Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок – субота 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00

Діагностика чоловічого безпліддя

 • Діагностика чоловічого безпліддя

Клініка ISIDA протягом 25 років спеціалізується на діагностиці та лікуванні жіночого і чоловічого безпліддя. Протягом цього часу пацієнтами клініки стали десятки тисяч сімейних пар – як українських, так і з інших країн світу.

Завдяки чудовій теоретичній підготовці (серед лікарів клініки ISIDA – безліч фахівців із науковим ступенем, усі лікарі мають першу та вищу кваліфікаційну категорію), величезному практичному досвіду, високому рівню технічної оснащеності, а також неминущому бажанню лікарів клініки допомогти людям відчути щастя батьківства, на світ з'явилися понад 20 тисяч малюків, народження яких без допомоги лікарів було б неможливим.

І кожна з цих історій зі щасливим кінцем починалася з першого візиту до клініки та запитання «Чому нам не вдається зачати дитину?». У пошуках відповіді на це запитання чоловікові і жінці необхідно пройти діагностичні дослідження, здати аналізи. Оскільки приблизно в половині випадків (за різними даними – від 40 до 50%) причиною відсутності вагітності є саме чоловічий фактор безпліддя, то дослідження доцільно починати з чоловіка. Такий підхід передбачає й огляд жінки та проходження нею базових діагностичних досліджень.

Із чого починається діагностика чоловічого безпліддя

Візит до будь-якого лікаря, зокрема й спеціаліста з чоловічого безпліддя, починається зі збору анамнезу. В ході розмови лікар з'ясовує, які захворювання, в якому віці, з яким перебігом і лікуванням переніс пацієнт. Паротит, інфекції, що передаються статевим шляхом, простатит, імунологічні порушення, системні хвороби (наприклад, цукровий діабет) – всі ці хвороби можуть позначатися на запліднювальній здатності сперми і, відповідно, – якщо факт чоловічого безпліддя буде підтверджено в ході лабораторних досліджень, – значною мірою визначати подальший перебіг лікування.

У розмові з лікарем чоловікові обов'язково будуть поставлені запитання про характер статевого життя. Якість ерекції, особливості еякуляції – більш-менш значні відхилення від норми трапляються, на жаль, доволі часто і можуть мати вирішальне значення для спроб зачати дитину.
Крім розмови з лікарем, необхідний також візуальний огляд пацієнта з метою відкинути такі патології, як, наприклад, гіпоспадія (аномальна будова сечівника, що перешкоджає потраплянню сперми в піхву жінки), а також інші проблеми, що можуть бути діагностовані в ході візуального огляду.

Після збору перерахованих вище відомостей про стан чоловічого здоров'я і за наявності показань, що потребують додаткового обстеження, лікар може призначити такі види діагностичних досліджень:

 • УЗД статевих органів і доплерографію судин малого таза – ці дослідження дають змогу діагностувати чоловіче безпліддя, що виникло внаслідок отриманих травм, через перекручування сім'яного канатика тощо;

 • аналіз крові на статеві гормони: тестостерон (гормон, відповідальний за розвиток вторинних статевих ознак, статеве дозрівання і нормальну статеву функцію), ФСГ (фолікулостимулюючий гормон), який відповідає за сперматогенез у чоловіків. У разі необхідності проводиться визначення рівня інших гормонів;

 • аналіз на інфекції, що передаються статевим шляхом, – дуже важлива частина діагностики чоловічого безпліддя. Інфікування хламідіями, мікоплазмою, вірусом простого герпесу, папіломавірусом може минати безсимптомно, але водночас мати суттєві негативні наслідки для чоловічого здоров'я;

 • імунологічний аналіз: це дослідження дає змогу виявити патологічну реакцію імунної системи чоловічого організму на власну сперму. Помилково сприймаючи сперму як чужорідний білок, імунна система може виробляти по відношенню до сперматозоїдів антитіла, що значно зменшують здатність до запліднення чоловічої сім’яної рідини. Правильна діагностика та лікування допоможуть вчасно усунути цей вид чоловічого безпліддя;

 • аналіз сечі та секрету передміхурової залози. Дослідження секрету передміхурової залози дає можливість оцінити рівень здоров'я цієї дуже важливої для чоловічого здоров'я залози, визначити ознаки запалення;

 • спермограма – обов'язкове дослідження при діагностиці чоловічого безпліддя. Це дослідження настільки важливе, що про нього варто поговорити докладніше.

Спермограма – ключовий момент у діагностиці чоловічого безпліддя

Аналіз сперми чоловіка є високоінформативним методом дослідження, що дає змогу зробити висновки насамперед про рівень запліднювальної здатності сперми чоловіка. Досліджуючи зразки сперми під мікроскопом, лікар-лаборант клініки ISIDA визначає її кількісні, якісні, морфологічні параметри. Обсяг, колір, рН, в'язкість, швидкість розрідження, кількість сперматозоїдів в 1 мл й у всьому еякуляті, їх рухливість, зміст нормальних форм і з патологією будови, а також наявність аглютинації та клітин сперматогенезу, лейкоцитів, еритроцитів і слизу – всі ці показники мають прямий стосунок до здатності чоловіка стати батьком. Крім того, спермограма дає можливість запідозрити наявність інфекційних, ендокринологічних, імунних захворювань, генетичних і онкологічних патологій.

Високий рівень точності результатів аналізу сперми - один з основних показників загального рівня клініки. Тому в клініці ISIDA приділяють велику увагу постійному підвищенню кваліфікації лікарів, які безпосередньо беруть участь у дослідженні сперми під мікроскопом. Лікарі-лаборанти, андрологи й ембріологи клініки регулярно проходять стажування в провідних клініках Європи та інших країн світу, беруть участь у роботі наукових конференцій, спікерами яких є кращі репродуктологи світу.

«Репродуктивна медицина розвивається дуже стрімко, – пояснює Євгенія Улаєва, лікар лаборант-генетик, лікар-ендокринолог (чоловічий фактор безпліддя). – І ті лікарі та клініки загалом, які націлені на надання своїм пацієнтам послуг із використанням останніх наукових досягнень, просто зобов'язані брати участь у різних наукових конференціях, проходити стажування в провідних клініках, що спеціалізуються на лікуванні безпліддя. Без удаваної скромності скажу: практично завжди я і мої колеги, спілкуючись за кордоном зі своїми вельми іменитими колегами-репродуктологами, переповнюємось відчуттям професійного задоволення. Адже ми розмовляємо зі «світилами» однією мовою, на рівних обговорюємо різні проблеми, в ході бесіди дуже часто з'ясовується, що ми знаходимося на одному шляху в пошуках вирішення проблем, пов'язаних із чоловічим безпліддям. Це дає відчуття гордості за свою клініку і свій колектив, а також почуття радості за пацієнтів, спектр допомоги яким увесь час розширюється».

Здатність клініки ISIDA давати високоточні результати дослідження сперми підтверджена сертифікатом, виданим клініці після проходження нею зовнішнього тестування в Німеччині, в клініці при Вестфальському університеті ім. Вільгельма (м Мюнстер). Один із найбільших і шанованих університетів Європи дуже високо оцінив рівень діагностики клініки ISIDA.

Які методи лікування пропонує клініка ISIDA при чоловічому безплідді

Залежно від того, які результати отримані в ході заходів, спрямованих на діагностику чоловічого безпліддя, лікар-андролог призначає лікування. Воно може бути протизапальним, імунологічним, протиінфекційним, гормональним.

За деяких форм чоловічого безпліддя єдиним виходом є використання допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Ці методики ефективні в 80-90% випадків діагностованого чоловічого безпліддя (за різними даними нездоланне методами сучасної медицини чоловіче безпліддя зустрічається приблизно в 10-20% випадків).

Методи ДРТ при чоловічому безплідді

Внутрішньоматкова інсемінація (ІСМ) – цей метод застосовується при деяких формах жіночого безпліддя, а також у разі, якщо методи діагностики чоловічого безпліддя показують наявність проблем з еякуляцією. В цьому випадку сперма чоловіка обробляється в лабораторних умовах із метою підвищення концентрації тільки рухливих сперматозоїдів і вводиться в матку жінки. На жаль, ефективність цього методу недостатньо висока, тому нерідко лікарі-репродуктологи клініки ISIDA рекомендують більш сучасні та більш ефективні методи подолання чоловічого безпліддя.

ЕКЗ або запліднення in vitro («у пробірці») – залишається найефективнішим способом подолання жіночого безпліддя. А також у випадках, якщо діагностика чоловічого безпліддя показує невисокий ступінь олігозооспермії. У більш складних випадках чоловічого безпліддя можуть знадобитися мікроманіпуляційні методики. Зокрема – метод ICSI.

ICSI – це метод, що дає змогу подолати фактор чоловічого безпліддя навіть у тих випадках, якщо в еякуляті чоловіка виявляються лише поодинокі сперматозоїди. Лікарі-ембріологи клініки ISIDA володіють необхідним обладнанням, теоретичними знаннями і практичним досвідом, щоб отримати одиничні сперматозоїди і запліднити в лабораторних умовах із їх допомогою яйцеклітину. Якщо ж в еякуляті чоловіка лаборантам не вдається виявити навіть поодинокі придатні до запліднення сперматозоїди, на допомогу приходять методи ТESA, MESA.

Методи ТESA, MESA – сучасна репродуктологія дає можливість за допомогою пункції витягти сперматозоїд із яєчок або придатків чоловіка, а потім ввести в яйцеклітину. Клініка ISIDA успішно практикує цей метод.

Комплексні програми для діагностики та лікування чоловічого безпліддя

Із метою оптимізації витрат пацієнтів на діагностику та лікування чоловічого безпліддя в клініці ISIDA розроблено кілька комплексних програм:

Зробіть свій перший крок до щасливого батьківства – зателефонуйте до клініки ISIDA за телефоном 0 800 60 80 80; +38 (044) 455 88 11, запишіться на прийом до лікаря-репродуктолога.