
Нерідко причиною безпліддя і невиношування вагітності є хромосомні та генетичні патологічні зміни. Тому клініка, що спеціалізується на репродуктивному здоров'ї сім'ї, просто зобов'язана мати власну лабораторію генетики.
Генетичний лабораторний центр клініки ISIDA було створено 1999 року – у той час, коли наша клініка була лише центром з лікування безпліддя і базувалася на території лікарні «Охматдит». Сьогодні лабораторії понад 15 років. За ці роки ми накопичили знання та здобули безцінний досвід у лабораторній генетиці. Маючи високий професійний рівень і використовуючи висококласне обладнання, ми застосовуємо у своїй роботі лише сучасні методики досліджень.
Унікальність наших послуг полягає в тому, що нам вдалося об'єднати інноваційні молекулярно-цитогенетичні та інформаційні технології з клінічною генетикою. В лабораторії здійснюють діагностику і для пацієнтів, які лікуються в клініці або перебувають на нагляді за вагітністю, і для людей, котрі звернулися з інших медичних центрів, де генетичну діагностику не роблять.
Генетичний лабораторний центр клініки ISIDA двічі атестований в Україні та щороку бере участь у європейській програмі контролю якості цитогенетичних досліджень – EUROPEAN QUALITY ASSESSMENT SCHEME (Оксфорд, Велика Британія). 2012 року ми вчетверте підтвердили високу якість виконання молекулярно-цитогенетичних досліджень відповідно до європейських стандартів.
Напрями роботи Генетичного лабораторного центру:
Визначення каріотипу подружніх пар
Кому рекомендована послуга? Подружнім парам із різними формами безпліддя, при невиношуванні вагітності, якщо в сім'ї є діти з вадами розвитку, мікроаномаліями або порушенням психічного та інтелектуального розвитку.
Що дає дослідження? Дослідження дає змогу підтвердити або відкинути хромосомну природу порушень.
Передімплантаційна генетична діагностика/скринінг (PGD/PGS)
Кому рекомендована послуга? Подружнім парам, у яких існує ризик передання генетичних захворювань майбутній дитині. Дослідження здійснюють у рамках програми екстракорпорального запліднення.
Що дає дослідження? Вважається, що не менше 50 % не виношених після ЕКЗ вагітностей пов'язані саме з генетичною «неповноцінністю» ембріонів. Завдання передімплантаційної діагностики – до того, як ембріон імплантується в матку, виявити в нього хромосомні патології. У лабораторних умовах розвиток ембріона обмежений у часі – не більше 5-6 днів. З огляду на той факт, що аналіз потребує часу, ембріон заморожують сучасним і ефективним методом вітрифікації. Після отримання результатів аналізу жінка проходить додаткову підготовку до кріоциклу.
Генетичне дослідження сперми
Кому рекомендована послуга? Пацієнтам із підозрою на чоловічий фактор безпліддя.
Що дає дослідження? Дає змогу виявити хромосомні порушення й визначити оптимальну тактику лікування.
Інвазивна пренатальна діагностика (ворсинок хоріона, плаценти або навколоплідних вод)
Кому рекомендована послуга? Вагітним жінкам, які потрапили до групи ризику за біохімічними, ультразвуковими або іншими показниками.
Що дає дослідження? Дає змогу виявити наявність у плода хромосомної патології. Процедуру здійснюють тільки за медичними показаннями, починаючи з 10-11 тижнів вагітності.
Хромосомний паспорт новонародженого
Кому рекомендована послуга? Новонародженим дітям за медичними показаннями, а також за бажанням батьків. Ця послуга полягає у визначенні каріотипу (хромосомного набору) дитини за лімфоцитами крові. Дослідження потребує забору 1-2 мл венозної крові.
Що дає дослідження? Підтверджує або відкидає наявність хромосомної аномалії в каріотипі дитини. Важливо пам'ятати, що хромосомний набір людини є незмінним протягом усього життя.
Ключові переваги:
Цифри
м. Ужгород, вул. Підгірна (Горького), б. 38
0 800 60 80 80