Як давно Ви працюєте в ISIDA?
В ISIDA я вже 10 років. Рівно через місяць буде 10 років.

Розкажіть, як Ви прийшли сюди?
Я прийшла в ISIDA, щойно закінчила університет. Я була ще зовсім молода амбіційна дівчинка, яка хотіла про все дізнатись. Мене завжди тягнуло до медицини, я довго розмірковувала – піти в медицину чи обрати іноземні мови та бути перекладачем. Я обрала другий варіант, але, коли прийшла в ISIDA, то зрозуміла, що зможу поєднати обидві мрії. Тут я пройшла шлях від асистента генерального директора до менеджера з якості. Ось зараз очолюю міжнародний відділ, працюю лише з іноземними клієнтами, тож моя робота має стосунок і до медицини, і до іноземних мов.

Чому Ви прагнули працювати в сфері медицини?
Мені завжди це було цікаво, завжди хотіла допомагати людям, і я розумію, що це всередині мене, в самому серці. Багато чого я пропускала через себе вже у школі. І коли постало питання – медицина чи не медицина, – я, на жаль, не склала одного іспиту, тому не потрапила до медичного університету.

Тобто медицина для Вас – це допомога людям?
Так, насамперед.

А можете пригадати свій перший день в ISIDA? Якими були враження, думки, відчуття?
Відчуття були приголомшливі. Я розуміла, що йду нібито до пологового будинку – так писали про ISIDA на багатьох ресурсах в інтернеті (я моніторила інформацію, перш ніж прийти сюди). Я думала, що прийшла до пологового, але з’ясувалось, що тут багато інших чудових напрямів, зокрема і лікування безпліддя. Це була для мене нова тема. І я сама почала читати, самостійно дізнаватись, щось питати у лікарів, а дещо підслуховувати на їхніх внутрішніх конференціях і нарадах. Для мене це було відкриттям – що є люди, які можуть допомогти в такому питанні.

Зараз Ви дуже близькі до цієї теми в роботі з іноземними пацієнтами. Скажіть, адже у них зовсім інша культура, традиції, ставлення. Яким чином вдається знаходити з ними спільну мову і навіть підтримувати їх? Адже вони приходять до ISIDA зі складними проблемами, і надати в такій ситуації психологічну підтримку здається неможливим.
Дійсно, ми працюємо на результат, але він не завжди буває позитивним. І я разом зі своїм помічником-координатором виступаю в такому випадку не просто як ланка зв’язку між лікарем і лікуванням, а й дуже часто як психологи. Можливо, це здається перебільшенням, бо ж у нас немає відповідної освіти. Але щодня нам доводиться першими чути розповідь пацієнта про всі складнощі та знаходити правильні слова у відповідь. Адже якщо не дати одразу правильної поради, саме лікування може пройти трохи інакше, навіть якщо брати до уваги лише медичні аспекти. Бо дуже багато чого у людини саме в голові. Як вона налаштується на лікування, так воно і пройде. Тому ми ще й підтримуємо як психологи.

У Вас є досвід пологів в ISIDA. Розкажіть про нього, будь ласка.
Це, мабуть, найпозитивніший досвід у моєму житті. Я завжди боялась болю. І навіть ароматів, які панують у лікарні (не в нашій, в будь-якій). Коли тільки приходиш до будь-якого медичного закладу, тебе зустрічає аромат засобів дезінфекції і такі величезні жахливі медичні пристрої, і вже від цього відчуваєш жах. ISIDA – це місце, де немає всього цього, де немає болю. Я свої пологи пригадую з усмішкою, мені радісно від спогадів.

ISIDA – це особлива корпоративна атмосфера, особливе ставлення до пацієнтів. Тут працюють понад 800 співробітників. У чому, на Ваш погляд, секрет такої командної роботи?
Я так розумію, що кожен вірить у свою справу та бачить свій результат роботи. Мені здається, коли бачиш результат, і він позитивний, тобі хочеться зробити ще більше. Я кажу про себе. Якщо я бачу позитивний результат, мені хочеться працювати, і немає значення, в якому відділі ти працюєш. Якщо це командний дух, то нескладно допомогти сусідові. Тому я можу порівняти ISIDA з домівкою – мені тут комфортно. Це комфортне місце і для роботи, і для пологів.

Prev
Next

Можете однією фразою сказати, що для Вас ISIDA?
У мене багато таких слів – це і дім, і сім’я, і безпека. Для мене ISIDA – це більше, ніж робота, тому що це місце – вже майже мій дім. І ця асоціація «ISIDA – сім’я» через те, що звідти почалася моя велика сім’я, моє продовження.

І наостанок. Уявіть себе через багато років біля каміну в оточенні онуків. Що Ви розповіли б їм про ISIDA?
А вони знатимуть ISIDA від народження, бо всі пройдуть через неї.

А саме про роботу?
ISIDA – це гарна добра школа життя.

Інтерв'ю з іншими працівниками клініки

Prev
Next
call us