень. Які стереотипи належать до хибних, а які твердження частково правильні – допомагає акушер-гінеколог клініки ISIDA.

Міф №1: Пологи – це дуже боляче

Про це розповідають усі знайомі, так пишуть у книжках і показують у кінофільмах. Жінка й підходить до пологів з відповідною установкою: вона боїться заздалегідь, боїться панічно! На жаль, таке налаштування часто призводить до того, що під час переймів породілля насправді відчуває сильний біль.

Якщо ж у майбутньої мами правильне налаштування і вона розуміє, що фізіологічні процеси природні, то їй значно легше пройти через перейми. І цілком терпимий біль швидко забудеться після пологів. Без сумніву, народжувати – це колосальний труд. Але коли він розцінюється як найголовніший і найбільш значущий у житті, то сприймається як належне і не перетворюється на муки. Також дуже важлива атмосфера під час пологів – краще, якщо вона буде максимально наближеною до домашньої.

Міф №1: Пологи – це дуже боляче

Міф №2: Пологи – це довго

Це справді так, попри те, що за останнє сторіччя середня тривалість пологів зменшилася. Раніше вона становила 20 і 13 годин для тих, хто народжує вперше і повторно, а сьогодні – 13 і 7 годин відповідно. Століттями налагоджений фізіологічний механізм пологів і антропометричні показники жіночого організму, звісно, не змінилися. Часовий проміжок трохи скоротився завдяки розвитку медицини – своєчасні рішення і вчасно надана допомога мінімізують моменти, здатні призвести до ризиків. Однак це не означає втручання в нормальний природний пологовий процес, оскільки за надмірного прагнення його скоротити зростає частота ускладнень.

Міф №3: Другі пологи проходять легше, ніж перші

Здебільшого це дійсно так – проте не завжди. Зазвичай другі пологи протікають легше, якщо минуло не більш як 5 років з моменту попередніх. За цей час організм уже встигає відновитися, але ще не забув, як це відбувається. У других пологах період переймів значно зменшується, оскільки шийка матки стала еластичнішою, краще розтягується, та й самі перейми менш болісні. Крім того, жінка знає, чого очікувати і як поводитися, вона психологічно готова до знайомого процесу. Однак і під час повторних пологів можуть виникати певні труднощі й ускладнення, пов’язані з віком жінки або хронічними захворюваннями.

Міф №4: Пологи дочки пройдуть так само, як у матері

Кожна жінка індивідуальна й неповторна, як і пологи, що залежать від багатьох чинників: віку породіллі, її конституції, здоров’я, генетики батька дитини і навіть від лікаря, котрий приймає пологи. Процес пологів у дочки справді часто протікає за сценарієм, схожим на мамин, якщо є схожі генетичні фактори: вузький таз, аналогічне гормональне тло, однакові хвороби.

Але трапляється й цілковита протилежність: у мами – недоношена вагітність, у дочки – пологи після 41 тижня, у матері – легкі природні пологи, у дочки – слабість родової діяльності та кесарів розтин. Розповіді мами, безумовно, допомагають дочці краще підготуватися, але налаштовуватися на «такі само» пологи все-таки не варто. Тим паче що завдяки досягненням сучасної медицини навіть у негативний сценарій можна внести корективи і домогтися позитивного результату. Головне – вірити, що все буде гаразд!

Міф №5: Стимуляція при пологах необхідна

На жаль, нині тенденція швидше завершити пологи спостерігається повсюдно – частота використання препаратів для скорочення матки у світі сягає 60%! Але твердження про те, що стимуляція необхідна завжди, категорично не правильне. У клініці ISIDA строго дотримуються принципу невтручання в природний перебіг пологового процесу, приймаючи рішення про стимулювання або викликання пологів тільки при встановленому діагнозі аномалій родової діяльності або справжньому переношуванні вагітності. Це рішення обов’язково узгоджується з породіллею, їй доступно пояснюють необхідність стимуляції. До слова, жодна маніпуляція в пологах – за винятком ситуацій, пов’язаних із загрозою життю матері, – не робиться без згоди жінки.

Міф №6: Епідуральна анестезія небезпечна

Насправді – це найсучасніший метод знеболювання пологів, що вважається «золотим стандартом». Епідуральна анестезія не тільки адекватно знеболює перейми, сприяючи психоемоційному комфорту, а й має позитивний ефект на розкриття шийки матки. У ряді випадків проведення епідуральної анестезії є необхідністю.

Якщо ж прямих медичних показань немає, рішення про знеболювання приймає пацієнтка. Одні жінки категорично відмовляються від будь-яких методів знеболювання, проповідуючи максимально природний перебіг пологів, а інші прагнуть повністю позбутися болючих відчуттів. У пацієнток є можливість вибору – звичайно, у межах того, що епідуральна анестезія це все-таки лікарська маніпуляція – з показаннями та протипоказаннями.

Епідуральна анестезія

Міф №7: Народжують тільки лежачи

Це традиційна поза жінки, яка народжує, але не єдина. Серед інших, є думка про більшу фізіологічність вертикальних пологів, при яких дитина швидше проходить родовими шляхами. У клініці ISIDA за бажання жінка може вибрати і такий спосіб розродження. Однак важливо знати, що при епідуральній анестезії він неможливий. А оскільки частота випадків її застосування в ISIDA становить 75%, це питання актуальне тільки для решти 25% породілей.

\Міф №8: Обов’язково будуть розтинати і зашивати

Така думка помилкова. У клініці ISIDA, як і в усьому світі, нині не застосовується рутинний розтин промежини, навпаки, проводяться заходи щодо її захисту. Цю процедуру роблять лише при загрозі розриву промежини або стражданні маляти. Точний мінімальний надріз дозволяє уникнути значно більших розривів, а хірургічно розсічені тканини гояться набагато швидше, ніж спонтанно надірвані.

Міф №9: Після «кесарева» – тільки «кесареве»

Не все так однозначно. Якщо рубець, що сформувався після кесарева розтину, здатний витримати навантаження під час пологів, жінка цілком може народити наступну дитину природним шляхом. Звичайно, якщо немає таких протипоказань, як великий плід, неправильне передлежання, важкі пізні гестози, виражене багатоводдя та інші ускладнення.

Міф №10: Чоловік на пологах не потрібний – усе зроблять лікарі

Партнерські пологи – вибір сімейної пари. Якщо прийнято рішення про присутність чоловіка на пологах і він до цього готовий, то його підтримка в такому нелегкому процесі дуже цінна. Присутність близької людини – це найважливіша підмога в емоційному сенсі. А крім того, чоловік може зробити дружині масаж, підстрахувати при виборі зручної пози або допомогти прийняти рішення.

знижка на спостереження вагітності і пологи

Хочете, щоб момент появи вашої дитини на світ залишився в пам'яті як одна з найсвітліших і найрадісніших подій? Зателефонуйте до клініки ISIDA за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 і ми з радістю відповімо на всі Ваші запитання. Або поставте своє запитання за допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.