Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок – субота 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00

Секс під час вагітності

15 січня 2018

Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:

«ISIDA test drive» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:

А також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.

Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA test drive», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.

Про фізіологічні та емоційні аспекти подружнього життя в період очікування на дитину розповідають спеціалісти клініки ISIDA.

Насолоджуватися життям

Жінки під час вагітності можуть вести дуже активний спосіб життя: працювати, подорожувати, займатися спортом, пов’язаним з адекватними навантаженнями. Так само цілком дозволено й статеве життя – якщо це не викликає дискомфорту.

Основними чинниками, на які потрібно зважати, є індивідуальні особливості перебігу вагітності, а не її термін. – радить Вікторія Бубен, акушер-гінеколог. – Для того щоб переконатися у тому, що зі здоров’ям усе гаразд, достатньо планових оглядів у акушера-гінеколога, який спостерігає вагітність.

Аналіз анамнезу й актуальні дані обстежень нададуть лікареві можливість упевнено давати рекомендації щодо способу життя.

Що врахувати з точки зору гінекології

Вочевидь особливо обережними мають бути жінки, які мали непростий досвід у минулому: гінекологічні захворювання, втрати вагітностей тощо. Від інтимних стосунків варто відмовитись у тих випадках, коли є загроза переривання або передчасних пологів. Зокрема, до небезпечних станів належить істміко-цервікальна недостатність – неспроможність шийки матки повною мірою протистояти тиску з боку плоду. Не рекомендоване статеве життя й за наявності запальних захворювань, принаймні на період лікування. А при появі больових відчуттів необхідно негайно проконсультуватися з лікарем.

Навіть за умови прекрасного самопочуття спокій рекомендований у II і III триместрах жінкам, які виношують двійню. Адже це велике навантаження на шийку матки, і додаткова фізична стимуляція може призвести до загрозливих станів.

Важлива порада

Під час вагітності бажано користуватися презервативом – бар’єрний захист мінімізує ймовірність порушення балансу мікрофлори.

Почуватися коханою

Вагітність – це період гормональних змін та особливого стану жінки. В цей час їй як ніколи хочеться почуватися красивою, бажаною, коханою.

Вагітна жінка потребує ще більше тактильного контакту – ласки, обіймів, масажу. Дотики коханого чоловіка допомагають їй у пізнанні свого тіла, яке так швидко змінюється в процесі вагітності, знімають напругу, створюють відчуття безпеки. – каже Наталія Романченко, психолог. – Інтимні стосунки сприяють збереженню почуттів між партнерами, дозволяють жінці постійно почуватися сексуальною та привабливою.

Секс стає одним із джерел чудового настрою та гарного самопочуття, допомагає долати емоційні перепади та пристосовуватися до змін, що відбуваються в її організмі, а також сприяє психологічному комфорту.

Що врахувати з точки зору психології

Сексуальність у період вагітності – непередбачувана! Під впливом різких гормональних змін вона може зростати або, навпаки, зменшуватися. У цей час жінці варто прислуховуватися до своєї інтуїції та до порад лікарів, а її партнеру врахувати, що ці зміни тимчасові та мають фізіологічне підґрунтя.
Якщо інтимна близькість неможлива, сексуальна активність повинна поступитися місцем чуттєвості, адже окрім статевого акту є інші способи інтимного спілкування.

Для плода секс, якщо нема медичних протипоказань, абсолютно безпечний. Маля захищене від зовнішнього середовища м’язовими стінками матки, амніотичним міхуром, навколоплідними водами, а також слизовою пробкою шийки матки. При збудженні у матері посилюється кровообіг в області малого тазу і завдяки цьому дитині надходить через плаценту більше кисню та поживних речовин. Якщо мати отримує задоволення від інтимних стосунків, це корисно не тільки для неї, а й для малюка, бо він відчуває ті самі емоції, що й мати – сплеск ендорфінів дає лише позитивну реакцію!

Важлива порада

Найкращий спосіб зберегти збалансований психологічний стан родини – обговорювати всі ті питання, що спричиняють занепокоєння. Спільно знайдене рішення щодо особливостей подружнього життя під час вагітності тільки зміцнить стосунки в парі, навіть якщо йтиметься про тимчасову відмову від сексу. Гармонійне інтимне життя має незаперечну важливість для благополучного перебігу вагітності та майбутніх пологів.

Довірте спостереження за своєю вагітністю лікарям клініки ISIDA. Зателефонуйте до клініки ISIDA за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 і ми радо відповімо на всі Ваші запитання. Або поставте своє запитання за допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.