Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок – субота 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00

Про кесарів розтин

14 липня 2015

Олена ІВАНЮТА, завідувачка акушерського відділення

У ISIDA вдаються до кесаревого розтину тільки за медичними показаннями.

Знаючи, що в ISIDA безпека пацієнтки понад усе, до нас часто звертаються жінки, які вже мали досвід кесаревого розтину в інших пологових будинках. Цього разу вони хочуть бути впевненими в тому, що медичний супровід буде на гідному рівні. В ISIDA саме так і відбувається. По-перше, під час операцій ми використовуємо високочастотний електрохірургічний апарат із аргонпосиленою коагуляцією. Завдяки цьому диву медичної техніки шви загоюються набагато швидше. По-друге, ми дотримуємося найвищих стандартів у виборі медикаментів і шовного матеріалу. По-третє, ми забезпечуємо жінці справжній комфорт у післяпологовий період.

До речі, кесарів розтин у минулому не є абсолютним показанням для такої само операції в подальшому. За бажання – якщо лікарі підтвердять, що можна, – жінка народжує самостійно. План пологів завжди складається індивідуально, з урахуванням результатів всебічного обстеження. А коли кесарів розтин справді необхідний, ми робимо все, щоб якнайбільше наблизити цей процес до природних пологів. Під час операції матусю може підтримувати чоловік, а крихітку після появи на світ викладають на груди комусь із батьків.

Олег ЧЕЧЕЛЬНИЦЬКИЙ, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії

Кесарів розтин – це така сама необхідність, як і інші способи медичного втручання. Якщо малюк до моменту появи на світ доріс до богатирських розмірів, то в результаті природних пологів можуть травмуватися і він, і мама. В країнах, де роблять мало кесаревих розтинів, високий відсоток дитячого травматизму під час пологів. А щодо самого процесу, то основна інновація – це відмова від загального наркозу на користь епідуральної анестезії. До такого знеболення в ISIDA вдаються в 99% випадків.

Певна річ, життєвий досвід змушує жінку сумніватися: чи можливо це, бути притомною під час хірургічного втручання і не відчувати болю? Тому перед операцією може знадобитися психологічна підготовка. Якщо ж майбутня мама дуже нервує, можна допомогти їй медикаментами. Це краще, ніж змушувати страждати материнський і дитячий організми від високого рівня стрес-гормонів. Невелику дозу заспокійливого препарату не можна навіть порівнювати з сильним медикаментозним впливом від введення наркозу.

Олена ХІЛОБОК, завідувачка відділення неонатології

Кесарів розтин може бути плановим і екстреним. Бувають ситуації, коли небезпечні симптоми у плода потребують негайного втручання. Щоб надати допомогу новонародженому, в операційній завжди присутня неонатологічна бригада. Напоготові інкубатор, куди підведено кисень, а також спеціальний пристрій для вентилювання легенів дитини – він подає саме той відсоток кисню і створює такий тиск, які потрібні на певному терміні внутрішньоутробного розвитку.

Також в ISIDA створено всі умови для кардіореанімації немовлят. У протоколі чітко прописано дії медиків на всіх етапах – рішення потрібно приймати кожні 30 секунд. Щоб допомога завжди була вчасною, тренінги з реанімації регулярно проходять усі лікарі, які можуть опинитися в операційній. А якщо кесарів розтин заплановано, його проводять відповідно до гестаційного віку, тобто терміну розвитку плода.

Доношеним вважається немовля починаючи з повних 37 тижнів гестації. Оптимальний термін появи дитини на світ – 38-39-й тиждень. Проблем із такими дітками не виникає! Особливо, якщо їх близьке знайомство з рідними починається одразу після народження. Оскільки жінка під час епідуральної анестезії притомна, вона може зразу обійняти малюка. А потім крихітку, одягнену лише в підгузок і шапочку, покладуть на оголені груди батька, і вони разом чекатимуть на маму після завершення операції. Навіщо це потрібно? Для профілактики септичних ускладнень. Малюкові краще одразу пристосуватися до мікроорганізмів, які супроводжуватимуть його найближчим часом, аніж перебувати у стерильних руках медиків. А ще в такі моменти татусі просто світяться від щастя й гордості, і, повірте, це приголомшливо!

Переваги пологів в ISIDA

Безпека
Ми гарантуємо цілковиту епідеміологічну безпеку мами й малюка – надійний інфекційний контроль здійснюється на всіх етапах перебування в клініці.

Досвід
Ми маємо значний досвід і всі необхідні ресурси для інтенсивної терапії та виходжування новонароджених.

Все включено
Ми забезпечуємо маму з малюком усім потрібним – від халата й капців до предметів особистої гігієни та медикаментів.

Турбота
У нашій клініці практикується цілодобовий нагляд за мамою та малюком у післяпологовому періоді.

Унікальність
У нас працює єдиний в Україні сертифікований за міжнародним стандартом IBCLC консультант із грудного вигодовування.

Упевненість
У нашій клініці кількість персоналу на одного пацієнта перевищує прийняту в інших медичних закладах норму в кілька разів.